Skocz do zawartości
Komentator

Technika cyfrowa - #8 - podsumowanie kursu

Pomocna odpowiedź

html_mig_img
Pora na podsumowanie naszego kursu podstaw techniki cyfrowej. Wiele osób podczas poznawania elektroniki pomija te tematy i przeskakuje od razu do mikrokontrolerów, czyli np. do Arduino.Nie zawsze do budowy układów realizujących proste funkcje logiczne konieczne są od razu rozbudowane rozwiązania. Cały czas wiele można działać na prostych układach CMOS.

UWAGA, to tylko wstęp! Dalsza część artykułu dostępna jest na blogu.

Przeczytaj całość »

Poniżej znajdują się komentarze powiązane z tym wpisem.

qdwaty85, wszystko się zgadza, bo ankieta jest wielokrotnego wyboru - można zaznaczać kilka odpowiedzi 🙂

Muszę przyznać, że jestem lekko rozczarowany, bo zabrakło mi w tym kursie przerzutników. Ale w takim razie pozostaje czekać na część drugą. 😉

Czy wiadomo kiedy (i czy w ogóle) będą dostępne karty/tablice do tego kursu?

#R2D2#, na przerzutnikach się nie skupialiśmy, bo celem kursu były przedstawienie kompletnych podstaw. Odrobina informacji o układach pamiętających pojawiła się, gdy budowaliśmy takie prosty przerzutnik z bramek NOT. Jeśli chodzi o tablice do tego kursu, to większość kart jest już gotowa. Dorobimy jeszcze kilka, później korekta, wydruki próbne i będą gotowe. Mam nadzieję, że do końca stycznia pojawią się w sprzedaży 🙂

Hm.. kurs fajny, ale zanim chciałoby się przejść do FPGA trzeba by jednak rozszerzyć podstawy. Przerzutniki, liczniki, komparatory, przykład np. PWMa na tym, a potem to samo na FPGA/PLD.

Swego czasu, ... 1996/97 w EDW coś podobnego było, Liczniki czasu, świetlna strzelnica itp. wszystko na CMOSach.

Dlatego poddałem temat dyskusji. Otrzymywałem wiele sygnałów od osób, które chciałyby uczyć się kolejnych rzeczy, ale... od razu na FPGA. Zobaczymy co wskaże ankieta za kilkanaście dni 🙂

Dziękuję za kolejny świetny kurs, co prawda nie zamówiłem jeszcze el. praktycznych (przyjdą wraz z adruino), ale wydaje mi się, że świetnie zrozumiałem te podstawy podstaw:). W komentarzach z przed prawie roku, pisaliście o kontynuacji tego kursu, najwięcej głosów otrzymała propozycja dalszych przykładów praktycznego wykorzystania kolejnych rodzajów układów CMOS. Coś się planuje w tym temacie?

Dziękuję jeszcze raz.

SOYER, dzięki za miłe słowa 🙂 Kolejny kurs bazujący na CMOSach został odłożony na dalszy plan, bo przy ćwiczeniach powstawały niesamowite plątaniny kabli na płytce stykowej 🙁 Musimy to jakoś lepiej rozwiązać. Na ten moment za kontynuację serii uznajemy trwający właśnie kurs FPGA: Kurs FPGA – #1 – podstawy VHDL w praktyce, spis treści