Skocz do zawartości

[Dla początkujących] Wykonywanie PCB termotransferem


Decado

Pomocna odpowiedź

Spróbowałem, wyszło tak samo, czyli wcale. Papieru ściernego nie żałowałem, opłukałem dokładnie z pyłu, umyłem płynem do naczyń, przetarłem acetonem, opłukałem(bez dotykania, a wytarłem papierem toaletowym). Potem standardowo, żelazko, przyciskanie, woda. I dalej nic. Jakieś jeszcze sugestie?

Link do komentarza
Share on other sites

No to teraz jesteśmy pewni, że to nie wina odtłuszczania, tylko kartki lub tonera. Stawiam na toner, ale kartkę wziąłeś z bloku, tak jak mówiłem ? Najlepsza jest drukarka laserowa, choć w sumie niektórzy drukują w punktach ksero.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

klonyyy, w punktach ksero często nie chcą drukować na papierze kredowym nieznanego pochodzenia, bo boją się, że uszkodzi ksero (wkręci się, toner nie będzie go chwytał etc.).

Link do komentarza
Share on other sites

Treker, akurat to jest nieprawda 🙂. Boją się ale zupełnie czego innego. Papier kredowy pozostawia na wałkach część tego z czego jest zrobiony. Przez co szybciej drukarka przestaje chwytać zwykły papier i wymaga serwisowania, a to oczywiście są koszty. Papier kredowy jest normalnie przeznaczony do drukarek laserowych czy xero, ale oczywiście jest gorszy z powodu tego co napisałem wyżej.

Link do komentarza
Share on other sites

Mam pytanie do osób, które wykonują płytki PCB za pomocą folii. Czym różni się cały proces od tego z papierem kredowym? Rozumiem, że pewnie między folię a żelazko coś warto umieścić (kartki, papier itp), ale jak długo prasować? Czy po prasowaniu też należy wkładać do wody czy od razu ściągamy folię?

Pozdrawiam

Link do komentarza
Share on other sites

NegativeONE, Niektórzy stosują jeszcze inną metodę, a mianowicie drukują wzór płytki do termotransferu na folii (dalej postępuje się tak samo, jak z papierem kredowym), i myślę, że właśnie o to chodziło wyżej. Plus jest taki, że na płytce nie zostają żadne paprochy z papieru.

A odpowiadając na pytanie, jedyna różnica to lekkie zmniejszenie temperatury/ prasowanie przez np. ręcznik papierowy. W innym przypadku folia mogłaby się stopić (choć nie powinna). Polecam także odrywanie folii zaraz po prasowaniu, gdy jest jeszcze gorąca, a dzięki temu troszkę łatwiej się wygina. Zdecydowanie nie polecam jednak całej tej metody, na folii się trudniej drukuje, i później transfer lubi się rozmazać. Lepiej jest to robić na dobrym papierze a, żeby na płytce nie zostawały śmieci, po "żelazkowaniu" trzeba wrzucić ją na chwilę do octu, który rozpuści całą kredę.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.