Skocz do zawartości

[Konkurs] Sumo Challenge - Łódź - 16.11.2013

Pomocna odpowiedź

kaucja to bardzo dobry pomysł, a o zostawianiu dowodów pod zastaw było ostatnio głośno w TV, że to nielegalne jest, więc przemyślałbym to na waszym miejscu.

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Co taka straszna cisza 🙂?

Wszyscy chyba wrócili już z zawodów. Pierwsze zdjęcia umieściłem na Facebooku. Kolejne możecie przesyłać przez: http://fotorelacje.forbot.pl/uploader/

Zawody uważam za udane, obyło się bez większych problemów. Wielkie podziękowania dla organizatorów za świetną imprezę oraz za pracę włożoną w przygotowania. Nie jestem dobry w pisaniu długich recenzji z zawodów, minimalnie dłuższą opublikowałem na blogu. Mam nadzieję, że za rok uda mi się przyjechać po raz kolejny do Łodzi 🙂

Dla wszystkich zainteresowanych Forbotową klasyfikacją - ruszy w tym tygodniu.

Cześć!

Odespałem, ochłonąłem, to się i wypowiem. Przede wszystkim dzięki za przybycie - kolejny raz naprawdę sporo robotów pojawiło się na łódzkich zawodach. Cieszymy się, że podoba się Wam formuła tego co robimy - nic tak nie nagradza wielu godzin pracy jak Wasze miłe słowa!

Chciałbym też bardzo mocno podziękować za miłą atmosferę jaka panowała na zawodach oraz za pomoc jaką nam, organizatorom, okazaliście Wy, zawodnicy. Przede wszystkim muszę podziękować użytkownikowi erandon oraz całemu Kołu Naukowemu KoNaR za pomoc z modułami startowymi. Poświęcenie Michała, który wręcz zawalił sobie trochę zawody by nam pomóc to niesamowita sprawa - i jeszcze raz dzięki!

Dzięki też Piotrkowi od Enovy za pomoc w finale i użyczenie telefonu z bardzo sprytną i pożyteczną apką. Super sprawa. Muszę do tego powiedzieć, że tajemnica sukcesu Enovy została rozwiązana - to ta dziewczynka z rozdania nagród pisze Wam programy, ja to wiem! 😋

Podoba mi się dobra atmosfera jaka generalnie panuje na zawodach i cieszyła mnie np. interakcja z Wami, gdy byłem konferansjerem. Z tej strony przepraszam jeśli miałem jakieś niezrozumiałe lub nieodpowiednie teksty - nie chciałem nimi nikogo urazić. Jeśli już jesteśmy przy kwestii konferansjerki, to widzę jeden poważny minus ze strony zawodników. Trudne nazwy robotów - wymówić np. Mirror z moją wadą wymowy to istna katorga! 😉

Generalnie bardzo podobały mi się różne drobne gesty ze strony zawodników - np. to ze czasem sami rzucali sobie krzyżyk do startów. ;D Możecie to odebrać jako lenistwo sedziów (dokładniej mnie), ale jak dla mnie to było mega sympatyczne i po prostu fajne. 😃

Przepraszamy tez za wszystkie usterki i niedogodności ze strony organizatorów, O tej edycji mógłbym napisać całą ksiązkę z anegdotami i prawdę mowiac ciesze się, że wyszlo jak wyszło.

Największą wadą imprezy był chyba brak zawodników w konkurencji Freestyle - właśnie na takich imprezach jak Sumo Challenge widać jak ważną i widowiskową konkurencją jest właśnie Freestyle. Zawodnicy, proszę, za rok przybywajcie tłumnie - mamy pączki! 🙂

Dzięki za imprezę!

Na naszym facebooku pojawiły się zdjęcia oraz wyniki imprezy. Wkrótce pojawi się to na stronie - wraz z dokładniejszymi wynikami i resztą fot (czekamy na zdjęcia od jeszcze jednego fotografa). Tradycyjnie postaram sie skrobnąć też jakąś relację.

Jeszcze jedno - jeden z kolegów organizatorów pożyczył od któregoś z zawodników śrubokręt i zapomniał oddac go na zawodach. Chce go oddac teraz - jak coś prosze o kontakt. 😉

P.S.

15 września tego roku napisałem:

Dla osób, które zauważyły, że dość mocno angażowałem się w poprzednie edycje - w tym roku nastąpi pewna wymiana pokoleń i organizacją zajmą się inni członkowie, a ja planuje zredukować swój udział w organizacji do niezbędnego minimum

Tomek, Tomek... kogo ty chciałeś oszukać. 😃

Zawody jak najbardziej udane, mimo nie wyrobienia się z programem do nowego robota, atmosfera jak zwykle wspaniała. Ludzie z którymi można pogadać na przeróżne tematy no i

... mamy pączki! 🙂

*w dużej ilości 😃

...Choć te można kupić, za to koszulki jak zwykle pozostaną świetną pamiątką. 🙂

W weekend jak znajdę chwilkę, coś zmonituję z tego co nagrałem (głównie finały sumo/minisumo, kiedy była chwila czasu) i wrzucę na forbota.

Jedyną niedogodnością (przynajmniej dla mnie) była przerwa na trasie dla LF enchanced, która została umieszczona nie na idealnie prostej linii. Większość robotów ma na tyle szeroką listwę czujników, że były w stanie to skorygować. Mój niestety się do tej grupy nie zaliczał. Poległ na teoretycznie najprostszej przeszkodzie, no ale mówi się trudno, to nijako wada konstrukcyjna.

Musze natomiast powiedzieć, że mimo iż micro mouse nie był najliczniejszą pod względem zawodników to poziom był wysoki. Nie widziałem na polskiej scenie robotów ścinających na ukos. To samo z Sumo, których w tym roku było więcej, no i na wyższym poziomie.