Skocz do zawartości

Pomocna odpowiedź

yoyoazs1, naprawdę po wielkości robota nie widać, że one są aż takie duże. Wierzę na słowo 🙂, sam kiedyś poszukiwałem koszyka, mam sporo 18650 do latarek, ale często wykorzystuję je do innych celów.

Ok, czasami wzrok może nas zmylić 😋 Mają 6,5cm długości : )

yoyoazs1, w sumie wystarczyłoby kupić cienką koszulkę termokurczliwą, od biedy owinąć je taśmą - naprawdę nie jest to zbyt bezpieczne rozwiązanie, bardzo łatwo o problem 😉

yoyoazs1, w sumie wystarczyłoby kupić cienką koszulkę termokurczliwą

Zwykła koszulka się nie nadaje, jest za gruba po skurczeniu. Potrzebna jest folia specjalna do pakietów, ale taką można kupić tylko w niektórych sklepach modelarskich.

yoyoazs1, w sumie wystarczyłoby kupić cienką koszulkę termokurczliwą

Zwykła koszulka się nie nadaje, jest za gruba po skurczeniu. Potrzebna jest folia specjalna do pakietów, ale taką można kupić tylko w niektórych sklepach modelarskich.

Ale za to może nas ominąć piękny widok palącego się robota : ) A tak na serio, to spróbuję to nawet owinąć taśmą izolacyjną - może będzie ok.

Bobby napisał/a:

PS. soban, jesteś śmieszny : )

O co Ci chodzi? Pierwszy robot, działanie bardzo dobre i do tego estetyczny. Więc w czym według Ciebie jestem śmieszny? : P

Wszędzie prawie daje 5. Micromause dostał tylko 4 właściwie i jedna konstrukcja początkującego z tego co pamiętam (?). I dlatego napisałem że skrzywdzę może tą oceną jednego użytkownika ale nie mogłem wystawić mniej.

Napisałem to odrazu i przyznaję się do winy. Czy według Ciebie jestem z tego powodu śmieszny?

Witam. Kupiłem sobie serwa hxt-900. Czy ktoś może mi tak z grubasz powiedzieć jak to serwo przerobić?

Pozdrawiam:)

Kurcze, właśnie teog szukałem! Przeglądałem to kiedyś ale za chiny nie mogem tego w artykułach znaleść🙂 Dziękuję🙂

Pozdrawiam:)

Konstrukcja jak na pierwszego robota bardzo fajna - bardzo mi się podoba, taka mala zgrabna. Myślę że zastosowanie gotowej płytki do pierwszego robota to dobry pomysł - może dlatego tak uważam bo pierwszy programator kupiłem uszkodzony i się bardzo zraziłem kilkoma dniami spędzonymi nad próbą uruchomienia. Jedyne co mi się nie podoba to serwa, ale pierwszy robot-może być 😃 Proszę w następnym robocie MS zastosuj szybkie silniki, ale nie za słabe - dużo jest o tym na forum, poczytaj też o pędzie.

Co wy chcecie, robot fajny 😋 PIWO - że na forum pojawiła się pewna konstrukcja idealna to nie znaczy że inne są złe 🙂

Oceny można zmieniać.

Byłbym wdzięczny gdybyś powiedział mi jak, bo szukam ale nie mogę znaleźć takiej opcji.

Z góry dziękuję.

Przy każdym temacie u góry masz link o treści "Kliknij tutaj, aby zmienić swoją ocenę."

Witam,
czy mógł by kolega powiedzieć coś więcej na temat programu sterującego robotem, ponieważ też robię coś podobnego na czujniku hc-sr04 i mam mały problem z czujnikiem, a mianowicie z określeniem odległości od przeszkody. Ja w swoim programie wysyłam impuls trig i uruchamiam wtedy timer, który zatrzymuje się jak na int2 pojawi się poziom wysoki. Następnie dziele to przez 58 zgodnie z datasheete'm Tylko jakoś mi to nie za bardzo działa. Może kolega mógł by się podzielić jak oblicza dystans do przeszkody 🙂.

Pozdrawiam

Witam,

czy mógł by kolega powiedzieć coś więcej na temat programu sterującego robotem, ponieważ też robię coś podobnego na czujniku hc-sr04 i mam mały problem z czujnikiem, a mianowicie z określeniem odległości od przeszkody. Ja w swoim programie wysyłam impuls trig i uruchamiam wtedy timer, który zatrzymuje się jak na int2 pojawi się poziom wysoki. Następnie dziele to przez 58 zgodnie z datasheete'm Tylko jakoś mi to nie za bardzo działa. Może kolega mógł by się podzielić jak oblicza dystans do przeszkody 🙂.

Pozdrawiam

Gdy wysyłasz trig, a następnie mierzysz czas powrotu to ten czas powrotu możesz podzielić przez 29 (1 centymetr jest pokonywany w 29 mikrosekund[prędkość dźwięku]) , a następnie jeszcze podziel przez 2 (połowa odległości) i masz już wynik w cm : )