Skocz do zawartości

Sprawdzenie schematu płytki


flex

Pomocna odpowiedź

No... pięknie, teraz ta płytka może służyć innym za wzór lub gotowca, porównaj do początkowej. Zauważyłem że można pod tym ostatnim R przeciągnąć 2 ścieżki, gdybym się dłużej przyglądał może zauważyłbym że następne też.

Link do komentarza
Share on other sites

flex te R8 i R10 mogłeś już dać tak, aby były w linii prostej ze ścieżką od Vcc. Poza tym przy tych złączach prowadzisz ścieżki niemniej dziwnie. Masz ścieżki blisko padów od tego złącza i są pod kątem względem nich. Lepiej tam na "dole" każdej ze ścieżek zrób kątowe, a do samego złącza poprowadź po prostej 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Poprzednio oceniłem porównując do pierwszej. Słusznie zauważono, że jeszcze bardziej się uprości gdyby łącze przestawić w prawo, niepotrzebne byłoby puszczanie kilku ścieżek w prawo i wracanie w lewo. Ale, jeżeli zaplanowałeś że to łącze ma być z tej strony, to przeszkodą jest tylko biegnąca przez środek ścieżka +Uz. Ją można zostawić do R8 i 10 a do następnych R puścić na samej górze. Wtedy wszystkie te zakręcane ścieżki pójdą "prawie wprost" i płytka jeszcze bardziej zmaleje.

Link do komentarza
Share on other sites

Ale, jeżeli zaplanowałeś że to łącze ma być z tej strony, to przeszkodą jest tylko biegnąca przez środek ścieżka +Uz. Ją można zostawić do R8 i 10 a do następnych R puścić na samej górze. Wtedy wszystkie te zakręcane ścieżki pójdą "prawie wprost" i płytka jeszcze bardziej zmaleje.

Zaproponowałem to wcześniej, ale autor chyba tak nie chce lub nie czytał:

Skoro na płytce głównej, dopuszczasz prowadzenie niektórych sygnałów przewodami (czerwone), to zrób to samo ze ścieżką zasilającą (+5V) na płytce z czujnikami. Wręcz możesz to zrobić na górnej części płytki od strony elementów. W ten sposób, zniknie przeszkoda do prowadzenia ścieżek z czujników do złącza.
Link do komentarza
Share on other sites

Dondu, rzeczywiście. Praktycznie zawsze większą uwagę poświęcam PCB, na wcześniejsze opisy tylko rzuciłem okiem i załapałem że Tobie chodziło o to samo dopiero w drugim czytaniu. Bo trochę dłuższa jest droga: opis / wyobrażenie sobie tego niż patrzenie na PCB. Nie mniej, trzeba przyznać, że Flex zrobił spore postępy, zobaczymy jak mu wyjdzie płytka główna.

Link do komentarza
Share on other sites

Jeśli chodzi o płytkę z czujnikami to ja bym tam wsadził zamiast tych rezystorów podciągających (10k) drabinkę rezystancyjną a cny podłączył w szereg z odpowiednim rezystorem - mniej elementów, mniejsza i prostsza płytka a przy okazji trochę prądu zaoszczędzone 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Dondu, rzeczywiście. Praktycznie zawsze większą uwagę poświęcam PCB, na wcześniejsze opisy tylko rzuciłem okiem i załapałem że Tobie chodziło o to samo dopiero w drugim czytaniu. Bo trochę dłuższa jest droga: opis / wyobrażenie sobie tego niż patrzenie na PCB. Nie mniej, trzeba przyznać, że Flex zrobił spore postępy, zobaczymy jak mu wyjdzie płytka główna.

Ja także czasami coś przegapiam - czasu mało więc pośpiech wielki, także w czytaniu.

A postępy faktycznie zrobił 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Dzięki wszystkim za opnię, jak skończę PCB główną to pokarzę, a teraz poprawiona płytka:

[ Dodano: 14-12-2011, 16:41 ]

Płytka zrobiona(moim zdaniem), oczywiście proszę o sprawdzenie i ocenę:

a tu schemat:

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.