Skocz do zawartości

KTR-X1 8x8 RC (hybryda) big


morelo

Pomocna odpowiedź

morelo, super - szkoda tylko, że śniegu brak (przynajmniej w moim rejonie) 😃

Eh u mnie też nie ma a mam 15km do stolicy tatr 🙂

Morelo, a o zamontowaniu małej piaskarki myślałeś?

Raczej nie, bardziej mnie wirowy rajcuje lub kosiarka ewentualnie zamiatarka

Link do komentarza
Share on other sites

morelo, ale mały podajnik piasku jest dość prosty do zbudowania, a na oblodzone chodniki tuż po odśnieżeniu byłby ekstra

A na lato przerabiasz na jakiś rozrzutnik nawozu, trutki na chwasty, szkodniki czy coś i pasuje do kosiarki 😃

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Siema,

Morelo nie myślałeś o bardziej budżetowym wykonaniu skrętu? Może jakieś amortyzatory i dwa silniki do skrętu w daną stronę? Pompa hydrauliczna i siłowniki to chyba jedne z najdroższych elementów tej konstrukcji? 😋

Link do komentarza
Share on other sites

Siema,

Morelo nie myślałeś o bardziej budżetowym wykonaniu skrętu? Może jakieś amortyzatory i dwa silniki do skrętu w daną stronę? Pompa hydrauliczna i siłowniki to chyba jedne z najdroższych elementów tej konstrukcji? 😋

Nie bo hydraulika jest bardzo silna, a tu potrzeba ogromnej siły by np w trudnym terenie skręcić, wierz mi główne osie te wahacz rama są 15mm i z klasy 12,9 a potrafiło zgiąć jedną taki opór, taka siła, będzie lekka modernizacja tego, dodatkowa łapa podtrzymująca z zewnątrz. Co do pompy przewał jest ustawiony na 110 bar pompa bije co sprawdziłem max 180 bar resztę się bałem ze coś dupnie.

Cały układ skrętu czyli pompa i siłowniki to koszt w granicach 200-400 zł zależny jak się trafi okazja to stosunkowo mało, bo np jeden sterownik 120ojro a są 4.

Można by to jeszcze zrobić na przekładni ślimakowej np

http://allegro.pl/przekladnia-slimakowa-motoreduktor-pmrv030-nmrv-i5877772342.html

i silnik na 24v z minimum 300W

Ale to chyba by jeszcze drożej wyszło więcej roboty i mniej zgrabnie niż teraz.

Link do komentarza
Share on other sites

Ogólnie koszt całego projektu jest spory, ale ponoć na hobby się nie oszczędza:)

Mógłbym Cię prosić o zdjęcia części hydraulicznej? Interesuje mnie jak rozwiązałeś sterowanie hydrauliką. Gdzie można dostać takie siłowniki?

Link do komentarza
Share on other sites

Silnik na pewno musiałby być mocny. Hydraulika w tym pojeździe to chyba dość proste rozwiązanie i nie powinno być awarii.

Te silniki elektryczne to gdzie były kupowane? Nie przeszkadza Ci że sa samo-hamowalne? Robię nieco inny projekt. Także lżejszy i złożony z jednego członu. Chce użyć silniki od Magmy do wózków szklarniowych 24v 350W, koszt to 230zl za sztukę i chyba nic tańszego nie znajdę?

Link do komentarza
Share on other sites

blukasz111,

Proponuję Ci poczekać na okazje na allegro, co jakiś czas można znaleźć fajne silniki od wózków inwalidzkich,
jakiś czas temu kupiłem takie:

dużo taniej za sztukę niż ten który ty pokazałeś.

Link do komentarza
Share on other sites

O ile się nie myle to jest tam zastosowana przekładnia ślimakowa czyli samo-hamowalna?

Robilem testy u siebie na silnikach od wycieraczek samochodowych, dla mnie były za słabe i właśnie to samohamowalnosc jest męcząca w sterowaniu

Link do komentarza
Share on other sites

Ogólnie koszt całego projektu jest spory, ale ponoć na hobby się nie oszczędza:)

Mógłbym Cię prosić o zdjęcia części hydraulicznej? Interesuje mnie jak rozwiązałeś sterowanie hydrauliką. Gdzie można dostać takie siłowniki?

