Skocz do zawartości

[Kurs] Przepis na robota - Minisumo dla każdego - część 3


Nawyk

Pomocna odpowiedź

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Zostało zdefiniowane, że sharp nie działa wypiąłem go i podłączyłem do innego zasilania. Sharp nie świeci pod telefonem. Możliwe, że go wcześniej przepaliłem ponieważ jest to już moja trzecia płytka a na poprzedniej były zwarcia. Dziękuję za pomoc

Link do komentarza
Share on other sites

Nigdy go wcześniej nie podłączałem.
Tylko dziwne bo kupiony świeżo z Botlandu :/
Sharp nie świeci pod telefonem. Możliwe, że go wcześniej przepaliłem ponieważ jest to już moja trzecia płytka a na poprzedniej były zwarcia.

Gubisz się w zeznaniach 😋

Apel do wszystkich piszących z prośbą: Jeśli opisujesz problem i chcesz aby ktoś Ci pomógł to pisz prawdę. Chcemy Ci pomóc i każda zatajona informacja przeszkadza w tej pomocy.

Sorry za offtop.

Link do komentarza
Share on other sites

Oczywiście moje niedomówienie chodziło mi o to, że był on tylko przyklejony i wlutowany do płytki ale nigdy nie sprawdzany ponieważ na pierwszych dwóch płytkach były zwarcia na programatorze i tylko tym się zajmowałem przez co było dużo innych przyczyn gdzie coś nie działało. Dopiero teraz dochodząc do tego momentu w którym jestem ostatnim czynnikiem z którym jest coś nie tak to Sharp. Pozdrawiam i dziękuję za pomoc

Link do komentarza
Share on other sites

Witam !!!

Nie działają mi czujniki lini. Z wyjścia mam 2 V na białym a 5 na czarnej lini. Dioda nie zapala się Zmieniałem const linia i nic. Pozostałe programy testowe działają Co może być nie tak ?

Rozwiązane Trzeba zmienić rezystory polaryzujące w czujnikach optycznych R4 i R5 na 20 k

Link do komentarza
Share on other sites

Połączenia sprawdzone, wydaje mi się, że wszystko jest ok.

W SinaProg wyskakuje błąd rc=-1

Zainstalowałem MKAvrcalutor a tam pojawia się komunikat w konsoli:

Nazwa "avrdude.exe" nie jest rozpoznawalna jako polecenie wewnętrzne lub zewnętrzne, program wykonywalny lub plik wsadowy.

Próbowałem zainstalowac avrdude lecz z marnym skutkiem. A i to samo w IOS, windows XP i 7, 10, już różne sprzęty odpalałem i dalej to samo. Sterowniki instalowałem, a może być cos w tym, ze mam programator USBAsp?

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.