Skocz do zawartości

Miniszlifierka

Pomocna odpowiedź

A co sądzicie o produktach Celmy?

Ja mam multiszlifierke dremel 300 od prawie miesiąca i nawet blacha 1,5mm jej nie straszna.Bardzo wygodnie się trzyma do zestawu obowiązkowo okulary.

- Nie warto oszczędzać na końcówkach, wszyscy stwierdzają że te oryginalne dremelowskie są najlepsze (lepsze również od proxxona)

I tak i nie. SpeedClick można sobie podarować bo się znacznie przepłaca za mocowanie. Osobiście korzystam z tarcz tnących z Netto 😉 Natomiast wiertła i frezy warto kupować porządne.

P.S.

Zajrzałem do lidla ale tych stojaków nie było ; /

Jak będą w ofercie to zajrzyj ew. do większego Lidla - w mniejszych jest bardzo biednie z tzw. "przemysłówką".

Bardzo wygodnie się trzyma do zestawu obowiązkowo okulary

Mi dodali takie fajne okulary, ze aż żal mi ich uzywać, aby nie porysować i nie pobrudzić.

Osobiście korzystam z tarcz tnących z Netto 😉 Natomiast wiertła i frezy warto kupować porządne.

To są jakieś osobne tarcze w Netto? Osobiście chyba tam kupiłem zestaw końcówek za jakieś 20 zł i o ile tarcze owszem fajne były i było ich dość sporo to z końcówkami słabo. Końcówek do mocowania tych tarcz używam z zestawu który dostałem z multiszlifierką. Te z zestawu z netto miałem tak krzywe, że pewnie zaraz po przyłożeniu do materiału tarcza by poszła.

Z okularami jest problem, jak ma się już jedne na nosie. Dobre gogle sobie trzeba kupić, moje niestety parują, zwłaszcza jeśli ma się dodatkowo na twarzy maskę przeciwpyłową. Przy precyzyjnej robocie czasem po prostu ściągam korekcyjne i mocno nachylam się nad materiałem w samych okularach ochronnych, jednak zbyt bezpieczne to też nie jest. Może forumowi okularnicy mają jakieś swoje sposoby?

Dołączam się do pytania o parowanie okularów ochronnych. Podobnie jak Natanoj chciałbym korzystać i z maski przeciwpyłowej, i okularów ochronnych. Przy cięciu i wierceniu laminatu powinno się stosować oba akcesoria.

Dołączam się do pytania o parowanie okularów ochronnych. Podobnie jak Natanoj chciałbym korzystać i z maski przeciwpyłowej, i okularów ochronnych. Przy cięciu i wierceniu laminatu powinno się stosować oba akcesoria.

Może żel "anti-fog" stosowany przez pływaków do smarowania okularów pomoże? Do kupienia w sklepie sportowym, na dziale z okularami do pływania;)

To są jakieś osobne tarcze w Netto? Osobiście chyba tam kupiłem zestaw końcówek za jakieś 20 zł i o ile tarcze owszem fajne były i było ich dość sporo to z końcówkami słabo. Końcówek do mocowania tych tarcz używam z zestawu który dostałem z multiszlifierką. Te z zestawu z netto miałem tak krzywe, że pewnie zaraz po przyłożeniu do materiału tarcza by poszła.

Rzeczywiście chodzi o zestaw, ale jest o wile tańszy niż najmniejszy zestaw tarcz Dremela. Frezy są tam kiepskie, natomiast do mocowania tarcz używam nie metalowych zacisków, tylko najmniejszego z gumą (taki do szlifowania).

Dołączam się do pytania o parowanie okularów ochronnych. Podobnie jak Natanoj chciałbym korzystać i z maski przeciwpyłowej, i okularów ochronnych.

Idzie dostać odpowiednie gogle ochronne (jeśli chodzi o rozmiar), ale będą naprawdę duże. Ja swoje kupowałem chyba w Praktikerze za parę złotych.

Ja korzystam z Proxxon 240/E z rękawem (wężykiem) zestaw swoje kosztował bo 360zł, przejście na niego sprawiło, że nie łamię już wierteł, bardzo gładko i szbko wierci się w laminacie. Uchwyt pozwala złapać trzpień 0,3mm, brak jakikolwiek drgań wiertła zauważalnych gołym okiem.