Skocz do zawartości

Kurs elektroniki – #10 – podsumowanie, quiz


Pomocna odpowiedź

kurs_elektroniki_10._podstawy_test.thumb.png.1be4e9a4bcbc805a6f03cdb92d4212c9.png

Pora na podsumowanie naszego kursu podstaw elektroniki, którego zadaniem było pokazanie najbardziej przydatnych zagadnień. Na zakończenie proponujemy quiz, który pozwoli Ci sprawdzić, czy masz już praktyczne pojęcie o elektronice. Oprócz tego znajdziesz tu jeszcze kilka informacji na temat dalszej możliwości rozwijania swoich elektronicznych umiejętności.

UWAGA, to tylko wstęp! Dalsza część artykułu dostępna jest na blogu.

Przeczytaj całość »

Poniżej znajdują się komentarze powiązane z tym wpisem.

Edytowano przez Gieneq
Link do komentarza
Share on other sites

Wielkie dzięki za ten kurs. Wiele się nauczyłem, przypomniałem sobie podstawy i właśnie tego mi brakowało w zabawach z Arduino.

Jeszcze raz dziękuję i w wolnej chwili biorę się za podstawowy kurs Arduino by Forbot 😉

Pozdrawiam,
Markacy

Link do komentarza
Share on other sites

Kurs ukończony i quiz też :) Naprawdę super sprawa ten kurs i dobrze zrobiony bo dużo praktyki, a nie jedynie przerabianie stosów suchej teorii i wyliczeń matematycznych (to zniechęcało mnie do studiów elektroniki kiedyś) Takie kursy powinny być w szkołach od podstawówki aby ludzie się uczyli czegoś konkretnego co im się w życiu może nawet w domu przydać, zamiast spędzać czas na przedmiotach z wiedzą w codziennym życiu bezużyteczną, która i tak zapomina się za chwilę. Brawo dla ekipy przygotowującej kursy! Zrobiłem już kurs lutowania na zestawie z Forbota i kurs elektroniki I. Teraz czas na kurs elektroniki II, cyfrówkę, a później Arduino I i II :)

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Cześć, tak jak pisałem skończyłem właśnie pierwszy poziom kursu, mam jednak jeszcze pytanie. Osobiście planowałem na dniach zacząć kurs elektroniki pizom 2, a potem może arduino lub poziom 3 elektroniki (techniki cyfrowe). Co byście polecieli jako kolejne? Osobiście myślałem, że jak zacznę ta elektronikę to bym już może zaczął jakieś podstawy łapać przy okazji z programowania, bo słyszałem że arduino opiera się na języku C, więc może warto przed rozpoczęciem z nim zabawy poznać jakieś podstawy w tym właśnie języku. Co wy na to?

I tak w ogóle to bardzo dziękuję za kurs, mimo że nie czuje że mógłbym robić nagle samodzielnie obwody złożone, to myślę że mam podstawy i zgodnie z tym co mówiłeś pod częścią 9, w dalszych zmaganiach natrafia na więcej projektów praktycznych, a to myślę mocno pomoże mi z doskonaleniem posiadanych i zdobywaniem nowych informacji. 

Link do komentarza
Share on other sites

@sliskii miło słyszeć, że kurs jest pomocny 🙂

8 godzin temu, sliskii napisał:

Osobiście planowałem na dniach zacząć kurs elektroniki pizom 2, a potem może arduino lub poziom 3 elektroniki (techniki cyfrowe). Co byście polecieli jako kolejne? Osobiście myślałem, że jak zacznę ta elektronikę to bym już może zaczął jakieś podstawy łapać przy okazji z programowania, bo słyszałem że arduino opiera się na języku C, więc może warto przed rozpoczęciem z nim zabawy poznać jakieś podstawy w tym właśnie języku. Co wy na to?

Każdy kurs będzie dobrym wyborem - podstawy elektroniki są dość uniwersalnym wprowadzeniem. Jeśli Ci się nie spieszy to najlepiej byłoby zacząć działać z drugim poziomem kursu elektroniki (później technika cyfrowa), a po kilku lekcjach możesz równolegle zacząć pierwszy poziom kursu Arduino. Nauka Arduino to właściwie samo programowanie, podstawy elektroniki masz już za sobą, więc wykonywania dwóch kursów równolegle nie powinno być problemem 😉

  • Pomogłeś! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Pierwszy poziom kursu elektroniki za mną 😁. Dziękuję autorom za stworzenie tak przejrzystego i przyjemnego w przerabianiu kursu oraz użytkownikom forum za udzielenie wyczerpujących odpowiedzi na wszystkie moje pytania. Teraz zabieram się za poziom drugi!

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Witam!

Powiem szczerze że kupując ten zestaw do kursu z podstaw elektroniki bałem się trochę że nie zrozumiem wszystkiego od razu i będę siedział nad tym kursem nie wiadomo ile. Właśnie go skończyłem i jedyne co mogę powiedzieć to... WOW!

Naprawdę kurs jest przystosowany do początkujących, parę razy się wracałem  ale to głównie z powodu niedoczytania czegoś lub w celu potwierdzenia tego co pamiętałem a aktualnie potrzebne było do wykonania zadania.

Zestaw do kursu to jeden z moich lepszych zakupów 😄

Jedynym może nie  minusem ale czymś co bym poprawił to ilość projektów. Brakuje mi takich projektów typu syreny policyjne. Zdaję sobie sprawę że ciężko na tak ograniczonym zestawie wymyślić ambitniejsze projekty ale no taki niedosyt czuję.

Z drugiej strony jedyne lekcje, które też można by było podrasować to ta z opisem tranzystorów unipolarnych, bo w sumie to pół lekcji tylko było wciśnięte tak żeby było. W sensie jeśli temat nie jest dobry dla początkujących to mógłby polecieć na Elektronikę 2.

Kolejną rzeczą gdzie czuję leciutki niedosyt to ostatnia praktyczna lekcja z przełącznikiem, widziałem że inne przełączniki omawiane są w kursie elektroniki 2, i zastanawiam się dlaczego to znalazło się tu.

Ale podsumowując to kurs 5/5 tak jak ocenka z quizu 😄

Pomimo jakiś moich spostrzeżeń  proszę się nie wahać i śmiało inwestować w ten kurs czas i pieniądze na zestaw bo naprawdę warto. Forum jest  bardzo pomocne i szybko dostaje się odpowiedzi. A kurs przygotowany pierwszorzędnie!

P.S. Czas się przygotować na arduino i kurs o nim 😄

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

@Ruby miło słyszeć, że kurs się podobał i był dla Ciebie pomocny 🙂 Jeśli jesteś zainteresowany innymi projektami elektronicznymi to koniecznie zerknij do drugiego poziomu kursu elektroniki oraz do kursu techniki cyfrowej - znajdziesz tam przykład prostej syreny alarmowej: Technika cyfrowa – #5 – syrena alarmowa, efekt świetlny

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.