Skocz do zawartości
Komentator

Kurs elektroniki II - #2 - komparatory napięć

Pomocna odpowiedź

@szakal11 dziwna sprawa... To daj proszę znać najlepiej mailem lub na PW, jeśli natrafisz na ten problem jeszcze raz - będziemy badać temat 🙂

Witam!

Przeskok z materiału elektronik 1  do Elektronika2 jest spory 😄

Osobiście uważam ze  trochę dużo informacji jak na jedną lekcję oraz to że  po przejściu z e1 na e2 właśnie ciężko z samego schematu ogarnąć co jak ma być zrobione a zdjęcia czasem są mylące. Proponował bym ładne grafiki jak to było w pierwszej części kursu elektroniki. Zauważyłem że łatwiej składać układ na płytce stykowej jeśli patrzy się na grafikę z góry, a na zdjęciach widzimy pod kątem elementy. Innym rozwiązaniem było by dopisanie jak dokładnie wpiąć elementy np. kabel w wejściem - 22 łączymy z wejściem a 18. Rozumiem ze  to co jest teraz ma nauczyć samodzielności ale przydało by się takie coś w ramach pomocy 🙂

Pozdrawiam
Ruby

@Ruby dziękujemy za sugestie. Co do jakości grafik to wynika z faktu, że kurs elektroniki 1 był niedawno odświeżany i jest on prawie najnowszy - możesz spojrzeć na kurs Microbita który jest najnowszy, jakość powinna być zbliżona.

Jest kilka materiałów uzupełniających ułatwiających, np. czytanie schematów. Jeżeli wchodzisz w elektronikę to bez tego się nie obędzie także możesz poszperać i powinno ułatwić 🙂 

@Gieneq wiem wiem artykuł czytałem 😄 bardziej chodzi o brak biegłości w tym  i to w ramach ułatwienia by się przydało ale  bez tego tez  da się radę  zrobić praktycznie bezproblemowo. Jeszcze jeden minus to że nie znalazłem wspomnianego wcięcia w obudowie komparatora tylko wspomnianą kropkę

16 godzin temu, Ruby napisał:

wcięcia w obudowie komparatora tylko wspomnianą kropkę

Racja, to może się zdarzyć. Jest kilka sposobów znakowania przodu układu elektronicznego. Wcięcia też mogą mieć różne kształty 😒

• Lubię! 1

W moim zestawie brak LM311. Rozłożyłem wszystko, żeby zacząć nowy kurs, a brakuje najważniejszego elementu. Zacząłem sprawdzać dalej - brak również elementu: "Przetwornica step-up/step-down - S7V7F5 5V 1A z wlutowanymi złączami". Co teraz? Czy jakość nadzorujecie jakoś dostarczana przez sklep Botland?

@Strogg cóż... zdarza się. Widocznie podczas pakowania nastąpił błąd. W tej sprawie najlepiej udaj się bezpośrednio do Botlandu ponieważ oni zajmują się sprzedażą. Napisz proszę na adres reklamacje@botland.com.pl, na pewno szybko uda się uzupełnić braki.