Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Foadrian

SIM900 nie wysyła sms

Pomocna odpowiedź

Witam szanownych forumowiczów.

Mam problem z modułem SIM900. Próbuje wysłać z niego sms'a niestety nie udaje mi się to. Wszystko jest ok do chwili zakończenia pisania wiadomości, czyli wprowadzenia . Póżniej modem chyba się zawiesza bo nie mogę już nic sensownego zrobić tzn. polecenie AT jest ignorowane i przeskakuje do kolejnego wiersza.Poniżej komendy AT, które wprowadzam za pomocą terminala i komputera PC. Zaznaczam że mogę tylko odbierać sms'y i połączenia głosowe. Nie mogę dzwonić i wysyłać sms'ów. Korzystam z karty Play i modułu firmy ITEAD STUDIO.

at+cmgf=1

OK
at+cscs="GSM"

OK

at+csmp=17,167,0,240

OK
at+cmgs="+48602xxxxxx"

> test sms<ctrl+z>                          <----- Zdaje się że w to powinien być koniec i wiadomość powinna być wysłana, jednak od tego momentu brak kontaktu z modemem.

> 

hej, jeśli korzystasz z Bray terminala to wystarczy, że w sekcji Transmit zaznaczysz opcję CR = CR + LF i w linijce w której znajduje się pole do wprowadzania tekstu zaznaczysz + CR i wtedy nie musisz dokładać żadnych CR'ów w komendach (oczywiście kończących komendę).

Poza tym w jakiej postaci wprowadzasz mu tego czy tak jak wpisałeś tutaj? Jeśli tak, to jest to błąd ponieważ CR i LF to odpowiednio znak końca linii i powrotu karetki w tablicy ascii widnieją jako pojedyncze znaki więc sim900 ani żadne inne urządzenie nie zrozumie czegoś takiego , trzeba podać coś dla niego zrozumiałego.

W tym przypadku w terminalu (Bray ma taką możliwość) możesz podać wartość hex konkretnego znaku, ba możesz nawet mieszać ze sobą ascii i hexy, warunek jest jeden, trzeba hexa poprzedzić znakiem dolara aby Bray wiedział, że ma do czynienia ze znakiem podanym w postaci hexagonalnej.

W przypadku programu w C wystarczy podać standardowe znaki końca linii (\n) lub powrotu karetki (\r) i zostaną one poprawnie odebrane 🙂