Skocz do zawartości

KTR-X1 8x8 RC (hybryda) big


morelo

Pomocna odpowiedź

W końcu było trochę u mnie śniegu całe 5 cm trzeba było przegarniać na wał by KTR-X1 cokolwiek odczuł a i tak mało by wykorzystać pełną jego funkcjonalność 😐

Tylko tyle się udało moi drodzy.

Zachęcam do wbijana na FB byłem przeciwny temu by tam konto zakładać ale bratanek sie tym zając ja mam ważniejsze sprawy 😃

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Bardzo fajna jest ta maszyna, zastanawiam się jedynie czy nie lepiej byłoby zastosować jakiś siłownik elektryczny zamiast wciągarki do podnoszenia pługu?

Link do komentarza
Share on other sites

Bardzo fajna jest ta maszyna, zastanawiam się jedynie czy nie lepiej byłoby zastosować jakiś siłownik elektryczny zamiast wciągarki do podnoszenia pługu?

I dobrze ze to pytanie kolega zadał 🙂

Początkowo był siłownik hydrauliczny, nawet widać na zdjęciach tylko nie dało się w nim zrobić by pług był pływający trzeba by kolejne przewody, elektrozawory dodatkowy kanał itp. Elektryczny tak samo by pracował, chyba że by zrobił w ten sposób jak w pługach fabrycznych np fisher

W tedy obojętnie czy hydraulika czy elektryczny to jest pływający ale przy takim układzie jedno wahaczowym jak podnosimy pług to zmienia się kąt natarcia lemiesza a tego chciałem uniknąć 🙂 I dlatego zastosowałem wyciągarkę plus jej taki że zimą pług podnosi a latem może pojazd wyciągnąć gdyby się zakopał.

Ale co do wyciągarki, te chińskie inżyniery wyobraźcie sobie nie dali łożyska od strony komutatora na wirniku, zrobili ta ze wal wirnika wchodzi w otwór w plastiku i tyle, po około 40 min pracy wyciągarki zaznaczam nie ciągłej wszystko się stopiło i zablokowało. Musiałem rozkręcić i przerobić (dać tam łożysko) i oni dają gwarancje 2 lata dor to dor.

Link do komentarza
Share on other sites

Tak się właśnie domyślałem że chodzi tu właśnie o pływanie pługu i rzeczywiście zrealizowanie tego jako układu hydraulicznego było by kosztowne i mijałoby się z celem. Jak widać czasem najprostsze rozwiązania są najlepsze. Gdzie można taki pług kupić?

Link do komentarza
Share on other sites

Pług, guma, żebra wzmacniające u jednego na allegro kupiłem 😉 powygina jak chcesz 😮 koszt 130-190zł

Jeszcze będę skrzydełka po bokach elektryczne dorabiał ale to przyszła zima 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Troche minęło czasu nie mam nagrania muszę wyprawę zrobić ale wywaliłem to pomarańczowe pudło i jest nowa buda jak wam się podoba? Oświetlenie to 4x po 3W i na górze 2x po 10W. Obecnie testuje system FPV

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Co do FPV na razie testuje anteny od kolegi z forum FPV bo fabryczne coś nie za bardzo na 200 metrów szum itp.Co do ruszana kamerą nie wiem jeszcze tego. Mam SJ5000X i kąt jest bdb wszystko widać i maske pojazdu i cały pług oraz teren. Ale pasuje i z tyłu widzieć i tu się zastanawiam albo dodatkowa kamera i przełącznik lub jak piszesz obrotowe ramie.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.