Skocz do zawartości

Pomocna odpowiedź

Podoba Ci się ten projekt? Zostaw pozytywny komentarz i daj znać autorowi, że zbudował coś fajnego!

Masz uwagi? Napisz kulturalnie co warto zmienić. Doceń pracę autora nad konstrukcją oraz opisem.

O pieniądze wydane w robota ( czyli około 350zł) też się nie martwię ponieważ w większości części użyje do następnej konstrukcji, np: silniki, koła, atmegę.

Tak z ciekawości to na co wydałeś aż 350zł? Licząc koszt elementów to w 200zł spokojnie powinieneś był się wyrobić. Nie rozumiem skąd aż taki koszt. Najważniejsze jest, że robot działa, i że czegoś się nauczyłeś konstruując go. Doświadczenia nie da się kupić za żadne pieniądze 🙂.

Sabre

Koszt części to około 200zł, ale trzeba jeszcze doliczyć programator i ładowarkę. Te rzeczy kupiłem jednorazowo i już w następnych konstrukcjach nie będę ich kupować. I oprócz tego kupiłem jeszcze dodatkową atmegę, ponieważ pierwsza się zepsuła. Kolejne koszty to jeszcze laminat i sprej użyty do obudowy. Całość to jak napisałem około 350 zł. No i masz rację doświadczenia kupić się nie da 🙂

Nie da się masz racje dlatego radziłbym ci próbować wytrawiać płytki i uczyć się dobrze lutować 🙂 Po za tym jak na 1 konstrukcje robot całkiem sympatyczny i fajnie, że postanowiłeś coś skonstruować 🙂. Czekam na poważne projekty z którymi będzie można brać udział w zawodach 🙂

Nie jest to najpiękniejszy robot ale... ale jest sukcesem 🙂 No i daje satysfakcje. Radziłbym tobie na popracowanie nad lutowaniem (cynowaniem).

aixI i Sen

Macie racje. Jest to moja pierwsza płytka pcb więc mało estetycznie wyszła. Jednakże mam teraz w planie jeszcze kilka rzeczy się nauczyć, np. obsługi wyświetlacza itp. Przy okazji poćwiczę lutowanie i cynowanie 🙂 No i mam już w planach poważniejsze konstrukcje więc mam nadzieję, że się spotkamy w przyszłym roku na zawodach 😃

Cieszę się, że mój artykuł się przydał 🙂 Gratuluję działającej konstrukcji, zwłaszcza wykonania PCB i polutowania jej - co nie jest łatwe np. w przypadku CNY70. Wszyscy czekamy teraz na Twoje kolejne roboty 😉

Ale jakby kupić płytkę gotową to jaką byś polecił?