Skocz do zawartości

[Materiały] Wykorzystanie spienionego PCV


Kshaq

Pomocna odpowiedź

Mam kilka silniczków od różnych zabawek sprzętu itp.

Ale każdy jest gładki -.-

[}--

Jak mam do tego cokolwiek podczepić ??

Proszę o pomoc, uprzedzam - szukałem na forum i google.

Link do komentarza
Share on other sites

jak od zabawek to zwykle niski moment obrotowy - kropla tzw. hotglue czy opaska zaciskowa montażowa powinna wystarczyć. Przy większych momentach robi się objemkę z paska np. aluminium i mocno dokręca z dwóch stron silnika, na tej zasadzie:

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Przy takiej średnicy wału dużo nie zdziałasz - proponuję nałożyć kilka warstw termokurczki (sprzedają to w sklepach z elektryką/elektroniką w postaci kolorowych rurek różnej średnicy - nakładasz odcinek, podgrzewasz zapalniczką/opalarką, na to nakładasz kolejny odcinek i znowu podgrzewasz - i tak do pożądanej grubości) i spróbuj wcisnąć na to koło. Gdybyś miał koło nałożone już na inny wał, to możesz zrobić z termokurczki sprzęgło - połączyć dwa wały ze sobą. Albo szukaj kół wchodzących na wcisk, albo np. zębatek i do nich przyklejaj koło...

Aha, i jeśli budujesz właśnie robota i masz zamiar napędzać go w taki sposób, zasilając z baterii - paluszków, to niepotrzebnie stracisz czas. Bez przekładni albo nie ruszy (za mały moment obrotowy), albo będzie się wlec zatrzymując się co chwilę. Alternatywą dla przekładni są maleńkie koła, ale i tak nie mogą być mniejsze niż średnica stojana silnika więc...

Link do komentarza
Share on other sites

A jak to jest z modelarskimi serwami ?

// Nie mogę sobie tego wyobrazić z przekładnią, a na kole żeby była opona 😋

[]z[] tak wygląda załóżmy koło, jak tutaj w artykule, gumka wchodzi na "z" to gdzie ma wejść opona ? 🙂

Zaczynam dopiero bawić się robotyką, i jak narazie największy problem - obudowa 🙂.

Ma ktoś może inne linki do prostszych konstrukcji, chodzi mi jak zrobić tak żeby było bez żadnej obudowy tylko podczepione np. do kawałka blachy.

Link do komentarza
Share on other sites

Człowieku, ogarnij się! Na każde wymienione pytanie znajdziesz odpowiedź na tym forum. Szkoda czasu i miejsca na ich dublowanie. Jak chcesz do czegoś dojść w robotyce, to zacznij od efektywnego szukania informacji.

Link do komentarza
Share on other sites

A ty dalej swoje naprawdę tak trudno na to wpaść ?

A widziałeś kiedyś rower ?

Czy łańcuch wchodzi tam na oponę ?

Zobacz jak to wygląda w rowerze a może Cię oświeci.

Z przekładnią pasową jest tak samo tyle, że zamiast łańcucha jest pas

a zamiast kół zębatych koło pasowe czyli to twoje []z[] gdzie w miejscu

z jest rowek na pas.

Pamiętaj też, że koło na wale silnika musi być mniejsze od tego na wale

wyjściowym przekładni jeśli chcesz by robot ruszył.

Jak założyć koło pasowe na wał silnika ?

Najlepiej wymontować takie kółka np. ze starych CD / DVD lub zabawek

albo kupić tak będzie najprościej dla Ciebie.

Link do komentarza
Share on other sites

a jeśli to "z" jest naprawdę małe w stosunku do brzegów, to nawet nie potrzebujesz dodatkowego koła ("[] i []" robią za opony). Myślenie ma przyszłość, jak mawiają...

Link do komentarza
Share on other sites

A może z pasków klinowych od jakiegoś auta zrobić gąsienice? są niektóre takie fajne szerokie Przynajmniej ja takie widziałem przy TORO4 w kopalni:D

Ale to już stalowa konstrukcja by się przydała aby dobrze naciągnąć i oczywiście to już większe projekty;]

Link do komentarza
Share on other sites

A może depron czyli podkłąd pod panele?🙂

Łątwo dostępny w sklepach budowlanych ale lepiej poweidzieićpodkłąd pod panele bo niektóre ciołki ze sklepu mogą patrzeć na Ciebie jak debila

Cena to za 1m x 0,5 to około 1 zł:0

Link do komentarza
Share on other sites

Najprawdopodobniej duży problem (możliwe że nawet nie do przeskoczenie) będziesz miał z gąsienicami spadającymi na zakrętach. Ja po bokach przykleił bym jeszcze jakieś zabezpieczenie pod kątem prostym do ich płaszczyzny tak, żeby obejmowały koło/zębatki.

Poza tym nie widzę za bardzo sensu robienia gąsienic z takiego materiału... Chyba że robot ma wyglądać,a funkcjonalność to inna bajka. Bo szczerze mówiąc prościej i skuteczniej zastosować "konwencjonalny" napęd.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.