Skocz do zawartości

Płytka robota "podążacza" + proste odtwarzanie dźwięków


Mihau

Pomocna odpowiedź

Paczaj na płytkę. Schemat niestety nie jest stuprocentowo wierny w kwestii kondków.

Niekontrolowanych resetów się nie boję, zresztą skąd by miały się wziąć?

Nie ma nikt kontrpropozycji odnośnie odtwarzania dźwięków?

Link do komentarza
Share on other sites

WAVy możesz bez większych problemów odtwarzać na avrku, z tym, że przydałby się zewnętrzny nośnik w postaci karty SD na przykład (żal zawalać FLASHa). Układ wykonawczy bardzo prosty - głośniczek podpięty przez tranzystor do wyjścia pwm.

Link do komentarza
Share on other sites

Mihau co do dźwięków to zapisać je na jakimś zewnętrznym EEPROMie i odtwarzać buzzerkiem. Nie wiem jednak, czy ktoś już to stosował, ale jakoś specjalnie trudno nie powinno być. Dodawanie odtwarzacza MP3 w gotowej formie raczej wyjdzie drogo. Może dorobić płytkę z dodatkowym procesorem, który odtwarza dźwięki z karty SD po wysłaniu odpowiedniej komendy po Uart 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Hm, drogo nie wyjdzie, mam na zbyciu stary sprawny odtwarzacz. Powiem może o co chodzi. Cały projekt to creeper (duży) z minecrafta. Dostałem od kolegów propozycję abym go ożywił. Fajny efekt dałoby właśnie odtwarzanie dźwięków, poza tym ma mieć świecące oczy (bajer) i, to na czym najbardziej mi zależy, żeby mógł śledzić ludzi.

Dlatego dźwięki ograniczyły by się raczej tylko do zapętlonego syczenia (czy jakie to tam dźwięki wydaje) i ew. eksplozji. Stąd pomyślałem o odtwarzaczu podłączonym do jakiegoś wzmacniacza i głośnika, ale nie wiem jak by to się w praktyce sprawdziło.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

To może się wypowiem. Otóż niedawno złożyłem sobie taki mini odtwarzacz na atmedze32. Odtwarza pliki wav 16Khz 8bit mono jakość dźwięku jest na tyle zadowalającą, że można muzyki słuchać jutro postaram się to odpalić i coś nagrać i jak będziesz chciał to podrzucić kod w bascomie.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.