Skocz do zawartości

Bugi na forum bądź stronie

Pomocna odpowiedź

Wojciech, dziękuję za zgłoszenie - przyjąłem do wiadomości, ale nie ukrywam, że na ten moment nie mogę zająć się tym problemem (bo są ważniejsze) 😉 Będę jednak o nim pamiętać.

Gdy jestem zalogowany i mam otwarty artykuł https://forbot.pl/blog/kurs-raspberry-pi-pwm-wejscia-skrypty-z-kamera-id25071 , i chcę go skomentować opcją komentowania pod artykułem zostaje przeniesiony na strone forum z alertem:

Taki post lub temat nie istnieje, być może został przed chwilą usunięty, wróć i spróbuj ponownie

Myślę, że ważny błąd. Nie można przez to skomentować artykułu 🙂 a mało komu chce się go szukać manualnie na forum

• Lubię! 1

Inari, dziękuję za zgłoszenie. Tak. to bardzo ważny błąd, szczególnie, że nie dotyczył tylko tego artykułu - już naprawione. Powinno teraz działać 🙂

Cześć, przeglądając stare maile otrzymane z Forbota natknąłem się na przykład na taki:
obraz.thumb.png.3c182b5b67476a2af25a2f79ab895067.png
I jako, że artykuł mnie zaciekawił to kliknąłem by go odczytać.

Niestety link do niego (link) jak i do wielu innych z maili z 2017 roku jest już nieaktualny:
obraz.thumb.png.7d9dbc66c1467d1f4be3fc07056d010f.png

Jak długo utrzymywane są takie łącza?
Czy jest możliwe odnowienie starszych linków?

@Wojciech cześć, dziękuję za sygnał, bo nie miałem świadomości, że jest taki problem. To coś po stronie operatora systemu mailingowego (zgłoszę to do nich). Nie jest to związane bezpośrednio z naszymi linkami tylko faktem, że linki w mailach są przekierowywane przez domenę operatora. Na ten moment nie jestem w stanie powiedzieć czy uda się odnowić te stare linki, ale jest jednak dość proste rozwiązanie, którym możesz obejść ten problem 🙂 Jak skopiujesz tytuł artykułu do Google to na 99,99% otrzymasz właściwy link. Kurs VHDL jest np. tutaj: https://forbot.pl/blog/kurs-fpga-podstawy-vhdl-w-praktyce-spis-tresci-id22265

• Lubię! 1

Natrafiłem na problem z dodawaniem niektórych zdjęć. Mianowicie chodziło o zdjęcia pobrane z Google Photos, które miały układ pionowy. Wyświetla się wtedy komunikat "Wystąpił błąd podczas przetwarzania przesłanego pliku. -200". W załączniku przesyłam zdjęcie powodujące ten problem.

Co ciekawe, po edycji tego zdjęcia w Google Photos, na przykład kadrowaniu (tak że nadal jest pionowe), ale chyba również po na przykład zmianie jasności, i ponownym pobraniu, zdjęcie przechodzi.

img_err.zip

• Lubię! 1

W leksykonie: https://leksykon.forbot.pl/ADC_(A/D),123.htm

Błędnie podawany jest zakres wartości dla przetwornika 10 bitowego od 0 - 1024, a powinno być od 0 - 1023

Cytat

Maksymalny odczyt wyrażany jest wzorem 2^rozdzielczość przetwornika w bitach - 1 (dla 8 bitowej rozdzielczości będzie to zakres 0-255, 9 bitowej 0-511, 10 bitowej 0-1024 itd.).

Edytowano przez Belferek

Czy można przełączyć coś w ustawieniach by nie wylogowywało na innych urządzeniach gdy logujemy się na kolejnym? Ilekroć zaloguję się na komórce to wywala mnie z obu kompów i vice versa.

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay