Skocz do zawartości

[Autodesk Inventor] Kurs - chętni?

Czy jesteś zainteresowany kursem Inventora?  

26 użytkowników zagłosowało

Wyniki głosowania są ukryte!

Ankieta jest już zamknięta!

Pomocna odpowiedź

BlackJack,

Tak, ale zobacz, na to od drogiej strony. Przecież osoba, która została "namówiona" dzięki kursowi do korzystania z konkretnego programu po prostu go popularyzuje. Gdyby nie kurs nigdy bo o danym programie nie pomyślała, więc strat firmie nie przynosi. Co więcej w przyszłości może potrzebować takiego programu mając własną firmę no i wspomniany już inventor będzie już dla danej osoby znany.

A odnośnie kursu jestem na "TAK"

Jeżeli jest to wersja dla studentów, to rodzi się pytanie czy nie trzeba mieć konta studenckiego ?

Jakiś czas temu można było zarejestrować się na zwykły e-mail (był o tym temat na forum). Teraz nie wiem czy dalej tak można.

Link do tamtego tematu: https://www.forbot.pl/forum/topics64/produkty-autodeska-dla-studentow-vt6106.htm

Kiedyś czytałem regulamin i jako "studenta" traktuje się również osoby które nie będą wykorzystywały programu do zarobków, i coś tam jeszcze było. Tyle że to było jakiś czas temu i nie wiem jak jest teraz.

BlackJack, akurat w wypadku ściągania CADa do domu to firma je produkująca nie tyle traci, co zyskuje. Wiem, że to dość dziwne o piszę, ale już wyjaśniam dlaczego: jak już wspomniałeś, użytkownik domowy raczej nie może pozwolić sobie na zakup tego oprogramowania, ale nie są to raczej programy przeznaczone dla takich odbiorców - raczej na firmy. W firmach przeprowadzane są kontrole oprogramowania, raczej nie ma opcji, żeby firma mogła zaryzykować problemy prawne z takiego powodu, dlatego kupi popularne oprogramowanie (a będzie popularne przez większą ilość osób przystosowanych do pracy w nim). Broń Boże, nie popieram piractwa, sam korzystam z licencji edukacyjnych, ale nie taki diabeł straszny jak go malują 😉 Z tego co wiem, to np taki siemens (który teraz "przejął" Solid Edge) na zapytanie o licencję edukacyjną nie robi problemów, tylko przesyła klucz - jak już wspominałem, są to dla niego plusy, a firma takiego oprogramowania nie wykorzysta, przez wspomniany audyt oprogramowania.

Bobby potwierdzam to z Siemensem. Kilka dni temu wysłałem do nich zapytanie, czy jako uczeń gimnazjum mogę korzystać z licencji studenckiej. Odpowiedzieli, że jak najbardziej. Jak się rejestrowałem okazało się, że granica wieku zahacza o gimnazjum .

Autodesk już tak miły nie jest. Wysłałem wczoraj zapytanie i od razu, że muszę mieć maila edu.pl . No to napisałem, że zarejestrowałem się bez takiego i działa. Następnie odesłali mi wiadomość żebym przesłał im skany legitymacji szkolnej i poświadczenie, że jestem uczniem mojej szkoły. Wszystko byłoby pięknie, ale mam ferie i nie widzi mi się iść do szkoły 🤣

Dopiero dokopałem się do tego tematu (mam zaległości jeszcze sprzed świąt 😉 )

Co do mojego kursu - Inventora 2010 dawno nie mam na kompie, a jakoś ochoty też mi brakuje żeby go ściągać i zabierać się za kolejne części przestarzałej wersji. 2012 znacznie się różni i to już od podszewki, dlatego myślę, że trzeba byłoby zacząć wszystko od nowa, z nowym interfejsem. I to zacząć konkretnie, żeby skończyć zanim wyjdzie 2013 i znowu będzie potrzebna modernizacja w połowie kursu 🙂

Nie jestem żadnym ekspertem tego programu, po prostu często z niego korzystam. Ale podobno początkującym się podoba sposób w jaki tłumaczę, dlatego chętnie się dzielę chociaż tym, co wiem. Luuke, jeśli czujesz się na siłach, to pisz bez pytania - każdy na tym skorzysta, ja też chętnie uzupełnię braki bo już powoli nie nadążam 🙂

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay