Skocz do zawartości

Pełna wersja BASCOM-AVR [KUPIĘ]


Pomocna odpowiedź

Witam!

Jestem zainteresowany pełną wersją programu BASCOM-AVR (wersja z całkowicie zdjętymi ograniczeniami dotyczącymi wielkości kodu) z drugiej ręki. Patrząc na informacje o użytkownikach zauważyłem ,że wielu z nich korzystało kiedyś z BASCOMA a teraz umieją już programować w C czy asseblerze więc bascom jest im już nieprzydatny. Mi natomiast jako hobbiście nie uśmiecha się wydawać ponad pół tysiąca zł za ten kompilator. Wiem, że w obecnych czasach (jak patrze na posty z np. 2003 roku to widzę że było znacznie trudniej 😉 )nie jest problemem ściągnąć sobie odpowiedniego cracka. Wolałbym jednak uniknąć typu rozwiązań ,dlatego pomyślałem ,że może ktoś jest w stanie odsprzedać mi licencje wraz z programem?

Interesuje mnie płyta CD z kompilatorem oraz przede wszystkim faktura zakupu.

Link do komentarza
Share on other sites

Najpierw odpowiedz sobie, czy watro jest wydawać pieniądze na coś, co Ciebie będzie ograniczało i uczyło złych nawyków programistycznych, skoro można mieć za darmo coś, co nie ma ograniczeń i uczy prawidłowego pisania kodu.

Nie bój się C - on nie gryzie i jest prosty.

Zamiast tego kup sobie dobrą książkę, a ruszysz z kopyta.

Link do komentarza
Share on other sites

Może jednak spróbuj się przesiąść na C 😉 . Język C tylko z pozoru (jak się patrzy pierwszy raz na kod) jest nie zrozumiały. Na forbocie jest kurs C, bardzo dobrze i przystępnie napisany, sam z nim zaczynałem "przygodę z C" i nie żałuję. Tylko początki mogą być trudne.

Zastanów się dobrze czy warto wydać 100-200 zł na licencję programu, który daje ci tylko możliwość programowania AVR. Za to kompilator C jest za darmo. A język C ma zastosowanie zarówno chyba na wszystkie mikrokontrolery jak i na komputery PC.

Jakby co, link do tego kursu, poczytaj trochę spróbuj coś napisać sam i wtedy zdecyduj

😉

http://kursc.forbot.pl/

Link do komentarza
Share on other sites

Dzięki za rady. Ja mam jednak w planach dobrze poznać BASCOMA i w przyszłości prosto z niego przesiąść się na assemblera.

Natomiast jeśli znalazła by się osoba która sprzedała by pełną licencje za nie wygórowaną cenę to z pewnością bym się zdecydował na zakup. Więc może ktoś się znajdzie?

Jedno wiem na pewno. Nie wydam tyle pieniędzy na kupno nowiutkiej wersji BASCOMA prosto ze sklepu. A jeśli nikt chętny do sprzedaży się nie znajdzie to zawsze są inne sposoby 🤣 .

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Większość ludzi która kiedyś korzystała z BASCOM, albo korzystała z wersji DEMO, bo 4KB kodu w większości wystarczają (szczerze sam nigdy nie przekroczyłem tej magicznej bariery), albo z Crackowanej, tak nie bójmy się tego powiedzieć Crackowanej wersji DEMO.

Oryginał kosztuje chyba ok 250zł, tak trochę strzelam, bo nie sprawdzałem, ale powinno być coś ok tego.

Wniosek jest więc taki że legalnej kopi nie ma prawie nikt, a nawet jeżeli by znalazł się taki kozak który wyskoczył by z kieszonkowego na legala, to albo go nie sprzeda, albo, zażyczy sobie za niego minimum 100zł.

Teraz zastanów sie sam, czy warto się pakować w archaiczne środowisko programowania z wieloma ograniczeniami, uczące złych nawyków, które nie ma bardzo przed sobą przyszłości. ?

LUB.

Za te 100zł za które spokojnie można kupić dwie dobre, używane książki o C, i nauczyć się czegoś co prawdopodobnie zaowocuje w przyszłości tym że może ci się przydać w pracy zawodowej.

BASCOM to relikt , mający co prawda wielu pasionatów, (lub ludzi którzy mieli pecha zostać jego niewolnikami) ale nie mający przed sobą żadnej przyszłości, w obecnej formie.

Co prawda krążą plotki o BASCOM ARM, ale to nieznana przyszłość, i jeżeli ma to kontynuować drogę BASCOM AVR, to ślepa uliczka, z ścianą na końcu.

Link do komentarza
Share on other sites

BlackJack Oryginalny BASCOM to wydatek ponad pół tysiąca złotych!

