Skocz do zawartości
JaRoBot

Serwomechaniczne ramie V.1.0. JaRoBot

Pomocna odpowiedź

Podoba Ci się ten projekt? Zostaw pozytywny komentarz i daj znać autorowi, że zbudował coś fajnego!

Masz uwagi? Napisz kulturalnie co warto zmienić. Doceń pracę autora nad konstrukcją oraz opisem.

Bardzo fajna konstrukcja, gratuluję 🙂 Można znać orientacyjny koszt całości? I w sumie takie nietypowe pytanie, ale czy serwa kupowałeś w Polsce (botland czy coś), czy zamawiałeś z Chin?

Bardzo fajne ramię 🙂 też jestem w trakcie budowy takiego i mam pytanie jakie maksymalne obciążenie jest w stanie udźwignąć. Oraz czy mógłbyś podać dokładną nazwę tej przetwornicy jaką użyłeś.

Witam, odpowiadam na pytania 🙂 a więc tak: orientacyjny koszt całości to około 700-800 zł najdroższe oczywiście były serwa około 240zł, sterownik 120zł, przetwornica+zasilacz 90zł + wiele innych nieco mniejszych kosztów aczkolwiek dających znaczną łączną sumę 🤯 . Serwa kupowane w sklepie Botland aczkolwiek przyznam ze mam do nich kilka zastrzeżeń, choć być może to wina kontrolera mini maestro - serwa od czasu do czasu wpadają w rezonans - drgania 😕 . Co do obciążenia to podnosi pustą butelkę szklana o wadze około 0,41kg, poniekąd myślę ze przy wzmocnieniu obrotnicy (podpórek) byłoby w stanie podnieść nawet 1kg! :-> Przetwornica którą zastosowałem to właśnie ta: http://allegro.pl/show_item.php?item=5648199168 zapewnia stabilną moc i napięcie ➕➕🙂 ogólnie jeśli chodzi o mechanikę nie ma większych problemów , jeśli o elektronikę wyłącznie sterownik gdyż Mini maestro nie nadaje się do pracy ciągłej ➖

[ Dodano: 28-04-2016, 09:33 ]

Dorzucam kilka nowych zdjęć 😉➕

Ps czekam na propozycje rozwinięcia bądź zastosowania tego projektu na szerszą skalę 🙂😅

➕➕

Czy nie taniej i wydajniej byłoby zbudować to na silnikach od tylnych wycieraczek samochodowych, przekaźnikach samochodowych 70A i gotowych mostkach H?

Wyszłoby to około 150-200zł, zwłaszcza że przekaźniki mogą pracować z częstotliwością 20hz.

myślę ze dałoby radę lecz silniki wycieraczek mają swoiste "gniazda" instalacyjne w obudowie wiec byłby dość niewygodne do trwałego przytwierdzenia na ramieniu robota, jest to wykonalne lecz estetyka i problematyczność projektu znacząco spada 🙂 dodatkowo projekt był już częściowo wykorzystany z innego projektu gdyż planowałem wykonać coś innego natomiast mając juz wiele komponentów skonstruowałem ów wysięgnik 🙂