Skocz do zawartości

[Line follower] Impact


ownya

Pomocna odpowiedź

BlackJack, wcale nie chodzi o hamowanie, taki napęd nigdy nie zdałby egzaminu w linefollowerze ponieważ nie zapewnia nagłej zmiany kierunku ruchu. Jakbyś się nie starał to powietrze poddaje się bardzo dobrze kompresji, więc nie umożliwi nigdy tego co dadzą opony i siła tarcia.

Link do komentarza
Share on other sites

Mi raczej chodziło o to żeby wykreować nowy pomysły i ide, jak pisałem nie dam wam gotowca. Silnik wcale nie musi kierować pojazdem. Dla tego napisałem BatMobil, czyli konstrukcja hybrydowa, turbina miała by być tylko dopalaczem. Wszystko zależy od tego jak wy jesteście kreatywni i potraficie łamać utarte zasady.

Link do komentarza
Share on other sites

turbina miała by być tylko dopalaczem

I to właśnie nie wypali z powodu o jakim napisałem wyżej. Powietrze jako medium napędowe nie zda egzaminu. Powietrze i taki napęd nie przyspieszy z miejsca robota o wadze kilkudziesięciu gram tak jak opony i siła tarcia. Napęd taki nawet nie przydałby się gdyby tory były bardzo długie, kilkanaście-kilkadziesiąt metrów prostej, bo powietrze nie da takiego przyspieszenia jak silniczek i opony.

Poza tym mam wrażenie, że mylisz trochę pojęcia. Bo napęd tunelowy i turbina odrzutowa to zupełnie różne rzeczy. Można napędzać każdy pojazd za pomocą turbiny odrzutowej, ale napęd przekazywany jest na podłoże za pomocą kół czy gąsienic (czołg Abrams). Skompresowane powietrze nie nadaje się jako medium do przekazywania pędu w naszym wypadku.

Link do komentarza
Share on other sites

Wydaje mi się, że przy proponowanym napędzie pojawiłyby się jeszcze dodatkowe problemy z wysterowaniem całości. Przykładowo, konstrukcja jedzie z maksymalną prędkością na jaką pozwalają silniki, wtedy następuje uruchomienie "dopalacza" i co ma się stać? Silniki mają się spalić czy oderwać koła od podłoża. Jak to później opanować? Pomijam już fakt, że taki napęd to dodatkowy ciężar. No, ale kto wie, może ktoś się na to zdecyduje 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Może źle się wyraziłem, nie tyle chodziło mi o hamowanie, co o dużą "bezwładność" takiego napędu oraz dużego opóźnienia reakcji na zmiany tego napędu. Samolot do wyhamowania ma dość długi pas startowy, ftl na trasie raczej tyle miejsca nie ma.

nie chcę wam odbierać przyjemności poznawania techniki lotniczej

Przyjemność z poznawania mam dla maszyn do 45-50r. Nowoczesne odrzutowce jakoś mnie nie fascynują, co nie znaczy że ogólnych rzeczy nie wiem.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.