Za 100zł to mógłbym wsiąść używanego BASCOMA jeśli by ktoś znalazł się chętny 😉

Link do komentarza
Share on other sites

O.. 🤯 no w sumie racja 478zł, no to poniżej 200zł raczej nikt nie sprzeda. widac moje dane z 10 lat stare.

Ale tym bardziej gra niewarta świeczki.

Ale skoro kolega chce potem wsiadać na ASM to od niego powinien zacząć, a nie reliktu rodem z C64.

Tzn. rozumiem że BASCOM jest na początek kuszący swoją pozorna prosta. Ja też od niego zaczynałem jeszcze nawet na 51, ale szybko czuje się niedosyt, i wpada w nawyki z których sie ciężko wyrwać. Wiem bo na C przechodziłem potem 4 lata, i to ciężkimi bólami głowy.

Link do komentarza
Share on other sites

Za 100zł to mógłbym wsiąść używanego BASCOMA jeśli by ktoś znalazł się chętny

Tak jak moi poprzednicy, jeszcze raz powiem.

BASCOM oducza myślenia. Jeśli myślisz że potem przesiądziesz się na asemblera to się mylisz - czytałem postu wielu ludzi którzy się nie mogą odzwyczaić od BASCOM'a przesiadając się na C....co dopiero na Asembler...

Wybór należy tak jak mówiłem wcześniej - tylko do ciebie - ale zastanów się dobrze bo potem będziesz mógł tego żałować...

Link do komentarza
Share on other sites

Ale skoro kolega chce potem wsiadać na ASM to od niego powinien zacząć, a nie reliktu rodem z C64.

Trudno desperata od skoku w przepaść odciągnąć argumentem, że na dole jest zimno - sam się musi przekonać 😃

Jak już będzie na dole zrozumie, że tam jednak zimno jest i że znajomość BASCOM nie pomoże mu ani trochę w uczeniu się assemblera, a wręcz będzie przeszkadzać, tak jak twarde dno tej przepaści, które zakończy jego lot niechybnie ... piękną katastrofą.

Link do komentarza
Share on other sites

Jeśli BASCOM to samo zło to czemu kurs tego języka jest na forbocie. Czy administracja chcę początkujących wywieść na manowce?

Kurs powstał w połowie 2008r. wtedy BASCOM był popularniejszy niż teraz.

Rób jak chcesz, ale koledzy forumowicze cię "ostrzegali".

Link do komentarza
Share on other sites

Właśnie przed chwilą sam sprawdziłem z ciekawości cenę, 89 euro co daje, po średnim kursie 4,16zł, 370,24zł. Ja swoją wersję również kupowałem u źródła kilka lat temu, dość dawno. Wtedy kosztowało mnie to około 300-320zł. Powiem szczerze, że nie żałuję, nikt nie wmówi mi, że Bascom to była strata czasu, powiem więcej Bascom mi tego czasu sporo zaoszczędził. W każdej chwili mogę w kilka minut napisać program, który jest mi potrzebny do czegokolwiek, od obsługi pilota IR, przez sterowanie diodami RGB, skończywszy na moich wszystkich robotach.

Link do komentarza
Share on other sites

W BASCOMIE też jakbym się uparł mogę modyfikować stany poszczególnych rejestrów i w ten sposób pisać program co powinno dać lepsze wyniki jeśli chodzi o objętość programu. A tak poza tym to zdaje sobie sprawę z ułomności BASCOMA. Na prawdę, nie musicie mnie przekonywać. Ale teraz nie mam czasu na naukę nowego języka (może w wakacje znajdę czas). Dlatego chciałbym się nacieszyć tym że mogę zrobić parę projekcików sam na uC .

Link do komentarza
Share on other sites

No cóż, są desperaci na tym świecie ... w dużych ilościach, ze zbędą gotówką do zagospodarowania. 😃

W BASCOMIE też jakbym się uparł mogę modyfikować stany poszczególnych rejestrów i w ten sposób pisać program co powinno dać lepsze wyniki jeśli chodzi o objętość programu. A tak poza tym to zdaje sobie sprawę z ułomności BASCOMA. Na prawdę, nie musicie mnie przekonywać. Ale teraz nie mam czasu na naukę nowego języka (może w wakacje znajdę czas). Dlatego chciałbym się nacieszyć tym że mogę zrobić parę projekcików sam na uC .

I zostaniesz już na tym poziomie (język), jak kol. Sabre do dzisiaj ...

Ale jeżeli chcesz wydawać własne pieniądze, na przestarzały produkt, który będzie Ciebie ograniczał i nie trafiają do Ciebie argumenty z linku który podałem, to oczywiście kupuj!

Link do komentarza
Share on other sites

Tak więc moja propozycja kupna jest nadal aktualna. A wasze argumenty mam nadzieję że kogoś przekonają że warto sprzedać mi tego śmiecia jak zapewne uważacie 😋

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.