Skocz do zawartości
Komentator

Kurs elektroniki - #10 - Podsumowanie, Quiz

Pomocna odpowiedź

@MaxHardcr dziękuje za miłe słowa! Cieszę się, że kursy pomogły Ci w poznawaniu elektroniki w praktyce. Powodzenia z dalszymi kursami 😉

Cześć, tak jak pisałem skończyłem właśnie pierwszy poziom kursu, mam jednak jeszcze pytanie. Osobiście planowałem na dniach zacząć kurs elektroniki pizom 2, a potem może arduino lub poziom 3 elektroniki (techniki cyfrowe). Co byście polecieli jako kolejne? Osobiście myślałem, że jak zacznę ta elektronikę to bym już może zaczął jakieś podstawy łapać przy okazji z programowania, bo słyszałem że arduino opiera się na języku C, więc może warto przed rozpoczęciem z nim zabawy poznać jakieś podstawy w tym właśnie języku. Co wy na to?

I tak w ogóle to bardzo dziękuję za kurs, mimo że nie czuje że mógłbym robić nagle samodzielnie obwody złożone, to myślę że mam podstawy i zgodnie z tym co mówiłeś pod częścią 9, w dalszych zmaganiach natrafia na więcej projektów praktycznych, a to myślę mocno pomoże mi z doskonaleniem posiadanych i zdobywaniem nowych informacji. 

@sliskii miło słyszeć, że kurs jest pomocny 🙂

8 godzin temu, sliskii napisał:

Osobiście planowałem na dniach zacząć kurs elektroniki pizom 2, a potem może arduino lub poziom 3 elektroniki (techniki cyfrowe). Co byście polecieli jako kolejne? Osobiście myślałem, że jak zacznę ta elektronikę to bym już może zaczął jakieś podstawy łapać przy okazji z programowania, bo słyszałem że arduino opiera się na języku C, więc może warto przed rozpoczęciem z nim zabawy poznać jakieś podstawy w tym właśnie języku. Co wy na to?

Każdy kurs będzie dobrym wyborem - podstawy elektroniki są dość uniwersalnym wprowadzeniem. Jeśli Ci się nie spieszy to najlepiej byłoby zacząć działać z drugim poziomem kursu elektroniki (później technika cyfrowa), a po kilku lekcjach możesz równolegle zacząć pierwszy poziom kursu Arduino. Nauka Arduino to właściwie samo programowanie, podstawy elektroniki masz już za sobą, więc wykonywania dwóch kursów równolegle nie powinno być problemem 😉

• Pomogłeś! 1

A z tym programowaniem co wspominałem, to czy trzeba mieć jakieś zaplecze zanim się wejdzie na arduino?

Jeśli przekursujesz się przez te kursy, to będziesz w stanie coś tam zrobić. Wiadomo, że od razu mistrzem nie będziesz, ale do tego się dochodzi z czasem.

Jeśli wolisz inaczej - na wikibooks masz dwa kursy (język C i język C++), w tej chwili linków nie podam ale pewnie znajdziesz (inaczej: jeśli nie znajdziesz to znaczy że się do programowania nie nadajesz 🙂 - potraktuj to jako pierwszy test). Przejrzyj je sobie,, zobaczysz czy jest to coś, co tygrysy lubią najbardziej 🙂

• Lubię! 1

1 godzinę temu, sliskii napisał:

A z tym programowaniem co wspominałem, to czy trzeba mieć jakieś zaplecze zanim się wejdzie na arduino?

Wystarczy umiejętność logicznego myślenia. Jeśli nie miałeś styczności z programowaniem to kilka tematów może być dla Ciebie zupełnie nowych, ale raczej wszystko jest tam wytłumaczone w taki sposób, że powinieneś dać sobie radę 😉 W razie wątpliwości możesz zawsze zerknąć do wskazanych przez @ethanak materiałów lub zapytać na forum.

• Lubię! 1

To znaczy programowałem już w javie, ale nie wiem czy podobne są te języki. Mimo wsyztsko zobaczę na ten kurs,może zrobię, a nie zaszkodzi mi na pewno. Bardzo dziękuję za odpowiedzi 😊

@sliskii jak miałeś styczność z jakimś innym językiem programowania to dasz sobie radę bez żadnego problemu 😉

• Lubię! 1

(edytowany)

No to możesz mieć problem - w C++ nie masz odśmiecaczy, musisz sam panować nad użyciem pamięci. Składnia jest podobna... ale tylko podobna.

Ale jeśli zapomnisz o "thinking in Java" to powinieneś dać sobie radę 🙂

Jednak powinieneś przejrzeć sobie te kursy z wikibooks - nie tyle po ti aby nauczyć się języka, ale raczej aby poznać różnice między wysokopoziomową Javą a takim fajnym sposobem zapisywania programów w asemblerze który nazywa się C 🙂

Edytowano przez ethanak
  • Lubię! 2

Pierwszy poziom kursu elektroniki za mną 😁. Dziękuję autorom za stworzenie tak przejrzystego i przyjemnego w przerabianiu kursu oraz użytkownikom forum za udzielenie wyczerpujących odpowiedzi na wszystkie moje pytania. Teraz zabieram się za poziom drugi!

• Lubię! 1

@Bsatola miło słyszeć, że kurs był pomocny 🙂 Powodzenia podczas dalszych eksperymentów!

• Lubię! 1