Skocz do zawartości

[Dla początkujących] Jak zbudować robota minisumo


klonyyy

Pomocna odpowiedź

Fajny artykuł, po wstępnym przejrzeniu mam kilka drobnych uwag:

- Można polutować SMD lutownicą transformatorową chociaż to już raczej sport ekstremalny 🙂

- Jak ma to być dla początkujących to dopisz jakiego topnika użyć np. kalafonia,RF800 żeby ktoś nie użył takiego do rynien bo płytkę zeżre 😃

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Dodaj schemat, żeby był widoczny w artykule. Ściana tekstu w pierwszej chwili trochę przytłaczająca 😉 Po pobieżnym przejrzeniu wydaje się być ok, ale może dodaj jakieś linki do kursów programowania? Chyba, że ich nie zauważyłem, to przepraszam 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Art niezły, ale tak:

1. lista elementów byłaby czytelniejsza w formie tabelki

2. Uczysz błędnych technik, znaczy się powielasz błąd początkujących 😉 Mianowicie:

. Czujnik podczerwieni Tsop trzeba wlutować zostawiając trochę (ok 0,6cm )jego nóżek nad płytką ponieważ później trzeba go zgiąć.

Nóżki zgina się szczypcami, przed lutowaniem elementu, a nie po. I dotyczy to praktycznie wszystkich elementów przewlekanych, najpierw zginamy nogi na żądany kształt/wymiar potem wkładamy i lutujemy element.

3. Schemat czujnika na TSOPie jest narysowany niezgodnie z normami. Ten nieszczęsny R11, przecież można symbol Tiny13 w Eaglu sobie lustrzanie odbić. Wtedy nogi masz po prawej wygodniejszej stronie schematu. Uczysz źle rysować schematy.

ktoś powie że wymyślam jak w szkole. Tak, ale schemat ma być tak narysowany żeby go zrozumiał każdy na całym świecie, bez konieczności czytania tekstu.

Do czego służy JP1 ? to też powinno wynikać z schematu, opis powinien być kompletny, czyli co się dzieje jak jest Zamknięta zwora i otwarta.

4. Podobne uwagi do schematu płyty głównej, choć tam o dziwo panuje większy ład i porządek.

Reszty jeszcze nie doczytałem 😉🙂

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Schemat poprawiłem, może uda mi się jutro tabelkę ogarnać. Właśnie jesli chcę użyć kodu html'a w wystarczy że odznaczę "wyłacz html w tym poście " ?

Poprawię także schemat płyty głównej. Bardzo przepraszam za takie schematy - robiłem je dawno i są niedopracowane, ale je poprawię.

Link do komentarza
Share on other sites

Nie, nie wystarczy odhaczyć tej opcji. Używać tabel w html w postach nie wolno, musisz zrobić tabelkę inaczej jeśli bardzo Ci na niej zależy. Najlepiej w formie obrazka.

Link do komentarza
Share on other sites

Tabelkę możesz od biedy zrobić w Excelu, powiększyć na cały ekran (to będzie trochę wyzwanie, żeby nie była za wielka, a jednocześnie czytelna), Print Screen i wyciąć w Paint to co trzeba.

Na razie chyba najlepszy temat w stawce, przynajmniej z tych co się ukazały, wymaga trochę szlifów, ale sadzę że podołasz.

Na razie numero UNO na mojej liście kandydatów do głosowania, no chyba że ktoś zrobi naprawdę dobre praktyczne wprowadzenie do sieci neuronowych, to spadniesz na miejsce drugie 😉🤣.

Link do komentarza
Share on other sites

Wow dzięki bardzo!!! 😉 codziennie bedę jak to opisałeś "doszlifowywał" artykuł. Spróbuję poprawć czytelność tej listy, i dodam kilka fotek z budowy Hakera.

BTW: jak myślicie lepiej jest od razu podać wszystkie np. rezystory, kondensatory czy dzielić je tak jak są podzielone teraz ?

Link do komentarza
Share on other sites

Skoro budowę masz modułową, to opis radziłbym także taki zostawić.

Czekam na więcej zdjęć bo ja muszę widzieć, żeby uwierzyć 😃. Na przykład jak main board Ci wyszedł.

A tak to parę kosmetycznych językowych poprawek by się przydało 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Przy każdym module wstaw liste elementów i dodatkowo na początku/końcu kompletną listę całości... Dodaj więcej zdjęć no i postaraj się bardziej przejrzyście ułożyć tekst... może jeszcze większa czcionka czy nagłówkach kolejnych części artykułu, myślniki przy wymienianiu jakichś kolejnych czynności możesz zamienić np. na emotki: ➡️ .

Dodatkowo, skoro już szczegółowo rozpisałeś materiały potrzebne do wykonania doyho, dopisz też brakującą białą farbę 🙂.

ps. może pomyśl,czy nie lepiej byłoby cały artykuł wyrównać do środka

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.