Skocz do zawartości

Pilot do robota - sprawdzenie schematu


Slawus

Pomocna odpowiedź

Jaki to będzie robot - jeszcze nie wiem 🙂

Zacząłem trochę od "tyłu" strony, ale wydaje mi się, że pilot jest na tyle uniwersalny, że nie będzie miało znaczenia z jakim typem robota będzie współpracował...

Służyć ma do zmiany ustawień robota pomiędzy przejazdami/walkami, sczytywania informacji nt. trasy/labiryntu (mapowanie), sprawdzania stanów czujników itp.

Komunikacja po USART (wyprowadzone u góry na PCB), zasilane z LiPola

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

W projektach własnej roboty często zdarza się tak, że urządzenie będzie działać, ale jest duża szansa, że zapomnisz o jakiejś ciekawej funkcjonalności. A połączenie z komputerem\telefonem daje Ci nieograniczone możliwości, duży, kolorowy ekran, ogromna liczba przycisków i ich kombinacji...

Wyobraź sobie jak fajnie wprowadza się za pomocą kompa\fona kilku cyfrowe zmienne, a ile to by było klikana na takim pilocie...

Dlaczego nie chcesz używać BT? A przewodowo (Komp=>przejściówka USB-UART => Robot) nie może być?

Link do komentarza
Share on other sites

BT w robocie to dodatkowa waga no i miejsce. Chciałbym, żeby nowy robot był możliwie mały i lekki, żebym mógł się skupić na odpowiednim rozłożeniu masy a nie upchnięciu sporego modułu.

Komputer na zawodach już mi zbrzydł. Bieganie za LFem z kilkukilowym laptopem i podpinanie co chwila robota do niego tylko po to, żeby zmienić nastawy PD to katorga.

Link do komentarza
Share on other sites

Co mi po irdzie jeśli chce zobaczyć jak robot zmapował trasę?

Btw. czy mógłby ktoś spojrzeć na schemat?

Na prawdę - przemyślałem to i wiem, że właśnie w taki sposób chcę się komunikować z robotem...

Uprzedzając kolejnego posta - nie interesuje mnie także komunikacja radiowa ani rs232 z telefonem, bo moj telefon nie obsługuje USB OTG. Chcę pozostać przy moim pomyśle z pilotem.

Link do komentarza
Share on other sites

Panowie, skąd się wzięła ta dyskusja 🙂?

To dział od sprawdzania schematów i to tutaj robimy. Nie wydaje mi się, aby brak robota przeszkadzał w budowie pilota do kolejnych konstrukcji - sam tak robiłem w pewnej chwil.

Link do komentarza
Share on other sites

Rezystory wyliczyłem w aplikacji ElectroDroid na Androidzie, chociaż wydawały mi się dziwne...

Ktoś jeszcze mógłby się wypowiedzieć? Szczególnie nt PCB, bo chciałbym, żeby była to moja pierwsza płytka wykonana w Satlandzie, więc fajnie byłoby, gdyby działała 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

O rezystory pytam, bo ja do 5V stosuję zazwyczaj wartość 1k. Świeci zadowalająco oraz energooszczędnie.

Czy sprawdzałeś PCB za pomocą DRC? Gabaryt PCB moim zdaniem może być mniejszy. Nie widzę złącza do LCD być może dlatego, że obrazek jest zbyt mały.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.