Skocz do zawartości

Kurs elektroniki – #8 – stabilizatory napięcia


Pomocna odpowiedź

Witam wszystkich!

Jako ciekawostkę podaję schemat starego zasilacza Casio (do organek) 7.5V, który jak się okazuje jest oparty właśnie o stabilizator napięcia 7805. Ostatnio pomyślałem sobie, że można by spróbować go naprawić. Rozkręciłem go i rozpracowałem schemat na podstawie płytki - jest dość prosty i zawiera wiele elementów z lekcji kursu elektroniki:

Link do komentarza
Share on other sites

Dzień dobry, mam pytanie - dlaczego do stosowania stabilizatora napięcia konieczna jest filtracja zasilania wejściowego i wyjściowego? Czy układ stabilizatora wewnątrz nie radzi sobie z nagłymi zmianami napięcia (nie różniczkuje, na chłopski rozum, tylko całkuje), czy jak to jest i dlaczego? Nie bardzo rozumiem sens stosowania tam kondensatorów. Z resztą nie jest powiedziane - to jest wymóg wynikający z natury samego stabilizatora, układu, czy czego?

I jeszcze jedno - nie chcąc uszkodzić stabilizatora wolę sam nie sprawdzać, więc pytam: Co by się stało, gdybym nie zapewnił warunków do minimalnego drop-out'u? Przykładowo podał 6V na wejście przy stabilizatorze z zestawu, który min. drop-out ma 2V, przy Uin_min=5V.

Dzięki za odpowiedzi.

EDIT: Nasunęło mi się - czy stabilizator napięcia nie powinien się nazywać "wymuszacz" napięcia? Pytanie dotyczy zasady działania. Bo jeżeli stabilizuje, to powinien radzić sobie ze zmianami napięcia, bo w moim rozumowaniu takie jest jego zadanie - z nazwy. Natomiast nazwy bywają często mylące i stąd moje pytanie.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Super, dzięki wielkie za pomoc. Chciałem sprawdzić jak się zachowuje gdy daję mu Uwe w zakresie 5-9, ale napotkałem problem z którym potrzebuję pomocy. Nie bardzo rozumiem jak mogę analizować taki układ, a przez to nie wiem jak wyjaśnić pewne rzeczy.

Mianowicie co się dzieje:

Montuję sobie potencjometr, ustawiam go tak ,aby mieć na wyjściu 7,5V.

Następnie wpinam stabilizator napięcia i..tutaj dzieją się cudy - na wyjściu z potencjometru mam już 5,41V. (Przez co oczywiście stabilizator niedomaga). Dlaczego tak się dzieje?

EDIT: o, teraz wpiąłem z kondensatorami i zadziałało jak powinno. Ale za moment znowu nie. O co chodzi? Gdzieś wyczytalem, że to 'wzbudzenie', ale co konkretnie się dzieje i jak temu zapobiec? Bez tego wyjaśnienia tego, kiedy losowo działa lub nie, nie jestem w stanie pomierzyć pobieranego prądu itd., bo układ mi nie działa jak chcę :/

A kolejne pytanie - Czy te kondensatory są tak krytyczne, jak powiedzmy dioda zabezpieczająca przy układach z cewkami czy jak?

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Stabilizator liniowy tylko obniża napięcie i sam z siebie nie pobiera dużego prądu. Z grubsza prąd wejściowy == prądowi wyjściowemu. Dobre LDO pobierają < 100uA, a takie najprostsze kilkanaście mA ( oczywiście to też zależy od prądu ) - patrz na parametr "Input Quiescent Current" dla pobieranego przez układ zasilany prądu.

Jak interesuje Ciebie uzyskanie większego natężenia prądu po obniżeniu napięcia to potrzebujesz przetwornicy DC/DC. Użycie przetwornicy ma jednak głównie sens przy dużej obniżce napięcia ( np. z 10V do 3V gdzie "7V" idzie w ciepło )

Link do komentarza
Share on other sites

Witam.

Czy stabilizator 7805ACV nada się do zrobienia ładowarki do telefonu na 5V? Miał by stabilizować napięcie z gniazda zapalniczki samochodowej. Na ładowarce sieciowej napisane jest 5.0V 0,7A. Czy trzeba będzie ograniczyć prąd ładowania czy komórka pobierze sobie tego prądu ile będzie potrzebowała?

Z góry dziękuję za pomoc.

Link do komentarza
Share on other sites

piter161, można wykorzystać stabilizator, ale przy 12V zasilania układ będzie się dość mocno grzał. Podany prąd np. 0.7A, to prąd maksymalny, jaki można pobrać z ładowarki, a nie informacja jaki prąd będzie płynął. Nie trzeba nic ograniczać. Lepiej do takiej ładowarki byłoby zastosować odpowiednią przetwornicę. Przykład z ładowaniem telefonu był opisany tutaj: Kurs elektroniki II – #10 – przetwornice impulsowe

Link do komentarza
Share on other sites

Dziękuje za szybką odpowiedź. Akurat w domu mam tylko stabilizator 7805 i przetwornica step-down LM2596 tylko, że ona ma regulowane napięcie na wyjściu. I tutaj pytanie gdy ustawie sobie 5V na wyjściu gdy na wejściu będzie 11V to czy te 5V będzie na wyjściu gdy na wejściu będzie 14V?

Link do komentarza
Share on other sites

piter161, najszybciej odpowiedź w takiej sytuacji znajdziesz w nocie katalogowej, np. tutaj: http://www.ti.com/lit/ds/symlink/lm2596.pdf

Zastanów się też, czy dodatkowe elementy nie będą wprowadzać zbędnego zamieszania. Może warto zainwestować 50gr w odpowiedni układ 🙂?

Link do komentarza
Share on other sites

Piter:

Tak, takie jest założenie przetwornicy step-down. O ile napięcie wejściowe będzie w zakresie scalaka jak i innych komponentów to napięcie wyjściowe będzie ok.

Jak chcesz mieć rozsądne parametry pracy trzeba dobrze dobrać komponenty - w nocie katalogowej masz wzory itd.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.