Skocz do zawartości

[Kurs] Przepis na robota - Minisumo dla każdego - część 1


Nawyk

Pomocna odpowiedź

Dokumentację mostka widziałeś?

Zazwyczaj mostki mają dwa napięcia:

pierwsze dla silników z którego przez tranzystory prąd płynie do silnika.

drugie dla sygnałów cyfrowych (czyli tutaj dajesz napięcie procesora) służące jako poziom odniesienia przy sprawdzaniu czy mamy "0" czy "1" na wejściu

Link do komentarza
Share on other sites

Witam!

W wolnym czasie "szarpnąłem się" na wykonanie tego projektu.Zaczynałem całkowicie bez jakichkolwiek części,a zamknąłem się z całością w kwocie około 250 złotych.Robocik bardzo fajnie się prezentuje,jego działanie jest dokładnie jak na filmach załączonych przez autora...Dodaje zdjęcia jeszcze nie w pełni ukończonego projektu.Pozdrawiam!

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Kurcze zaczyna mi się podobać to forum, wszyscy odpowiedzi po chwili dodatkowo na to co pytam, normalnie raj 😃 Dzięki wielkie, już wiem gdzie zadawać wszystkie tego typu pytania 😉 Jeszcze jedno, na jaki czas bateria o pojemności 500 mAh wystarczy? Tak bez ładowania.

Link do komentarza
Share on other sites

Kolejne pytanie, płytka musi być specjalnie przygotowana, czy mogę posłużyć się w jakiś sposób uniwersalną? Rzecz w tym, że nie mam aż tylu środków i możliwości by takową płytkę przygotować no i nie ukrywam, umiejętności w wytrawianiu i tak dalej. Dałoby się na uniwersalce?

Link do komentarza
Share on other sites

Dało, możesz połączyć wszystko na płytce uniwersalnej zgodnie ze schematem. Jednak jeśli nie masz doświadczenia, może sprawić Ci to sporo problemów.

Zacznij od czegoś w tym stylu: https://www.forbot.pl/forum/topics20/dla-poczatkujacych-jak-zrobic-robota-od-zoltodzioba-do-pierwszego-robota-w-dwa-tygodnie-vt1096.htm

Link do komentarza
Share on other sites

Tak, właśnie mam zamiar zamówić wszystkie komponenty do światlłobua, zanim zacznę się zabierać za coś konkretniejszego, teraz się tylko dopytuję jakie zakupy zrobić 😉 Pensję pracując i będąc w liceum mam niewielką więc musze rozgraniczac co moge i jak najtaniej, dlatego tyle pytań o baterię chociażby 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.