Skocz do zawarto┼Ťci

Pomocna odpowied┼║

Co znaczy "gdy b─Ödzie to konieczne"? ­čśë Gdy konkurencja b─Ödzie na tyle silna?

Zapami─Ötywanie w MM jest sporo ┼éatwiejsze. Trasy w LF nie s─ů regularne i nie da si─Ö tego tak ┼éatwo opisa─ç jak w MM (np. jed┼║ 5 p├│l do przodu, skr─Ö─ç 45 stopni w prawo, jed┼║ 4 pola do przodu, ...). Dlatego ten temat mnie ciekawi ­čśë Sam mam kilka pomys┼é├│w jak mo┼╝na by to zrealizowa─ç.

┼╗yroskop na pewno si─Ö przyda do zapami─Ötywania trasy. A samo sterowanie robotem po zapami─Ötanej trasie b─Ödzie podobnie jak sterowanie MM ­čśë

Udost─Öpnij ten post

Gdy konkurencja b─Ödzie na tyle silna?

Mniej wi─Öcej, co┼Ť w ten dese┼ä ­čśë

Tras─Ö ju┼╝ zapami─Ötuj─Ö. Pojawiaj─ů si─Ö tylko dwa pytania, co dok┼éadnie zapami─Öta─ç - staram si─Ö zapisa─ç "krzywizn─Ö" trasy na danym odcinku. Pytanie drugie, kt├│re ma zdecydowanie wi─Öcej rozwi─ůza┼ä: co dalej zrobi─ç z tymi danymi. Jak je przetworzy─ç i wykorzysta─ç. W chwili obecnej jestem na etapie przetwarzania zapisanych danych na r├│┼╝ne sposoby. Szukam tego najlepszego.

Udost─Öpnij ten post

Mam pytanie odno┼Ťnie schematu, bo z tego co widz─Ö je┼║dzisz z akumulatorami 3s, silnikami HP i jednym tb6612?

Co robisz, ┼╝e nie palisz mostka? Masz ograniczenie PWM w zale┼╝no┼Ťci od pr─Ödko┼Ťci k├│┼é? Jak daleko ograniczasz silniki?

Udost─Öpnij ten post

Po czym wnioskowa┼ée┼Ť, ┼╝e je┼╝d┼╝─Ö na 3S? Na schemacie jest zaznaczone napi─Öcie dla silnik├│w 8.4V (chyba, ┼╝e o czym┼Ť zapomnia┼éem). Je┼╝d┼╝─Ö na 2S. W poprzednich robotach je┼║dzi┼éem na 3S i jednym mostku - r├│wnie┼╝ bez problem├│w. Wydaje mi si─Ö, ┼╝e jest to spowodowane brakiem nag┼éych zmian kierunku obrotu oraz zatrzyma┼ä osi silnika w LF'ach.

W ka┼╝dym razie taki uk┼éad stosuj─Ö/wa┼éem ┼é─ůcznie w 7 robotach i nie by┼éo problem├│w.

Masz ograniczenie PWM w zale┼╝no┼Ťci od pr─Ödko┼Ťci k├│┼é? Jak daleko ograniczasz silniki?

W tej chwili nie pami─Ötam czy mam jakie┼Ť blokady maksymalnych obrot├│w na wyj┼Ťciu regulator├│w (pewnie tak). Jednak robot i tak je┼║dzi na

Udost─Öpnij ten post

Pisa┼ée┼Ť o r├│┼╝nych masach w zale┼╝no┼Ťci od aku i sprzedajesz 3s.. z tego wnioskowa┼éem ­čÖé

O ograniczeniu PWM m├│wi─Ö g┼é├│wnie w momencie przy┼Ťpieszania z zatrzymania i hamowania (lub wr─Öcz odwr├│cenia zasilania). Wiadomo, ┼╝e razem ze wzrostem pr─Ödko┼Ťci moment (i pr─ůd) spada, wi─Öc przy du┼╝ych pr─Ödko┼Ťciach 100% PWM to ju┼╝ nie problem, bo pr─ůd czy tak jest du┼╝o mniejszy od maksymalnego przy starcie.

Udost─Öpnij ten post

Pisa┼ée┼Ť o r├│┼╝nych masach w zale┼╝no┼Ťci od aku i sprzedajesz 3s.. z tego wnioskowa┼éem

3S sprzedaj─Ö, bo ju┼╝ nie u┼╝ywam, a masa jest uzale┼╝niona od pojemno┼Ťci akusa (150-250mAh).

O ograniczeniu PWM m├│wi─Ö g┼é├│wnie w momencie przy┼Ťpieszania z zatrzymania i hamowania (lub wr─Öcz odwr├│cenia zasilania).

Nie, w tych momentach nie mam ┼╝adnych ogranicze┼ä. Mo┼╝e, gdy ustawiana b─Ödzie wi─Öksza pr─Ödko┼Ť─ç docelowa takie zabiegi b─Öd─ů potrzebne. W chwili obecnej jeszcze nie. Mam co┼Ť w rodzaju "soft startu", ale to tylko na pocz─ůtku, aby nosa nie poderwa─ç do g├│ry. Bo spokojnie bez tego i tylnej podpory mo┼╝na zrobi─ç backflipa robotem ­čśë

Udost─Öpnij ten post

Chcialbym zobaczyc jak sie przewraca na plecy ­čśë

Udost─Öpnij ten post

Nie ma w tym nic fajnego, bo jest na tyle niski, ┼╝e po przewr├│ceniu si─Ö nadal jedzie i ucieka ­čśő

Udost─Öpnij ten post

Jak─ů masz cz─Östotliwo┼Ť─ç pwm ?

Udost─Öpnij ten post

Wiesz, co dobre pytanie - sprawdz─Ö przy okazji ­čśë Jednak by┼éa to jedna z rzeczy, kt├│r─ů ustawi┼éem i nigdy wi─Öcej do tego nie wraca┼éem ­čśë

Udost─Öpnij ten post

A z jak─ů cz─Östotliwo┼Ťci─ů wykonuje si─Ö u Ciebie p─Ötla sterowania?

Udost─Öpnij ten post

Je┼Ťli chodzi o p─Ötl─Ö g┼é├│wn─ů, to tak szybko jak to mo┼╝liwe. Regulatory natomiast wywo┼éywane s─ů co 1-3ms, zale┼╝nie od ustawie┼ä.

Udost─Öpnij ten post

i jak tam z t─ů cz─Östotliwo┼Ťci─ů pwm? ­čśů

Udost─Öpnij ten post

Aktualnie jestem na wyje┼║dzie i nie mam mo┼╝liwo┼Ťci sprawdzenia tej cz─Östotliwo┼Ťci.

Udost─Öpnij ten post

Jakiej grubo┼Ťci i szeroko┼Ťci jest ta listewka w─Öglowa?

Udost─Öpnij ten post

B─ůd┼║ aktywny - zaloguj si─Ö lub utw├│rz konto!

Tylko zarejestrowani u┼╝ytkownicy mog─ů komentowa─ç zawarto┼Ť─ç tej strony

Utw├│rz konto w ~20 sekund!

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj si─Ö ┬╗

Zaloguj si─Ö

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj si─Ö ┬╗