Poszukaj pod, siłownik dachu, pompa dachu to są od hydrauliki z cabrio i ja tez takie mam.

Silnik na pewno musiałby być mocny. Hydraulika w tym pojeździe to chyba dość proste rozwiązanie i nie powinno być awarii.

Te silniki elektryczne to gdzie były kupowane? Nie przeszkadza Ci że sa samo-hamowalne? Robię nieco inny projekt. Także lżejszy i złożony z jednego członu. Chce użyć silniki od Magmy do wózków szklarniowych 24v 350W, koszt to 230zl za sztukę i chyba nic tańszego nie znajdę?

Silniki są z wózków inwalidzkich kupiłem na alledrogo jest gościu co rozbiera chyba w niemczech przywozi i sprzedaje ZALO dobrze ci radzi, nie kupuj tych chińskich od magmy no chyba że się upierasz. Szukaj okazji i kup z wózka inwalidzkiego nie do zdarcia wiem coś o tym.

O ile się nie myle to jest tam zastosowana przekładnia ślimakowa czyli samo-hamowalna?

Robilem testy u siebie na silnikach od wycieraczek samochodowych, dla mnie były za słabe i właśnie to samohamowalnosc jest męcząca w sterowaniu

Tak ślimakowa, plus tej przekładni taki, ze jak jadę pod górkę bystrą puszczam drążek i staje nie cofnie go, bo trzyma przekładnia nie potrzeba dodatkowych hamulcy chociaż w tych silnikach są elektromagnetyczne ale ja je wymontowałem.

Minus we trzech trzeba pojazd przepychać 🤣

i właśnie to samohamowalnosc jest męcząca w sterowaniu

rozwiń w czym dokładnie męczące? w czym dokładnie problem?

Link do komentarza
Share on other sites

Dzięki za odpowiedz.

Jak testowałem u siebie na silnikach od wycieraczek(też przekładnia ślimakowa) na razie nie mam sterowników silników i silniki podłączone są na krótko przez polaryzacje przekaźników. Sprawa wyglądała tak, że jak pojazd się rozpędził do tych nieznacznych prędkości to jednak przy puszczeniu "gazu" to koła momentalnie hamowały (np. na płytkach to pojazd wpadał w poślizg). Jeśli do skrętu używałem jednej strony to druga stała na chama w miejscu(bo jeszcze nie mam sterowników/regulatorów obrotów żeby przy skręcaniu użyć z jednej strony większych obrotów a z drugiej minimalnych(żeby ograniczyć tarcie.

Druga sprawa do świetny pomysł z tymi silnikami używanymi od wózków inwalidzkich. Znalazłem gości co naprawia takie rzeczy i jutro będę miał zdjęcia silników które może mi sprzedać (oczywiście dwa identyczne) Cena to 40-50 zł/szt. 😅

Pamiętasz może nazwę tego sprzedającego o którym mówisz?

Gdzieś wyczytałem że stosuję się także silniki bezszczotkowe w wózkach inwalidzkich?

Pozdrawiam

Link do komentarza
Share on other sites

Dzięki za odpowiedz.

podłączone są na krótko przez polaryzacje przekaźników. Sprawa wyglądała tak, że jak pojazd się rozpędził do tych nieznacznych prędkości to jednak przy puszczeniu "gazu" to koła momentalnie hamowały

Na sterowniku pwm to zniwelujesz o ile będzie to dobry sterownik, ja w moim mam ustawiony płynny start i hamowanie gdyby tak nie było to przy takiej masie łańcuchy przeskakiwały delikatne opóźnienie 300ms załatwia sprawę. Masz już sterowniki?

Pamiętasz może nazwę tego sprzedającego o którym mówisz?

Gdzieś wyczytałem że stosuję się także silniki bezszczotkowe w wózkach inwalidzkich?

Pozdrawiam

Bezszczoty może w wózkach wyższej klasy ja osobiście nie spotkałem na pw poszły dane

Link do komentarza
Share on other sites

Z tymi siłownikami od dachu to bym się nie domyślił, myślałem, żeby pneumatyczne małe siłowniczki przerabiać na hydrauliczne, ale jak widać jest dużo prostsze rozwiązanie a w dodatku niedrogie 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.