Skocz do zawartości
Komentator

Kurs budowy robotów - wstęp, spis treści

Pomocna odpowiedź

Mój zestaw już do mnie jedzie. Zamówiłem wczoraj - mówiłem, że będę czujny 🙂

• Lubię! 1

Czy dedykowany Shield z zestawu będzie pasował do Leonardo, czy trzeba zakupić Uno Rev3?

Raf11, nie testowaliśmy na Leonardo, ale shield jest na tyle uniwersalny, że nie powinno być żadnych problemów 🙂

Również byłbym chętny na samego shielda. Kiedy można się spodziewać go w sprzedaży?

Mam problem z IR. Zbudowałem robota - silniki działajš. Napisałem program który reaguje na komendy wysyłane z pilota IR. Kody się zgadzajš ale niestety prawy silnik nie chce współpracować. Lewy nie ma takich problemów.

Mam podpięte wszystkie czujniki: zbliżeniowe, styki, fotodiody.

Gdzie może leżeć problem? Co sprawdzić?

AndyN, na ten moment jeszcze nie mogę podać konkretnego terminu. Mam nadzieję, że uda się zamknąć temat w styczniu (najpóźniej początek lutego).

marlow75, jeśli silniki osobno działają, a po dodaniu IR coś przestaje funkcjonować, to wina musi leżeć gdzieś w Twoim programie. Niestety muszę odpowiedzieć, że "u nas na etapie testów działało", więc błąd w sprzęcie wykluczam 🙂 Sprawdź na spokojnie, czy na pewno cały program działa tak jak powinien, może jednak o czymś zapomniałeś? Jeśli będziesz miał problemy, to załóż proszę osobny temat, aby nie "mieszać w głowach" innym, którzy chcą podstępować zgodnie z kolejnymi artykułami tego kursu.

Raf11, nie testowaliśmy na Leonardo, ale shield jest na tyle uniwersalny, że nie powinno być żadnych problemów 🙂

Chciałem jedynie potwierdzić, że na Leonardo robot śmiga, aż miło. Do 5 lekcji włącznie wszystko działa bez problemów 🙂

Raf11, super, dobra wiadomość! W takim razie teraz czas na kolejną, szóstą część 😉

Czy można podłączyć bluetoth (myślę, że można ale przydałoby się pokierowanie) i sterować za pomocą bluetooth. Myślę o tym robocie jako alternatywie do MBOTA i sterowaniu za pomocą interfejsu SCRATCH.  W szkole mam 10 tych robotów i myślę jakby je łatwo wykorzystać do programowania i sprzęglić ze scratchem.

@Nunki, nie testowałem, ale nie powinno być żadnego problemu. Mamy nawet wystawione na shieldzie złącze UART na takie okazje - podpięcie modułu nie powinno być żadnym problemem 😉 Kwestia odpowiedniego oprogramowania.

Czy jest gdzieś w internecie schemat do druku 3d z plastiku karoserii do tego forbot robota. Mamy  w szkole troche tych robotów, drukarki 3d i chcielibyśmy wydrukować kolorowe karoserie.

• Lubię! 1

@Nunki nie ma takich plików, ale to świetny pomysł - może uda się nam coś fajnego zaprojektować! Masz jakiś pomysł jak mogłoby to wyglądać? Chcielibyście zakryć całość, obudować konkretne elementy lub uzyskać jeszcze inny efekt? Pomyślimy co da się zrobić 🙂