Skocz do zawartości

Pomocna odpowiedź

Jakie są wymiary tej taśmy? I jaka jest szacunkowa rozdzielczość Twojego czujnika? Bo jeśli to jest zwykła rolka do taśmy do paczek, to dokładność odwzorowania jest znacznie lepsza niż się spodziewałem 🙂

Według producenta to 15 stopni ma czujnik.

Rolka ma 8.5cm średnicy a rozdzielczość to ok X150xY140(Y jest niedokończony wyszło poza rolkę). Zniekształcenia są bo dany wymagają policzenia kąta patrzenia czujnika(dzisiaj będę nad tym pracował.

Nowy skan:

IMG_540ef60158d745848.png

Tym razem to stojący pionowo czytnik kart.

Poprawiłem wydajność scan idzie szybciej no ale podbiłem rozdzielczość więc skan zajmuje ze 30 min 😋, no ale skaner niemiał być szybki miał pokazać co dany czujnik potrafi.

Potrzebuje nowy czujnik skombinować żeby porównać.

Mógłbyś jeszcze wrzucać normalne zdjęcie skanowanych przedmiotów, bo o ile taśmę na poprzednim skanie widziałem, to z tym czytnikiem już trochę gorzej.

skmskm, mam prośbę, gdy zamieszczasz obraz z czujnika, dorzucaj zdjęcie tego przedmiotu z mniej więcej pozycji czujnika. Da to lepsze pojęcie o tym jak przedmiot rzeczywiście wygląda. Jakoś ta czerwona plama nie przypomina mi czytnika kart 😉.

Edycja:

Widzę, że nie tylko ja mam problem z tym czytnikiem 😃.

Postaram się dodawać lepsze opisy i zdjęcia gdy konieczne.

Nowy skan 360 stopni schowka do butów(szybki skan 5x nisza rozdzielczość):

IMG_540f3e294f5e01922.png

czerwona plama po jaśniejszej stronie to krzesło.

i skan blisko znajdującej się ściany(limit min 5cm max 20cm) (rozdzielczość max):

IMG_540f3e6ad82589420.png

Poza tym jak widać zmieniłem formę skanów.

Czujnik źle działa na odległości większe niż 100 cm.

[ Dodano: 10-09-2014, 17:09 ]

Nagrałem filmik z pracy skanera w 3D( realu działa dwa razy szybciej to program do nagrywania spowalnia go):

IMG_541069571facd5258.png

A poza tym zwiększyłem diametralnie prędkość pełny skan zajmuje 5 min w wysokiej rozdzielczości.

Na skanie jest półka od środka.

Jest szansa na jakiś skan kilku małych prostokątnych przeszkód przed radarem? Dobrze byłoby zobaczyć również zdjęcie stanowiska pomiarowego.

Projekt wygląda bardzo ciekawie 😉

Jest szansa na jakiś skan kilku małych prostokątnych przeszkód przed radarem? Dobrze byłoby zobaczyć również zdjęcie stanowiska pomiarowego.

Projekt wygląda bardzo ciekawie 😉

Oto skan trochę większego miejsca:

IMG_54106f540b8f29798.png

Zdjęcie całości i zdjęcie z pozycji czujnika:

Wygląda ciekawie, tylko zastanawia mnie czy badanie ultradźwiękami "dziurawego" koszyczka jest dobrym zadaniem na początek. Tak samo mam wątpliwości czy odbijające się "w środku półki" ultradźwięki nie niszczą odczytu. Jednak jeśli jesteś zadowolony z odczytów, to czekamy na kolejne postępy!

Wygląda ciekawie, tylko zastanawia mnie czy badanie ultradźwiękami "dziurawego" koszyczka jest dobrym zadaniem na początek. Tak samo mam wątpliwości czy odbijające się "w środku półki" ultradźwięki nie niszczą odczytu. Jednak jeśli jesteś zadowolony z odczytów, to czekamy na kolejne postępy!

W zasadzie czujnik ma najlepsze odczyty gdzieś do 80 cm, wiec musze używać małych pomieszczeń. Co do koszyka to dałem co miałem pod ręką. Teraz musze popracować nad wyglądem grafiki żeby miało więcej głębi...

[ Dodano: 11-09-2014, 19:13 ]

Poprawiłem program teraz mapuje skany na obiekty 3D.

Muszę kupić nowy czujnik, widziałem u chińskiego dostawcy taki laserowy za około 130pln.

Czujnik laserowy.

Nowy skan(wnętrze obudowy komputera, miejsce na odtwarzacze DVD...):

To jest skan jabłka i dwie butelki(skaner widzi wszystko jako płaskie obiekty):

kolejność: jabłko butelka, butelka(wyciełem syfy ręcznie ze skanu, paint 😋).

Skan w trawie jest bezsensowny skner zobaczy trawę jako ścianę i nie mam takiej możliwości urządzenie potrzebuje zasilania z USB(laptop nie da rady).

Puki dasz w swoim urządzeniu czujnik dosyć wysoko będzie git.

To jest charakterystyka tego czujnika, on wysyła wiązkę o szerokości około 15 stopni i mierzy odpowiedz(odbicie od celu, czas podróży wiąski). A wiąska się odbija od najbliższego celu(okrągłe obiekty albo płaskie w stronę jego stają się płaszczyznami o wymiarach 15 stopni).

[ Dodano: 19-09-2014, 13:09 ]

Zrobiłem skan prostopadłościanu o wymiarach 11.5cm i wysokości około 20 cm.

Dodałem linie pomocnicze co około 5stopni.

Pudełko się znajduje około 30 cm od czujnika.

Na tej odległości błąd pomiarowy to około 8cm(15 stopni).

Myślał kolega nad zastosowaniem analogowego czujnika Sharpa z zasięgiem do 80cm? Działają na innej zasadzie niż ultradźwiękowe. Plusem powinien być mniejszy kąt wiązki i większa dokładność czujnika. Efekty mogłyby być jeszcze ciekawsze 🙂

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay