Skocz do zawartości
KosmicznyGruz

Zapętlone serwa.

Pomocna odpowiedź

Tak, wyjątkowo wpadłem, bo nie wiem już gdzie szukać. Używane przeze mnie serwa są z tego co widzę w necie, rzadkie,bo wujcio google nie wyszukuje nawet takich problemów. (ARM+Claw MKII Spark Fun)

DGS S05(/6)NF

Jak zatrzymać w/w serwa w jednej, określonej pozycji ? Cały czas chodzą tam i z powrotem. Pos. 1-2-1-2-1

Jak rozumiem sprawdziłeś już wszystkie możliwe sposoby włącznie z odpinaniem sygnału PPM, a w obecnej sytuacji podejrzewasz spisek producenta ze sprzedawcą, którzy zrobili wszystko by Twoje serwa poruszały się samoistnie w lewo i prawo uniemożliwiając normalne sterowanie. Jeżeli padłeś ofiarą takiej zorganizowanej akcji, niewiele na to możemy poradzić. Widać, że walczysz z czymś zakrojonym na dużą skalę, bo z internetu udało się usunąć wszelkie wzmianki o podobnych przypadkach i zdusić wszelki hejt konstruktorów robotów, a to przecież proste nie jest. W takich przypadkach często honorowym wyjściem jest stwierdzenie "to wina kompilatora" i zarzucenie projektu.

Mam cichą nadzieję, że wciąż istnieje niewielka szansa, że jednak zrobiłeś jakiś błąd w kodzie i generujesz idiotycznie zmieniające się sygnały lub Twoje źródło zasilania ma kłopoty z wydajnością i co jakiś resetuje sterownik zmuszając go do machania serwami. Czuję jednak, że to mogą być zbyt śmiałe przypuszczenia i za wszelki Twój dyskomfort związany z bezproduktywnym poszukiwaniem błędu w kodzie niniejszym szczerze przepraszam.

marek1707, popatrzałeś na nick autora?

Nie pisz mu tak bo znowu ucieknie na miesiąc.

Patrząc na to co napisał czuję, że szanowny Autor wątku wcale nie potrzebuje porady technicznej. On potrzebuje zrozumienia, współczucia i przygarnięcia. W przeciwnym razie zobaczylibyśmy kawałek kodu, jakieś schematy, zdjęcia itp. Mamy za to tylko smutek, opuszczone ręce i brak nadziei w starciu z wszechobecnym Złym Losem. Dlatego właśnie moją empatią starałem się pokazać, jak bardzo łączę się z KosmicznymGruzem w kompletnej bezsilności przeciwko Ciemnej Stronie. Tak, czasem problemy i codzienne przegrane w kości z Przeznaczeniem przerastają najtwardszych: złośliwe serwa machają same i znikąd pomocy.

Dziękując za potraktowanie Forum jako Brzytwy Ostatniej Szansy pragnę jednocześnie zaprzeczyć pogłoskom, jakoby udzielali się tutaj wróżbici i jasnowidzący. My także nie wiemy dlaczego wredne serwomechanizmy nie poruszają się zgodnie z oczekiwaniami Twórcy Projektu.

Proponuję więc mały reset i wrzucenie w następnym poście jak największej ilości szczegółów technicznych. Nie twierdzę, że to jakiś banał, ale czasem nawet opowiedzenie kilku zdań żółtej kaczuszce stawia projekt na nogi. A co dopiero celne pytanie na Forbocie 🙂