Skocz do zawartości

CzubuŚ


hungrydevil

Pomocna odpowiedź

Gryf, z tego co pamiętam Czubuś miał lekki nadmiar wagi w Sosnowcu, skoro był to odważnik, to dlaczego po prostu nie został zdjęty? Poza tym kiepski pomysł robić odważniki z li-po, duże, lekkie, niebezpieczne. Głupi pomysł po prostu.

Link do komentarza
Share on other sites

Noc przed nie mieliśmy nic lepszego. Wzięliśmy to co było pod ręką. Lipo akurat pasowało wagą na styk wg naszej wagi. Na zawodach okazało się, że musimy odciąć kawałki taśmy, żeby zmniejszyć masę do 500g.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Ojjj pracowita nocka 😅

Tak wygląda CzubuŚ po małym tiuningu.

Światełka dają rady 😅 teraz jeszcze tylko kierunki i stop mu zapodam i na drogę wyślę 😅

@KD93 i jak zmiany dają rady czy jeszcze jakieś dodatki zapodać? Oczywiście robot nie jest w 100% skręcony na cacy więc konkretne fotki (takie jak zasugerowałeś wcześniej) zapodam jak dopieszczę wszystko do końca.

Co do głupot to GROM jest mistrzem takich akcji zapytaj Gryfa jak lipola zmniejszał 😅 młahaha

Link do komentarza
Share on other sites

Na zawodach będziecie walczyć z włączonym oświetleniem? Z czego to wiem to ledy dużej mocy dość mocno ciągną z li-poli. Czy to nowe oświetlenie nie zakłóca pracy czujników. Bo jak kiedyś się bawiłem takim oświetleniem to robot był słabszy i czujniki miały zły odczyt.

Link do komentarza
Share on other sites

No, teraz już elektronika już nie jest narażona na uszkodzenia podczas walki.

Nie szkoda ci prądu na te wodotryski? No i rzeczywiście, jak pawcio zauważył, uwzględnij możliwość że każą ci wyłączyć te diody po bokach na zawodach.

Zmiany dają rady, na razie jest 4+, żeby było 5 to muszą się pojawić zdjęcia o których wspomniałem, oraz musisz popracować nad pierwszym postem z opisem robota, zamieścić tam tylko wybrane najlepsze zdjęcia i filmy, podzielić opis konstrukcji najlepiej na działy (napęd, zasilanie, elektronika, itd.).

Nie chce żebyś pomyślał ze robię ci na złość wymyślając coraz to nowe questy. Dla mnie ocena składa się zarówno z oceny dla robota jak i za opis, teraz robot jest na 5, opis niestety na 3. A opis jest bardzo ważny dlatego, że jeśli jest dobry to podnosi poziom forum.

Jak będziesz edytował pierwszego posta to skup się maksymalnie na dużych literach i przecinkach. Jeśli sobie z tym nie radzisz, to poproś kogoś, aby go przeczytał i poprawił pod tym względem. Jeśli uda ci się to wszystko zrealizować, to rzeczywiście coś udowodnisz, ale napisze to dopiero po finalnym efekcie.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Mimo, że to fajnie wygląda również jestem dosyć sceptycznie nastawiony do tych ledów. Robot według mnie świetnie wyglądał, a teraz po prostu widać nadmiar bajerów. Do zakłócania przeciwnika mogłeś użyć diod podczerwonych, które siałyby wszędzie zakłócenia 🤣

Mam nadzieję, że pług nadal jest? 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Do zakłócania przeciwnika mogłeś użyć diod podczerwonych, które siałyby wszędzie zakłócenia 🤣

Kiepski żart. Bo mam nadzieję że znasz regulamin konkurencji, w której startujesz i to był tylko żart.

Link do komentarza
Share on other sites

pawcio0928, nie, na zawodach diody będą wył. Diody są zasilane z odrębnego źródła. Co do zakłóceń, to nie zrobiłem jeszcze wszystkich testów, bo nie miałem na razie czasu:( Jak tylko porobię z Gryfem pierwsze walki na ringu, to napiszę czy zakłócenia są, jeśli tak, to jakie.

KD93, zużycie prądu tych diod jest niewielkie. Opis zmienię, błędy poprawię, zdjęcia dodam w przyszłym tygodniu, bo jutro jadę na dechę i kilka dni będziecie mieć spokój 😅 ale po powrocie, SPAM w pełni 😅 Co do podziału mogę zmienić, tylko chciałem, aby robot był opisany etapami prac. Wydawało mi się to bardziej przejrzyste. Nie robisz mi nazłość, a wręcz przeciwnie 😅 No właśnie taki mam zamiar udowodnić, że robot i jego konstruktor przez niektórych został pochopnie oceniony 😅

Sabre, no tak, jak pisałem wcześniej robot nie trudni się tylko walkami. Jeśli zrobię kilka pokryw górnych tzn. jedną, w której będzie startował na zawodach, a drugą z bajerami typu diody i udowodnię, że zmiana tej płytki zajmie góra kilka min., to będzie Cię satysfakcjonowało?

piotreks-89, pług jest i ma się dobrze:mrgreen:

Boisko dla MS na którym mają grać w piłkę. Komunikacja pomiędzy MS a laptopem za pomocą UART'u CzubuŚ ma wyprowadzenia na taki układ, będzie on podłączany jedynie do gry.

Labirynt wygląda tak.

Do tej pory szkolenia polegały na prowadzeniu prezentacji wraz z krótkim wykładem dla młodszych roczników na Politechnice Opolskiej, w celu zainteresowania ich robotyką oraz skłonieniu do przyjścia na zajęcia dodatkowe, z tym związane gdzie np. liczymy kinematykę prostą naszych projektów. Teraz z Gryfem w czasie ferii zimowych będziemy prowadzić takie zajęcia dla dzieci ze szkół podstawowych oraz gimnazjów, wiec ich bardziej te diody zainteresują niż cokolwiek innego 😅

I tak jak Gryf pisał, Kaszek i on mają ogromny wkład w całość projektu, ja jestem głównie mechanikiem, więc poproszę ich, aby też troszkę mi pomogli przy opisie. Szukamy ostatnio do ekipy jakiegoś chemika lub kogoś z takim zacięciem.

Udało się coś i przed wyjazdem pozmieniać. Mam nadzieję, że na lepsze?

Link do komentarza
Share on other sites

Zrobiłeś obudowę i robot od razu inaczej wygląda 😋 . Co do sławnej przyczepności waszego ogumienia to pamiętam jak rok temu na zawodach Roboxy w Gdańsku właśnie po zamianie opon (że się tak wyrażę) na nowe wasz robot prawie całkowicie stracił zdolność zawracania (koła miały taką przyczepność że silniki nie dawały rady obrócić całości) . Można rzec co za dużo to nie zdrowo 😋 .

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.