Skocz do zawartości

Kurs budowy robotów - #2 - sterownik robota, czujniki


Komentator

Pomocna odpowiedź

Super kurs jak i cały zestaw robota. Wciągnął mojego dzieciaka na całego.

Mam pytanie odnośnie zastąpienia baterii akumulatorami.

Czy baterie 6x1.5V =9V można zastapić akumulatorami 6x1.2V =7.2V

Robot pociągnie? dioda będzie sygnalizowała poprawnie rozładowanie?

a jeśli nie to może akumulator 12.6V ?

Shield ma jakąś tolerancje w zasilaniu?

Link do komentarza
Share on other sites

kaz9, witam na forum i cieszę się, że kurs się podoba 🙂

Robot powinien poprawnie działać, przy napięciu 7,2V. Jednak jest to już blisko granicy 7V, których do pracy wymaga samo Arduino. Na pewno warto spróbować, zbyt niskie napięcie nie uszkodzi robota. Najwyżej całość nie będzie poprawnie pracować. Zgodnie z informacją z artykułu oraz tej, która jest nadrukowana na płytce obok (złącza zasilania) układu nie można zasilać napięciem wyższym od 11V. Większa wartość uszkodzi sterownik silników.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

yemu, tak będzie można 🙂 Pierwotnie zapowiadałem, że nastąpi to pod koniec lutego, ale akurat wtedy Botland zmieniał siedzibę, więc nie chciałem robić zamieszania. Płytki pojawią się w sprzedaży na pewno przed 15 marca.

Link do komentarza
Share on other sites

czołem!

budowanie idzie ok, syn zadowolony 🙂

mam pytanie, czy istnieje możliwość by podłączyć coś do shieldu do pinu 2 lub 3, potrzebuję do czegoś wykorzystać przerwania, a w Uno one chyba są dostępne tylko na pinach wlasnie 2 lub 3.

z gory dzieki za pomoc.

pozdr

y

Link do komentarza
Share on other sites

yemu, cieszę się, że shield daje rade 😉 Jeśli chodzi o piny 2 i 3, to na płytce są odpowiedzialne za odbiornik podczerwieni (TSOP) oraz przycisk. W celu podłączenia czegoś dodatkowego do przerwań trzeba się dolutować do płytki (najwygodniej pewnie do przełącznika).

Link do komentarza
Share on other sites

Czołem,

piszę, żeby potwierdzić, że Wasz robot jest super i spełnił swoje zadanie w 100%, bo

mój syn bardzo wciągnął się w robotykę (i ja przez to również)

do tego stopnia, że zaczął nawet nagrywać filmiki, na których przedstawia swoje roboty (które oczywiście z przyjemnością pomagam mu budować 🙂 Filmy nagrywa jednak zupełnie sam, dlatego czasem nie wszystko na nich widać 😉 zwłaszcza niestety na pierwszym, na którym opowiada o Forbocie ,a który był nagrany komórką. W przyszłości chce nagrać kolejne filmiki z innymi "wcieleniami" Forbota, mam nadzieję, że będą nieco lepszej jakości - lepsza kamera już zamówiona 🙂

będzie nam miło jeśli zajrzycie na kanał DoRoboty 🙂

pozdr

y

Link do komentarza
Share on other sites

yemu, super, miło słyszeć, że robot zainteresował kolejnego młodego konstruktora 😉 Mam nadzieję, że problem ze zworką (omówiony w filmie) udało się rozwiązać - tak jak wspominałem na forum, brakowało tego elementu w kilku zestawach, jeśli ktoś jej nie dostał to oczywiście doślemy - proszę się zgłaszać!

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.