Skocz do zawartości

Czytaj schematy, jak doświadczony elektronik


Treker

Pomocna odpowiedź

15 minut temu, Treker napisał:

Kierunek płynięcia prądu jest tylko umowny. Przyjęło się, że płynie on od plusa do minusa, a później okazało się, że jest odwrotnie. Nie ma się tym jednak co martwić, bo kierunek płynięcia prądu nie ma zbyt dużego znaczenia przy takich układach.

To znaczy że kierunek prądu ma znaczenie tylko dla niektórych pojedynczych elementów jak kondensator czy dioda?

50 minut temu, Treker napisał:

Co dokładnie masz na myśli? Na schematach przy źródłach zasilania często przy jednym z wyprowadzeń stawia się znak plusa, bo wtedy wiadomo, że drugie wyprowadzenie to minus. Nie ma w tym żadnej ukrytej filozofii - najważniejsze, aby można było rozróżnić wyprowadzenia 🙂

Chodziło mi o wyprowadzenie ze znakiem (+) które później jest opisane jako VCC czyli zasilanie

Link do komentarza
Share on other sites

Dla takich elementów jak kondensator czy dioda ważna jest różnica potencjałów między wyprowadzeniami i biegunowość, tzn. czy na anodzie jest wyższe napięcie niż na katodzie względem masy (czyli minusa zasilania). Analogicznie dla kondensatora będzie ważne czy na dodatniej okładzinie jest  plus a na ujemnej minus. Jeżeli nie dostrzegasz za bardzo różnicy to po prostu zapamiętaj na razie, że gdybyś mierzył napięcie na diodzie w kierunku przewodzenia, czerwonym przewodem miernika na anodzie a czarnym na minusie to wynik będzie dodatni a jeżeli będzie dioda na odwrót (miernik tak samo przyłączony) to dostaniesz wynik ujemny.

Można by się w tych przypadkach spierać czy kierunek prądu jest ważny czy nie i czy się zmienia czy nie ale ogólnie to raczej chodzi o kierunek przyłączenia plusa i minusa do danego elementu (czyli na której nodze elementu masz wyższe napięcie względem masy).

  • Lubię! 1
  • Pomogłeś! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Witam,

Ja mam takie dosyć głupie pytanie.

Pierwszy schemat w miarę rozumiem tylko o co chodzi z tym wejściem sygnałowym? po co on jest? do czego służy?

Jestem zielony w temacie więc proszę o wyrozumienie.

Edytowano przez Kubaaa
  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

@Kubaaa witam na forum 🙂

To "wejście sygnałowe" to po prostu miejsce, do którego podłącza się sygnał sterujący tranzystorem. To tylko taki ogólny przykład, docelowo do tego miejsca może iść jakiś przycisk lub np. pin z Arduino. Zerknij na poniższy schemat - tutaj masz diody, które zostały podłączone do mikrokontrolera za pomocą takich etykiet:

z6.png

W razie dalszych wątpliwości pytaj śmiało 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Cytat

Analizując układ widzimy dwa rezystory (10k oznacza 10 kilo Ohm, 120R oznacza 120 Ohm), tranzystor npn

Drobne sugestie redakcyjne: "10 kiloomów", "120 omów" i chyba bardziej typowo i czytelnie byłoby z NPN wielkimi literami.

Link do komentarza
Share on other sites

@trainee witam na forum i dziękuję za słuszne uwagi! To już dość stary wpis - przy okazji aktualizacji artykułów zajmiemy się również takimi poprawkami. W nowych publikacjach nie powinno być już takich błędów 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

To tak przy okazji czytania materiałów, to co się rzuciło w oczy. Zwłaszcza, że w innych artykułach sami zwracacie uwagę na staranność językową (np. diod zamiast diód). A może jest bardziej stosowne miejsce do zgłaszania takich usterek? Mail?

PS Może nie warto zasypiać gruszek w popiele? Można coś przeoczyć odkładając w czasie. I trochę zniechęcić do pomocy.

Link do komentarza
Share on other sites

@Treker Dziś zacząłem kurs elektroniki poziom 1 i trafiłem na ten artykuł. I jako że nie wszędzie noszę laptop, a smartfon już tak, to pobrałem kilka aplikacji do tworzenia schematów elektronicznych. Te które pobrałem to Proto (prosty w obsłudze, za to brakuje niektórych elementów, które są płatne), CircuitSafari (dość prosty w obsłudze, w budowie), CircuitJam (na początku trzeba samemu odblokować wiele elementów poprzez rozwiązywanie układów) oraz Logic Circuit Simulator Pro (prosty w obsłudze, ale póki co chyba nie mój poziom). Czy ty również używasz jakichś aplikacji na telefon i mógłbyś coś konkretnie polecić? Dodam tylko, że nie korzystałem z poleconego Eagle, choć na dniach zamierzam spróbować. Pozdrawiam.

Link do komentarza
Share on other sites

@Deesen witam na forum 🙂 

Temat aplikacji mobilnych do schematów chyba nie jest popularny, na forum nie spotkałem się z tym i sam jakoś nie wierzę że na telefonie da się coś zbudować. Są webowe programy do tworzenia schematów i symulacji. Tu musieliby wypowiedzieć się użytkownicy takich programów.

Link do komentarza
Share on other sites

@Gieneq @TrekerScreenshot_2022-04-25-13-12-48-224_com.proto.circuitsimulator.thumb.jpg.cdc579282af130257fef359c21b4c38c.jpgScreenshot_2022-04-25-13-12-58-026_com.proto.circuitsimulator.thumb.jpg.3cc916fb500259e9cd5550dab1cb842e.jpgScreenshot_2022-04-25-13-13-34-475_com.logipipe.circuitsafari.thumb.jpg.b1f54a10ae2fe66c57efb59750556878.jpgScreenshot_2022-04-25-13-13-50-772_com.everycircuit_free.thumb.jpg.1852995b2c3d784b4e226486ee23a36e.jpgScreenshot_2022-04-25-13-13-54-385_com.everycircuit_free.thumb.jpg.f691742c264ca021cdd60bf55bfba61d.jpg 

Wczoraj ich używałem i proste obwody można zrobić w kilka minut, w jednym z nich (2 ostatnie zdjęcia) - EveryCircuit - są też przykładowe schematy z opisami działania. Chyba zagłębię się w temat bardziej. Dziś też zacząłem na laptopie używać Eagle i jeśli chodzi np. o wybór podzespołów czy ogólną funkcjonalność to program na kompie bije te mobilne na głowę. Ale w czasie gdy nie siedzę przed laptopem, to będę sprawdzał te smartfonowe apki.

Link do komentarza
Share on other sites

Tak na marginesie i programów na komputery, to zwyczajowo wybieram open source, gdy jest i działa, a jest i działa - KiCad. A do symulacji uwielbiam Paul Faustad's Circuit Simulator, który widziałem też już gdzieś tutaj na forum wspominany. Co prawda w KiCadzie również da się zrobić symulację, ale nie jest to ani tak atrakcyjne ani tak proste.

Edytowano przez trainee
Link do komentarza
Share on other sites

6 minut temu, trainee napisał:

A do symulacji uwielbiam Paul Faustad's Circuit Simulator, który widziałem też już gdzieś tutaj na forum wspominany. Co prawda w KiCadzie również da się zrobić symulację, ale nie jest to ani tak atrakcyjne ani tak proste.

U mnie zależnie od sezonu, zwykle na początek Falstad, jak coś wymagającego to LTSpice albo TINA

Do designu... no cóż EasyEDA 😄 

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.