Skocz do zawartości

ANTY ACTA prośba do wszystkich


kamil-s

Pomocna odpowiedź

dondu, czyli mam rozumieć "komuno wróć" 😅 to tak na półserio, bo piszesz tak jak by ACTA miało zmienić świat na lepszy. Czy te przepisy wejdą w życie czy nie, to autorzy i tak będą okradani, nie tak to w inny sposób.

Link do komentarza
Share on other sites

davidpi napisał/a:

Otóż wolny rynek polega na tym, że nie trzeba robić ustaw które maja podwyższać lub obniżać ceny.

Czyli według Ciebie nie trzeba w Kodeksie Karnym zapisów dotyczących morderstw?

Kradzież jest przestępstwem, tak jak morderstwo jest przestępstwem. Co do tego nie ma wątpliwości. Jednak jestem przeciwny jakimkolwiek ustawom, które mają regulować ceny. Jeżeli będziemy pozwalać na to aby ustawowo można było regulować ceny (a już są takie ustawy), to nic nie stoi na przeszkodzie aby np.: benzyna i cukier były po 30zł. Wszystko zgodnie z prawem.

Argument w stylu: "Zróbmy ustawę dzięki której ceny spadną" to zły argument.

Link do komentarza
Share on other sites

dondu, czyli mam rozumieć "komuno wróć" 😅 to tak na półserio, ...

Wręcz przeciwnie - piractwo to "KOMUNA" - wszyscy mają wszystko za darmo i równo 🙂

To w komunie nikt o nic nie dbał, bo nic nie było jego, tylko wspólne ...

... bo piszesz tak jak by ACTA miało zmienić świat na lepszy. Czy te przepisy wejdą w życie czy nie, to autorzy i tak będą okradani, nie tak to w inny sposób.

Wyobraź sobie że jesteś autorem - książki 800 stron o AVR-ach. pracowałeś nad nią cały rok.

Chciałbyś ją sprzedawać elektronicznie, a ACTA jeszcze nie ma - czyli tak jak teraz. Zaryzykujesz?

Ja bym nie zaryzykował, tak jak nie ryzykuje Mirek Kardaś, o czym napisał kiedyś na forum.

I ma rację, bo nic by nie zarobił, bo juz pierwszego dnia ktoś wrzuciłby jego książkę na Megaupload, gdzie polskie i praktycznie żadne inne prawo nie sięga. A nawet gdyby sięgało, to jak olbrzymie koszty trzeba by ponieść żeby dochodzić swoich praw. A to tylko jeden serwer, a są ich tysiące, a może miliony ....

A teraz wyobraź sobie, że ACTA działa i możesz liczyć na to, że jeżeli Twoja książka znajdzie się na jakimś serwerze na wyspach Hula Gula, to zostanie zablokowana. To nowa jakość dla autorów i szansa na to, że jednak da się na tym zarobić, przy jednoczesnej obniżce cen, bo konkurencja nie śpi, a także wydała książkę o AVR-ach.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Proponuję poczytać o takiej postaci jak Louis C.K., który sprzedawał swój skecz w internecie po 5$ i zarobił na tym ponad milion. Jakby płyty nie kosztowały po 40zł, to nie było by tyle piractwa.

Z płytami w Polsce trochę tak jak z paliwem - jakimś cudem ludziom opłaca się sprowadzać legalnie kupione na wschodzie płyty i sprzedawać tutaj. Ba, nawet z USA i UK ściągają, bo są tańsze. A baryłka ropy osiągnęła poziom najniższy od paru lat - a paliwo za chwilę będzie po 6zł/l.

Szukasz sprawiedliwości to zadaj sobie najpierw pytanie czy jesteś w 100% uczciwym obywatelem oby się nie okazało, że sam na siebie bata kręcisz.

Jak to leciało? "Dajcie mi człowieka a ja znajdę paragraf"?

Link do komentarza
Share on other sites

dondu, to spróbuj wejść na megaupload - już nie działa. A były tam nie tylko pliki nielegalne. Podejrzewam że RS i inne "wrzucarki" już na dniach będą musiały podzielić ich los.

Link do komentarza
Share on other sites

Jednak jestem przeciwny jakimkolwiek ustawom, które mają regulować ceny. Jeżeli będziemy pozwalać na to aby ustawowo można było regulować ceny (a już są takie ustawy), to nic nie stoi na przeszkodzie aby np.: benzyna i cukier były po 30zł. Wszystko zgodnie z prawem.

To są populistyczne argumenty przeciwników np. ACTA, którzy kompletnie nie znają ustawy, lub jej w ogóle nie rozumieją. Podobnie wypowiadał się Lepper o wejściu do UE, a później sam z UE dofinansowanie dostawał.

Link do komentarza
Share on other sites

To są populistyczne argumenty przeciwników np. ACTA, którzy kompletnie nie znają ustawy, lub jej w ogóle nie rozumieją. Podobnie wypowiadał się Lepper o wejściu do UE, a później sam z UE dofinansowanie dostawał.

Hmm. Może jakiś kontrargument zamiast porównań do Leppera??

Link do komentarza
Share on other sites

dondu, to spróbuj wejść na megaupload - już nie działa. A były tam nie tylko pliki nielegalne.

Został zamknięty, a właściciele aresztowani, ponieważ, nie usuwali treści co do których wniesiono zastrzeżenia własności.

Zauważ, że na YouTube możesz wrzucić cokolwiek zechcesz, ale są mechanizmy, które umożliwiają właścicielowi treści nielegelnie wrzuconej zgłoszenie takiej treści. YT ma obowiązek jej zablokowania i usunięcie w przypadku potwierdzenia tego faktu. YT wywiązuje się z tego prawidłowo.

Megaupload, nie dość że nie reagował, to jeszcze pobierał pieniądze za możliwość ściągania i dlatego to było przestępstwo, a w przypadku YT nie. Innymi słowy Megaupload podobnie jak Ghomik) był paserem, w myśl Polskiego i nietylko prawa:

paser - osoba biorąca udział w handlu kradzionymi rzeczami lub je rozprowadzająca

[ Dodano: 22-01-2012, 20:24 ]

Hmm. Może jakiś kontrargument zamiast porównań do Leppera??

Argumenty podałem wyżej w wielu postach - czytaj starając się zrozumieć.

Link do komentarza
Share on other sites

Proponuję abyś zrobił sobie kosztorys, dodał podatki, + VAT + ZUS + Twój zysk i napisał książkę czy wydał płytę. Wtedy zrozumiesz, że taniej się nie da.

Widzę że nie dotarły do ciebie skecze za 5$, może rodzimy przykład, pan M. Wiśniewski kiedy był jeszcze popularny wydał płytę która kosztowała 5 czy 9zł. Więc się da, tylko trzeba nie trząść dupą, że "mało się sprzedaje to mało zarobię", bo po takiej cenie sprzeda się dużo więcej.

W księgarniach można kupić tanie książki po 10-15zł. Nie powiesz mi, że książka wydana na g*wnianym gazetowym papierze po 5-krotnym recyklingu mająca ze 200str w miękkiej oprawie jest warta 40-50zł (odsyłam do regału z książkami o tematyce IIWŚ w Empiku na przykład).

__________

Komentarz dodany przez: Treker

To nie moja wypowiedź 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Argumenty podałem wyżej w wielu postach - czytaj starając się zrozumieć.

Fakt. Ten z Lepperem wyjątkowo trafny.

Nie ma sensu się sprzeczać. Każde ograniczanie wolności jest złe, niezależnie od tego kto na tym zyskuje, a kto traci.

Co z tego, że niewolnik może sobie kupić tanio książkę o AVR-ach, skoro nadal jest niewolnikiem.

Link do komentarza
Share on other sites

Narzekacie tak na wydawnictwo BTC, nie zdajecie sobie sprawy ile kosztuje wydanie i opracowanie takiej książki - nikt nie będzie robił tego charytatywnie.

A czy książka z BTC musi być w twardej oprawie wydana na tak dobrym papierze? To nie są akurat albumy, przeważnie są do użytku jednej, dwóch, trzech osób, ciekawe czy koszty książki w miękkiej oprawie na papierze jakości wspomnianych książek z Empika byłyby takie wysokie.

Link do komentarza
Share on other sites

Dobra bo uczepiliśmy się tych płyt, a to tylko przykład, na temat takich cen i zdzieraniu kasy to by można założyć osobny temat i tez by była długa dyskusja. Ceny całej masy rzeczy są sztucznie zawyżane, przykład: lek w jednej aptece kosztuje 20zł, w drugiej 5zł, to ile on jest warty? Wątpię żeby apteka dopłacała do sprzedaży leku. Takich przykładów jest mnóstwo.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.