Skocz do zawartości

Pomocna odpowiedź

Spiłuj 1mm z przodu i 1mm z tyłu, a o ten 1mm się wykłócaj, że ich miarka jest niedokładna 😃

Nie moge 😃 Tym to nieźle zagiołeś.

Apropo robot ma mieć wymiary 10x10, czy ma się w nich mieścić, bo to zasadnicza różnica.

cóż.. chciałem zrobić 4 koła. Ale maja wymiary 5,01 cm ;D Najgorsze że mam już części na przekładnie, silniki, tylko je rozplanować i połączyć... A tak to będę musiał z 1 osi zrezygnować. Cóż. Będzie mniej przyczepności i standardowy wygląd ;/ I to przez 3 mm

.... oczywiście że MOGĘ. Zrobie z 1 osią. Ale wygrzebałem na złomie 4 piękne kółeczka z gumą jak talala... świetnie trzymały. Użyje 2. a chciałem 4 😋 I miałem do nich już przekładnie.. również jak talala.... xD

Już zmieniłem projekt.

pozatym-felgi nie stoczy, a toczenie gum trochę dziwne by było... zwłaszcza że nie wszystkie są w idealnym stanie. I mogły by popękać na tokarce.

Myślałem o ścięciu tych mm ale nie wiem czy udało by się zachować identyczną średnicę wszystkich opon.

Może kiedyś. Teraz inny projekt ;] Będę miał mniej problemu z przekładniami.

Witam, jako iż jest to mój pierwszy post warto się przedstawić. Nazywam się Sebastian i mam 13 lat, pochodzę z Darłówka (obok Darłowa) a robotyką interesuję się od ok. 4,5 mc.

Mam takie pytanie: czy do robota mini-sumo wystarczy przekładnia z recepturek i kółek z plexy, czy musi być zębata dodam też że mam dwa identyczne silniki z helikoptera RC ( biedakowi padła bateria na wys ok 45m).

czy do robota mini-sumo wystarczy przekładnia z recepturek i kółek z plexy, czy musi być zębata

Zależy czy chcesz zrobić robota do zabawy czy na zawody, przekładnia z gumek recepturek będzie miała zbyt małą sprawność aby napędzić robota minisumo w prawdziwej walce.

Fajny robot respect.

Mam jedno pytanie dotyczące czujnikow na obrotowych wieżach czy wykrywasz przeciwnika lewa/prawa strona czy moze bardziej precyzyjnie ustalasz połozenie np: lewa/tył, lewa/przod, prawa/przod, prawa/tył. Pytam bo chciałbym(w przyszłosci)zrobic kamerkę na obrotowej wieżyczce i w miarę precyzyjnie ustalać czy śledzić położenie obiektu.

Jak tam jest serwo, to możesz stosunkowo precyzyjnie(zależy od modelu) określać położenie względem pozycji środkowej, bo w końcu samemu się ją zadaje.

Wtedy możesz zrobić coś takiego:

while(obiekt_który_śledzisz.poz_x < środek) 
{ 
   przesuńSerwo(++położenieSerwa); 
   wait_10ms(10);       //dajemy czas serwu, aby się ustawiło
}   

while(obiekt_który_śledzisz.poz_x > środek) 
{ 
   przesuńSerwo(--położenieSerwa); 
   wait_10ms(10);   //dajemy czas seru, aby się ustawiło
}   

Słowo komentarza:

Podprogram wytwarza sygnał PWM dla serwa na podstawie zmiennej położenieSerwa która podaje kąt w jakim się serwo znajduje.

Tej zmiennej można użyć do

właśnie określenia położenia obiektu względem robota.

Pewnie ten przykład można zapisać lepiej, ale optymalizacja to już sprawa dla kompilatora 😋

• Lubię! 1
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay