Skocz do zawartości

Kurs Arduino - #2 - podstawy programowania, porty I/O


Komentator

Pomocna odpowiedź

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Mam problem z wgrywaniem programu na płytę Arduino Mega. Gdzie mogę pobrać sterowniki do tej płytki? W menadżerze urządzeń mam tylko port COM4 w "Inne urządzenia", nie mam zakładki "Porty COM i LPT" Taki program kompiluje się poprawnie ale nie może przesłać go do arduino.

void setup() {
 // put your setup code here, to run once:
pinMode(13,OUTPUT);//pin 8 jako wyjście
}

void loop() {
 // put your main code here, to run repeatedly:
digitalWrite(13, HIGH);//wlaczenie
delay(1000);
digitalWrite(13, LOW);
delay (1000);
}

Dodatkowo wyskakuje mi błąd:

avrdude: ser_drain(): read error: Nieprawidłowe dojście.
Link do komentarza
Share on other sites

Nie wiem czy arduino to oryginał czy klon, ustalę to. To mój początek z arduino więc to pierwszy problem.

Edit: Chyba mam jakieś lipne IDE. Przy pobieraniu mam tylko jeden folder (130MB) a potem żadnej instalacji. Środowisko działa, kompiluje ale nie ma kontaktu z moim arduino. Pobierałem wersję na Windowsa (u mnie 7) zs strony arduino.cc

Edit2: Problemy rozwiązane 🙂 zainstalowałem środowisko ze strony arduino.org i przy okazji wszystkie sterowniki i teraz moje arduino śmiga 😃

Link do komentarza
Share on other sites

Witam,

Mam lekki problem, a mianowicie wcześniej stworzyłem z innym poradnikiem programik wykorzystujący potencjometr do sterowania natężenia migania diodami(sztuk 2), dołozylem do tego przycisk i wszysto niby się zgadza, ale nie moge uzyskać efektu kiedy nie trzeba trzymać wcisnietego przycisku żeby układ wykonywał akcję, chciałbym aby po wciśnięciu i wyskoku przycisku program się włączył - diody zaczzeły migac a za pomocą potencjometru mógłbym nimi sterować i tak samo z wyłączeniem, w sumie probowałem tak mi się wydaje że wszystkich metod, ale może dałem ciała gdzie indziej.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Share on other sites

Jeżeli - jak piszesz - próbowałeś wszystkich metod to bardzo możliwe, że dałeś ciała gdzie indziej bo problem nie wydaje się poza zasięgiem procesorów AVR, ale możemy się mylić.

Składamy wyrazy współczucia i również pozdrawiamy.

Link do komentarza
Share on other sites

Nie za bardzo rozumiem? To miało mi coś pomóc? Prosiłbym o przedstawienie warunku czy pętli w którym mogłoby być spełnione, chodzi o to że nie chce trzymac przycisku wciśniętego by program działał a nie za bardzo wiem jak to zrobić skoro moge określić tylko LOW lub HIGH w przycisku.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Share on other sites

A ja nie bardzo rozumiem Twoje zdziwienie. Skąd podejrzenie, że miało pomóc? Napisałeś długie zdanie oznajmujące chwaląc się swoimi osiągnięciami na polu programowania i co? Myślisz, że Forum to automatyczna rozwiązywaczka wszystkich niezadanych pytań? Że mamy tutaj zbiory programów robiących różne dziwne rzeczy i tylko czekamy na możliwość pokazania ich akurat Tobie? Dlaczego ktoś miałby Ci pomagać na siłę? Przecież nic nie napisałeś o potrzebnym wsparciu. Wysil się trochę, bo na razie nikt tu Cię nie zna i nie domyśla się, że Twoje "Pozdrawiam" oznacza "Proszę o pomoc w sprawie... itd". Pokaż swój kod, opisz go, wyjaśnij co nie działa czego próbowałeś i na czym się zaciąłeś. Może ktoś się nad tym pochyli jeśli uzna, że rokujesz. Możemy udzielać precyzyjnych porad, ale nikt nie napisze tu książki o mruganiu diodkami rozwiewając wszystkie Twoje obecne i przyszłe probemy.

Nie dąsaj się tylko zacznij od początku: kod, opis problemu, i szczegółowe pytanie. Tak to działa, przykro mi.

Link do komentarza
Share on other sites

Proszę wybaczyć, ale moja pierwsza wypowiedź nie miała miec charakteru roszczeniowego ani chwalipięckiego - nie wiem skąd te wnioski. Wczoraj był mój pierwszy dzień z arduino leonardo i w opisanym przeze mnie miejscu stanąłem i nie mogłem osiągnąc swojego celu. Kalkulacja raczej była banalna bo tak jak mówie wczoraj dopiero zacząłem. Z zawodu jestem informatykiem, ale z programowaniem nie mam za wiele wspólnego - jakies proste warunki w pochodnych języka C.

Po pracy postaram się bardziej sprecyzować sytuację za pomocą kodu.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.