Skocz do zawartości

Wybór lutownicy.


Alan.R

Pomocna odpowiedź

Przepraszam, że piszę o tym w tym temacie, ale potrzebuję szybkiej odpowiedzi.

Chciałem zapytać czy ta lutownica :

http://www.allegro.pl/item564646629_lutownica_40w_odsysacz_40w_szybka_wysylka_gw12m.html

będzie dużo gorsza od lutownicy solomona 40w, którą polecił Daniel93 w temacie "Jak zrobić robota, jestem kompletnie zielony"?? I czy w ogóle ta lutownica jest dobra? Nie znam się 🙁

[ Dodano: 24 Lut 09 03:18 ]

Przy okazji... Gratuluję pierwszego robota 🙂

__________

Komentarz dodany przez: treker

Wydzieliłem.

Link do komentarza
Share on other sites

Chciałem zapytać czy ta lutownica będzie dużo gorsza od lutownicy solomona 40w

Solomon to sprawdzona firma, ma dość dobre groty. Polecam stację lutowniczą z regulacją temperatury - np Xytronix 369 - na Wolumenie widziałem, że schodzi obecnie po 100zł, a sprzęt naprawdę dobry i wytrzymały (korzystam parę lat dość intensywnie i jeszcze mnie nie zawiódł). Jeśli Cię nie stać, to wybór Solomona będzie mniejszym złem 😉

pozdrawiam

Link do komentarza
Share on other sites

Raczej to jest chłam. Ja do lutowania SMD używam wyżej wymienionego solomona, lutowałem ostatnio nim układ z rastrem 0,65mm, wyszło bezbłędnie.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Gówno prawda za przeproszeniem. Mam taką lutownice za 50zł (tle że trochę inna obudowa, niższa i szersza), wystarczy dokupić cienki grot (8zł max) i można spokojnie lutować SMD. Korzystam z niej 2 lata, lutuję dość często i uważam że jest to za tą cenę jedna z lepszych propozycji. Grot wymieniłem 1 raz (kupiłem płaski grot za 3,50, rezystory i kondensatory SMD lutuje bez problemu takim grotem).

Oczywiście nie należy liczyć na jakąś super stabilną temperaturę, ale wyczuwa się różnicę pomiędzy różnymi zakresami, ja lutuję przeważnie na 1/3 do 1/2 zakresu. Radzę się jeszcze przejść do sklepu elektronicznego, bo tam są tańsze, ok 40zł.

PS. "cenzura prawda" 🤣🤣🤣 ale inteligentne forum, miało być "gufno prawda"

Link do komentarza
Share on other sites

A ja jak zawsze radził bym dozbierać to 60zł i kupić stację Xyntronic 369 - mam już wiele lat i nie zamienię jej za żadne skarby 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Ja aktualnie posiadam AOYUE 938. Do jakiejś dłubaniny w domowym zakresie idealna mała, w miarę zwarta, fakt może za dużej mocy to ona też nie ma, ale jest dość poręczna, choć cena może jest i mało optymistyczna. W każdym bądź razie, do lutowania w domowych warunkach jak i naprawy pękniętych plastików idealna 😃.

Link do komentarza
Share on other sites

A ja jak zawsze radził bym dozbierać to 60zł i kupić stację Xyntronic 369 - mam już wiele lat i nie zamienię jej za żadne skarby 😉

Obrazek

Bardzo dobry sprzęt, posiadam identyczny:). Tylko zamiast gąbki mam druciaka. Od razu mówię, że druciak nie jest zbyt wygodny. Na gąbce pracuje się dużo lepiej. Warto powiedzieć, że lutownica ma dużą moc i po zastosowaniu jakiegoś większego grota da się tym polutować np blachę.

Wcześniej posiadałem sprzęt zapostowany przez jakub307. Również dobra lutownica, oczywiście trzeba bardziej uważać z regulacją temperatury której tam de facto nie ma:). Idealne rozwiązanie dla osób szukających czegoś taniego. Stosunek jakości do ceny bardzo dobry.

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Share on other sites

To mój pierwszy post na forum więc witam!

Podłącze się do tematu z moim pytaniem.

Czy ktoś orientuje się jakie groty mogą pasować do takiej lutownicy jak na zdjęciach?

Lutownica(znaczy sama kolba) nie ma żadnych napisów ani niczego co pozwalałoby ją zidentyfikować.

Jest ona podłączona do transformatora:

Lutownicą pracuje się całkiem OK, ma trochę gruby grot i chcę go wymienić, stąd moje pytanie.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Share on other sites

A nie możesz na początku spiłować sobie grotu ? z tego co widzę on jest mocowany "na wcisk" w metalową tulejkę, mam tak u siebie w starej lutownicy... I jak mi się wypala/zabrudza zbytnio grot to go sobie kształtuję pilnikiem lub miniszlifierką na "ostrzejszy"...

Ostrzegam że w niektórych przypadkach groty są powlekane, i po takiej operacji może strasznie "kleić" się do nich cyna..

Link do komentarza
Share on other sites

Ja mam PT-937 i poza tym, że musiałem rączkę kleić sylikonem do wysokich temperatur nakrętkę trzymająca grot bo się rozpadła od temperatury i musiałem zmienić grzałkę to naprawdę nie narzekam, nawet grotu nie wymieniłem od nowości, już od 2 lat często jej użytkuje i lutuje nią obudowy z naprawdę małym rastrem.

Link do komentarza
Share on other sites

Za tą cenę możesz poszukać Xytronic 369 - bez "wodotrysków", ale jeszcze nie spotkałem się z negatywną opinią na jej temat i sam też jej używam od paru lat.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.