Skocz do zawartości

Schemat do minisumo


klonyyy

Pomocna odpowiedź

klonyyy, nie rozumiem. Pad to pad, w przypadku bibliotek eagle do AVR są one jednakowe i nie mają 1mm średnicy. Wewnątrz padów są otwory, które musisz wywiercić. Nie mogą być zbyt duże, bo zawsze możesz nawiercić większym wiertłem, o ile nie zniszczy całego pada. Jeśli są zbyt małe, to użyj drill-aida. Jeśli nie możesz czegoś powiercić tak żeby nie zniszczyć pada, to użyj cieńszych wierteł.

A najlepiej to daj jakiegoś screena albo zdjęcie.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Wyłącz w widokach warstw ścieżki, żeby było ci prościej trafić w te przelotki. Klikasz prawym, wybierasz średnicę zewnętrzną, wewnętrzną i kształt i zapisujesz.

Potem polecam uruchomić drill-aid (run drill-aid w pasku wpisz), wybierz średnice wewnętrzna powiedzmy 0,6-0,5mm. Nie wiem jak u was, ale ja miałem problem z tą funkcją, bo obwódka z drill-aida miała za małą średnice zewnętrzną i robiła mi się przerwa w padzie, dlatego zmodyfikowałem trochę plik, w razie czego wrzucę go w załącznik.

drill-aid.rar

Link do komentarza
Share on other sites

To ostateczna wersja płytki proszę was o zerknięcie na nią , bo chcę uniknąć błędów które np. zobacze po wytrawieniu płytki 😉 :

KD93 nie chodziło mi o program który pomoże mi trafić w pada 😉 Chodziło mi raczej o taki który zwiększy średnicę wewnętrzną we wszystkich padach (bo np. kondensatory w lewym górnym rogu mają za małą średnicę wewnętrzną 😕 ) Co mogę zrobić żeby ją zwiększyć ?

Link do komentarza
Share on other sites

Z góry przepraszam za mały offtop ale próbuję zrobić bibliotekę serwa google sketch up i gdy mierzyłem i przenosiłem na ekran wymiary serwa nagle wszystkie wymiary mi się pozmieniały ( np tam gdzie powinno być 40 mm zrobiło się 200mm itp.)Czy wiecie czym to może być spowodowane ?

Link do komentarza
Share on other sites

Zdecydowałem że obudowa robota będzie z cienkiego laminatu jednostronnego.Koła będą z pokrywek po nutelli (duża powierzchnia) a ich ogumienie uszczelki do okien które szczerze polecam 😉 projekt w google sketch up postaram się dodać w najbliższym czasie gdyż mam małe problemy z programem i mało czasu . 😕

Link do komentarza
Share on other sites

Piotrek dobrze pamiętał. Polecałem dokładnie okładziny do rakiet do tenisa stołowego. Można spokojnie dostać na aledrogo czy sklepach internetowych- zdzieranie z dobrej rakietki odradzam bo nic dobrego z tego nie wyjdzie. Ponieważ mają najróżniejsze parametry polecam przyglądnąć się współczynnikowi tarcia 😉. Jak na gotowy materiał można z niego sporo wycisnąć przy dbałości w klejeniu. Kółka po nutelli będą się wyginać- spróbuj je czymś wzmocnić- poprzeczki/rozpórki.

Sorka za offtop, dopiero teraz zobaczyłem że to temat od schematów :P/

Link do komentarza
Share on other sites

Kółka po nutelli będą się wyginać- spróbuj je czymś wzmocnić- poprzeczki/rozpórki.

Dokładnie 😉 postanowiłem je wzmocnić krążkiem średnicy denka od nutelli bo poprzeczki mogłyby zdeformować ''koło''.

A nad ogumieniem myślałem i wydaje mi się że uszczelki są naprawdę dobre

A tu moje projekty których nie można nazwać projektami ,ale nie o to mi chodziło. Nie chciałem tracić czasu na upiększanie go w sketch up'ie tylko chciałem go sobie mniej więcej wyobrazić. ( a poza tym coś mi się zepsuło i wszystkie wymiary mi się pozmieniały )

A tu serwo w którm pozmieniały mi się wymiary dlatego nie wkleiłem go do ''projektu''

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.