Skocz do zawartości
Komentator

Kurs elektroniki - #1 - napięcie, prąd, opór, zasilanie

Pomocna odpowiedź

Uwaga nie do samego odcinka kursu, a do ściąg dostępnych po rejestracji. Literówki do poprawy:

1. "didoa świecąca" (zamiast "dioda"),

2. "kondensator elektrolityczny/cereamiczny" (zamiast "ceramiczny").

Swoją drogą, didoa brzmi ładnie :).

• Lubię! 1

@Leander dzięki za sygnał - tyle czasu, a nikt tego wcześniej nie wyłapał. Gratuluję spostrzegawczości - poprawimy 🙂

To nie wrodzona spostrzegawczość, a nabyta umiejętność czytania tego, co jest napisane, a nie tego, co wydaje nam się, że napisane być powinno :).

A co do kursu - naprawdę mi się podoba. Na razie tylko dwie części przerobiłem, trzecią przeczytałem bez ćwiczeń, ale jest dobrze napisany, dobrze zilustrowany i świetnym pomysłem jest to, że można kupić gotowe zestawy do nauki. Wyjście do klienta, "masz pakiet i się ucz", a dodatkowo ładne powiązanie dwóch miejsc - sklepu (widzę zestaw, sprawdzam kurs) i serwisu (widzę kurs, sprawdzam zestaw). Brakuje tylko certyfikatów ukończenia, co wcale nie byłoby złe, skoro poleca Was nawet ministerstwo :).

• Lubię! 1

@Leander dzięki za miłe słowa 🙂 Pracuje właśnie nad nowym mechanizmem do robienia quizów po zakończeniu kursu. Mam nadzieję, że całość będzie gotowa jeszcze w tym roku. Będzie to pośredni krok do tego, abyśmy mogli później automatycznie wystawiać takie certyfikaty. Mamy również w planach coś bardziej zaawansowanego - tzn. zupełnie osobne certyfikaty. Coś na takiej zasadzie, że jeśli ktoś ma ochotę to po zakończeniu kursu może sobie wykupić dostęp do bardziej rozbudowanego testu, po którym dostanie normalnie przesyłkę z fizycznym dyplomem ukończenia kursu z podpisem i pieczątką. Jest to jednak dość zawiły temat, więc na razie wdrażam pierwszy etap, a później zbadam zainteresowanie w kwestii bardziej rozbudowanych testów 🙂