Skocz do zawartości

Wykonywanie płytek drukowanych w domowych warunkach.


misiek1994

Pomocna odpowiedź

Przedstawiam wam artykuł, dzięki któremu (jeśli jeszcze nie umiecie) nauczycie się tworzyć własne płytki drukowane. Zdjęcia sa tam dość nowe (wczorajsze, jeszcze gorące:D:D:D). Artykuł miałem zamieścić wczoraj, ale nie wyszło. Opisuje w nim metode "żelazkową"

Tak jak zwykle uwagi, sugestie na misiek1994@gmail.com lub gg 8752941.

Pozdrawiam

Termotransfer.zip

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

Witam, nie jest do końca w tym Twoim poradniku wszystko tak jak powinno być, narazie przenoszę do zupełnie zielonych, tam się bardziej przyda ten temat, tutaj mają być umieszczane artykuły powiązane z robotyką.

Po 1:

Na drukarce laserowej drukujemy rozmieszczenie ścieżek (odbicie lustrzane), wycinamy je. Wydruk musi być na papierze kredowym.

Nie prawda, drukując z eagla płytkę jednostronną (warstwa bottom)drukujemy płytkę normalnie, lustrem drukuje się tylko warstwę TOP i opisy.

Po 2:

Bierzemy we własne łapki gorący laminat, a następnie baaaardzo szybko (by się nie poparzyć) lecimy do łazienki. Zostawiamy to na ok. 15 minut w wodzie, a po upływie tego czasu ściągamy papier kredowy.

Zostawiamy w gorącej wodzie z proszkiem do prania, na tyle długo, żeby papier odszedł sam

Po 3:

Wydłubujemy cyrklem resztki papieru,

Czy to nie przesada, można uszkodzić ścieżki, lepiej delikatnie zetrzeć papier opuszkami palców.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Witam, nie jest do końca w tym Twoim poradniku wszystko tak jak powinno być, narazie przenoszę do zupełnie zielonych, tam się bardziej przyda ten temat, tutaj mają być umieszczane artykuły powiązane z robotyką.

Po 1:

Na drukarce laserowej drukujemy rozmieszczenie ścieżek (odbicie lustrzane), wycinamy je. Wydruk musi być na papierze kredowym.

Nie prawda, drukując z eagla płytkę jednostronną (warstwa bottom)drukujemy płytkę normalnie, lustrem drukuje się tylko warstwę TOP i opisy.

Po 2:

Bierzemy we własne łapki gorący laminat, a następnie baaaardzo szybko (by się nie poparzyć) lecimy do łazienki. Zostawiamy to na ok. 15 minut w wodzie, a po upływie tego czasu ściągamy papier kredowy.

Zostawiamy w gorącej wodzie z proszkiem do prania, na tyle długo, żeby papier odszedł sam

Po 3:

5.	Wydłubujemy [b]cyrklem[/b] resztki papieru, 

Czy to nie przesada, można uszkodzić ścieżki, lepiej delikatnie zetrzeć papier opuszkami palców.

Po pierwsze: nie wiem, czy zauważyłeś, ale w moim wykonaniu była płytka smd.

Po drugie i trzecie: ja właśnie tak robie i nigdy nie zepsułem ścieżek!!!

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

poprawiłem. A tak wogóle to czy ten artykuł bierze wreszcie udził w konkursie, czy nie?? I czy ewentualnie, gdybym teraz zrobił robocika na bramkach logicznych (rezerwuje temat 😋) to mógłby brać?

Link do komentarza
Share on other sites

Zaraz przeczytam, jak poprawiłeś 😉

Ciężko będzie z tymi Twoimi artami w konkursie, na razie się wstrzymałem z decyzją, powiedziane jest dokładnie że musi to być artykuł związany z robotyką, a Twoje texty są powiązane z elektroniką.

gdybym teraz zrobił robocika na bramkach logicznych (rezerwuje temat 😋) to mógłby brać?

Jasne, ale musiałby to być artykuł, w którym opiszesz jak to działa jak to zrobiłeś itd, nie wystarczy sam schemat i fotki 😉

Pozdrawiam

Link do komentarza
Share on other sites

No wiecie, ja wole żeby zielony wiedział jak lutowac, co to bramka, znał podstawowe elementy elektroniczne, a nie wiedział jak zbudowac przekładnię (to dopiero później).

Robotyka to również dział elektroniki.

Uważacie, że początkujący prędzej zroi robota znając mechanikę, czy elektronikę?

Elektronika jest trudniejsza i to na niej według mnie trzeba się skupić!

** Dodano: 2008-07-02, 14:04 **

Zresztą mówiąc o konkursie administracja (tak to zinterpretowałem) miała na myśli przede wszytskim edukacje! A i moge wiedzieć kto z modów jest za mną, a kto przeciw mnie??

Link do komentarza
Share on other sites

No tak, ale konkurs jest związany z robotyką, nie możemy się skupiać tylko na osobach, które "chwytają lutownice za złą stronę", chcemy mieć materiały wartościowe dla osób, które znają na elektronikę i mechanikę, a chciałyby pogłębić swoja wiedzę w dziedzinie robotyki.

Napisz coś co jest związane z robotyką i nie będzie problemu, nie liczy się ilość tylko jakość.

Zresztą mówiąc o konkursie administracja (tak to zinterpretowałem) miała na myśli przede wszytskim edukacje!

Tak, ale w robotyce.

Link do komentarza
Share on other sites

Misiek nieliczy się ilośc ale poziom arta, a jeśli przykładowo masz dwa słabe i dwa mocne to średnią masz średnią 😉. Dlatego proponuję ci napisac jednego odjechanego i on będzie na konkurs potem jak ci się będzie chciało to napiszesz jeszcze jednego mocnego i tylko te dwa będą brac udział w konkursie 😉

Pozdrawiam

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.