Skocz do zawartości

[Kurs] BASCOM - lekcja1-wstęp


Ikar

Pomocna odpowiedź

ok polonista to ze mnie nie jest nie jestem najlepszy w tym mnie, tez denerwoja ludzie ktorzy pisza w stylu "Co tam pisze?" "Poszłem" "Tobom" a za swoje bledy przepraszam i co wiecej moge powiedziec to WYBACZCIE Sabre szanuje Cie i mam rade traktuj te forum tym bardziej wypowiedzi userow i ich samych z dystansem

Odpowie ktos na moje pytanie powyzej ?

Przecież daniel i ja już Ci odpowiedzieliśmy jak podłączyć procek do programatora.

Link do komentarza
Share on other sites

mam pytanie ja mam dosc stary komputer (wiekszosc czesci zintegrowanych) i mam takie wyjscie podobne do monitorowego ale tam pisze IOIOI A/1 i 2 taki sam tylko pisze 2 wie ktos moze do czego to jest??????

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Szybkie pytanie - czy nowy bascom 1.11.9.5 obsluguje programator usbasp? http://www.allegro.pl/item689447277_nowosc_programator_isp_avr_usb_rohs_atmel_fv.html

W starszych wersjach trzeba bylo programowac z AVR DUDE - a jak jest z ta najnowsza?

W oknie wyboru programatora widze USB-ISP Programmer - powinno dzialac moim zdaniem. A Waszym?

Link do komentarza
Share on other sites

Do fusów polecam avr burn-o-mat. Jest to graficzna nakładka na avrdude. Programować możesz USBasp'em, ustawionym w bascomie jako external programmer. Jeśli byłbyś zainteresowany, to mogę Ci napisać jak to zrobić, tylko daj znać. 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Do fusów polecam avr burn-o-mat. Jest to graficzna nakładka na avrdude. Programować możesz USBasp'em, ustawionym w bascomie jako external programmer. Jeśli byłbyś zainteresowany, to mogę Ci napisać jak to zrobić, tylko daj znać. 😉

bylbym bardzo wdzieczny. Poki co jeszcze nie mialem mozliwosci sprawdzenia 'w praniu' programatora bo wciaz czekam na PCB z AVT.

A plan mialem taki zeby pisac normalnie w BASCOMIE a potem hexa wrzucac za pomoca AVRDUDE-GUI. Fusy ustawic tylko za pierwszym razem - a konkretniej to zmienic mu tylko na zew. kwarc 8mhz.

Link do komentarza
Share on other sites

Ustawiasz programmer jako external, na dole w zakładce other w linii program podajesz ścieżkę do avrdude, a w linijce parameter wpisujesz:

-p m8 -P com2 -c usbasp -E noreset,novcc -F  -U flash:w:{FILE}:a

gdzie -p to nazwa procesora, -P dowolny, bez tego raczej też działa, całą resztę zostawiasz bez zmian. Z {FILE} włącznie!

I polecałbym zamiast avrdude-gui jednak burnomata, bo ustawianie fusów jest tam bajecznie proste - po prostu zaznaczasz jaką chcesz częstotliwośc, a on zamienia to na hexy, po czym można zaprogramować fusy.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.