Skocz do zawartości

Macio

Pomocna odpowiedź

Akumulator wystarcza na około 20min ciągłej jazdy. Pojemność akumulatora to 138mAh.

czyli odpowiadając na pytanie kolegi wyżej, robot średnio pobiera jakieś 400mA. Bardzo mały lipol! to nawet tetra machyba wiekszy bo zdaje się że 2S 150mAh;)

Link do komentarza
Share on other sites

Gratulacje! Widzę, że poszedłeś sporo do przodu od czasu zawodów w Warszawie w zeszłym roku 🙂

Myszka pomyka teraz bardzo ładnie, ruchami przypominając MouseX, szczególnie przy sekwencji zakrętów robi mieszane skręty w miejscu jak i jadąc.

Łączenia płyt są zmorą labiryntów we Wrocławiu i Warszawie. Łódzki labirynt jest mniejszy ale z jednego kawałka płyty i śmiga się po nim bezproblemowo. Nieprawdą jest, że się nie da zrobić idealnie gładkiego połączenia, wystarczy wiedzieć jak. Płyta gnie się, więc nawet jeśli w jednym miejscu uda się spasować poziomy, w innym na tej samej krawędzi mogą się nie zgrywać. Rozwiązaniem są kliny (biscuit joints)

IMG_50ea8ad31087b5495.jpg

Każdy stolarz powinien zrobić to bez problemu.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Ja myślałem nawet o zwykłych kołkach, chyba łatwiej wykonać, bo wystarczy nawiercić, trzeba tylko uważać, żeby były w tych samych miejscach na każdej płycie. Trzeba by zrobić jakiś szablon do wiercenia zapewniający powtarzalność.

Może w przyszłym roku uda się to poprawić.

Link do komentarza
Share on other sites

Każdy stolarz powinien zrobić to bez problemu.

Oczywiście. Myślę że już za kilkadziesiąt złotych stolarz wykona takie połączenie.

Należy tylko iść do stolarni która ma na przykład taki sprzęt. W dobrej stolarni powinien być. I za godzinę mamy gotowe.

Link do komentarza
Share on other sites

A możesz wytłumaczyć do czego służy żyroskop? Mierzysz nim zakręty, liczysz czy co?

Postaram się odpowiedzieć zanim autor odpisze: Żyroskop zwraca prędkość kątową i całkując tą wartość po czasie (od czasu rozpoczęcia zakrętu, do momentu aktualnego pomiaru) można bardziej precyzyjnie zmierzyć kąt obrotu, przez co robot może szybciej pokonywać zakręty, niż wyłącznie w oparciu o odczyt enkoderów.

^Tzn. tak wyczytałem/wywnioskowałem, ale to z mojej strony tylko teoria, więc niech się wypowiedzą bardziej doświadczeni, którzy robota z żyroskopem już budowali.

Link do komentarza
Share on other sites

Robot super!

Ps. Davidpi byle stolarz takie coś zrobi.Wystarczy wiertarka klej i kołki.

Nie wystarczy, bo te dziury na "kołki" muszą być idealnie równo, na obydwu połówkach, by nie było uskoków. Trudno byłoby to wykonać tylko zwykłą wiertarką.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.