Skocz do zawartości
Komentator

Kurs elektroniki - #10 - Podsumowanie, Quiz

Pomocna odpowiedź

html_mig_img
Pora na podsumowanie kursu podstaw elektroniki, który był publikowany na Forbocie przez ostatnie kilka miesięcy!Mam nadzieję, że niejeden czytelnik skorzystał z wiedzy przekazywanej w tych poradnikach. Na zakończenie zachęcam do udziału w krótkim quizie sprawdzającym zdobytą wiedzę!

UWAGA, to tylko wstęp! Dalsza część artykułu dostępna jest na blogu.

Przeczytaj całość »

Poniżej znajdują się komentarze powiązane z tym wpisem.

ja rozumiem, test ma być prosty dla początkujących, ale dużo więcej pytań powinno być, to nawet nie pozwala OBIEKTYWNIE i WIARYGODNIE się sprawdzić dla samego siebie.

joda17, pytań w puli jest znacznie więcej - losowane jest tylko 5, ponieważ nie każdy ma czas i ochotę, aby rozwiązywać wszystkie. Jeśli przerobiłeś cały kurs i zrobiłeś wszystkie przykłady, to powinieneś już samemu wiedzieć, czy poziom Twojej wiedzy jest wystarczający 🙂 Quiz powinien dać raczej do myślenia osobom, które tylko przeglądały artykuły, bo nie tędy droga do nauki elektroniki...

PS niewykluczone, że w przyszłości pojawi się szersza wersja testu, np.: ze wszystkimi pytaniami.

Myślę, że super sprawą byłoby gdyby ten kurs był dostępny w wersji doc/pdf tak aby można go było sobie fajnie wydrukować i bez włączania komputera móc się uczyć 🙂 !

bridzysta, a co wtedy z gif'ami 🙂? Myślę jednak, że przy kolejnych kursach postaram się przygotować jakieś wyśrodkowane rozwiązanie, np.: drukowana ściąga z najważniejszymi informacjami.

• Lubię! 1

a co wtedy z gif'ami ?

gify też można drukować 😃

Piwo za kurs, kolejne będzie za kontynuację 😃

MateuszW, w przerwie od kursu elektroniki polecam kurs Arduino 🙂

Tak, jestem na bieżąco, chyba że chodzi o piwo za kurs Arduino 😃, będzie piwo po ostatnim odcinku i mam nadzieję że kontynuacja też będzie.

Pozdrawiam.

Właśnie ukończyłęm ten kurs. Wydaje mi się, że lepiej teraz rozumiem podstawowe podstawy elektroniki (quiz 5/5) 🙂

Jednak mam pewien niedosyt. Według mnie przydałby się jakikolwiek przykład podłączenia mosfetu -- sam się trochę boję coś wymyślać 😉

Pozdrawiam

Gumili, super, cieszę się, że kurs się przydał 🙂

Nie chcieliśmy MOSfetów traktować skrótowo, dlatego w tworzonej aktualnie kontynuacji kursu poświęcona im została cała część - znajdzie się tam również przykład. Trzeba się tylko uzbroić w cierpliwość i poczekać do rozpoczęcia publikacji kursu elektroniki dla średniozaawansowanych 🙂

W wolnej chwili polecam zająć się kursem Arduino: Kurs Arduino – #0 – Zapowiedź cyklu!

Trzeba się tylko uzbroić w cierpliwość i poczekać do rozpoczęcia publikacji kursu elektroniki dla średniozaawansowanych

A to jak będą kolejne stopnie kursu, to nie mam więcej pytań 🙂

W wolnej chwili polecam zająć się kursem Arduino: Kurs Arduino – #0 – Zapowiedź cyklu!

Tak planuję zrobić. A po Arduino przyjdzie czas na STM32 🙂

Gumili, super, w takim razie powodzenia w dalszej nauce!

Wielkie dzięki za ten kurs. Wiele się nauczyłem, przypomniałem sobie podstawy i właśnie tego mi brakowało w zabawach z Arduino.

Jeszcze raz dziękuję i w wolnej chwili biorę się za podstawowy kurs Arduino by Forbot 😉

Pozdrawiam,
Markacy

markacy, dzięki za miłe słowa! Cieszę się, że kurs jest cały czas pomocny. Powodzenia w eksperymentach z Arduino 🙂

Kurs ukończony i quiz też :) Naprawdę super sprawa ten kurs i dobrze zrobiony bo dużo praktyki, a nie jedynie przerabianie stosów suchej teorii i wyliczeń matematycznych (to zniechęcało mnie do studiów elektroniki kiedyś) Takie kursy powinny być w szkołach od podstawówki aby ludzie się uczyli czegoś konkretnego co im się w życiu może nawet w domu przydać, zamiast spędzać czas na przedmiotach z wiedzą w codziennym życiu bezużyteczną, która i tak zapomina się za chwilę. Brawo dla ekipy przygotowującej kursy! Zrobiłem już kurs lutowania na zestawie z Forbota i kurs elektroniki I. Teraz czas na kurs elektroniki II, cyfrówkę, a później Arduino I i II :)