Skocz do zawartości

Pomocna odpowiedź

A będziesz miał 14 diod włączonych naraz? Jeśli tak to się pogubisz z sygnałami powrotnymi. Jeśli nie do 2A Ci nie potrzebne.

@Lux ja w poprzednim robocie miałem 6 diod podpiętych pod jeden stabilozator ( 7805 ) i wszystko było jak należy. Twój schemat był taki sam jak mój ?

Co do sterowania diodami to chyba nie będę ich załączał na raz. Mam je podzielone na 4 razy po 3 diody i raz po dwie.

Poza tym przecież one chyba nie będą pobierały tych 100mA - to jest wartość dla ciągłej ich pracy o ile się nie mylę 😉

Chyba zrobię opcje z dwoma stabilizatorami i będzie dobrze 😉

@Lux ja w poprzednim robocie miałem 6 diod podpiętych pod jeden stabilozator ( 7805 ) i wszystko było jak należy. Twój schemat był taki sam jak mój ?

Co do sterowania diodami to chyba nie będę ich załączał na raz. Mam je podzielone na 4 razy po 3 diody i raz po dwie.

Schemat miałem taki sam, tylko na innych tranzystorach. 🙂 Jeśli już robiłeś i działało to chyba nie ma problemu. Załączanie po kolei tym bardziej rozwiązuje problem bo obciążenie spada o ponad 3/4 więc pewnie możesz nawet ten drugi stabilizator odpuścić. 😃

No dobra to dzięki za pomoc, jakby co będzie miejsce na drugi stabilizator, ale póki co będzie tylko jeden wmontowany dzięki za pomoc.

Nie podłączaj tych diod do stabilizatora do elektroniki - szczególnie przy obciążeniu impulsowym (duży prąd, krótki czas) stabilizator może nie zdążyć nadążyć za szpilkami, a głupio dawać przerośnięte kondensatory przy nim (więcej miejsca).

A po co w ogóle chcesz stabilizować napięcie na ledach?

A może faktycznie lepiej podłączyć diody bezpośrednio do aku? Ewentualnie zwiększyć rezystory czy coś.

No to już chyba przesada - 12,5v ( full ) na biedne diody - ja steruję nimi przez procka 36khz, a nie tym sposobem załącznia diody na bardzo krótki czas do fototranzystorów.

LM1084IT-5.0 - 5A stabilizator liniowy dostępny w TME, niestety tylko w obudowie TO220.

Sprawdza się idealnie w roli kaloryfera, tudzież po odpowiednim zaizolowaniu można go wykorzystać jako grzałkę do parzenia herbaty - wystarczy pobrać z niego prąd 2-3A. Musiałem przez to domontować radiator z wentylatorkiem w Skarabeuszu.

Mam dla Was filmik z udziałem Hakera3 :

Robocik zasuwa na jednym czujniku, oponkach z termokurczki i lipolu 2s, bo na 3s coś mi pwm nie chciał do końca działać ( silniki nie miały jakoś momentu ).

Aaa no i oczywiście widać na filmiku mój jeszcze nie dokończony ring ( w końcu drewniany ) 😃

Edit:

• Lubię! 1

Ładnie! Jak go skończysz to może być poważny konkurent na arenie.

No już wygrywa z hakerem 2 - bez obudowy i ważąc ok 300g, ciekawe jak to będzie na prawdziwych zawodach 😋