Skocz do zawartości

[Kupię] Kupie mostek H


hashpl

Pomocna odpowiedź

Mam pytanie. Który sterownik lepszy DRV8835 czy tb6612fn . Oba są dwukanalowe. Czy posiadają zabezpieczenia jakieś ? Wiem są noty katalogowe ale może ktoś w skrócie opiszę te dwa sterowniki. Jak wygląda u nich spadek napięci?? Bo wiem że w l293 to ok 2v a moc na kanał tylko 0,6A.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Link do komentarza
Share on other sites

My byśmy polecieli najchętniej do Amsterdamu, bo to ładne miasto.

A w sprawie modułów, to jednak różnią się szczegółami. DRV jest nowszą konstrukcją. Skoro jego producent zapewnia parametry katalogowe już od 2V to znaczy, że w środku są dużo lepsze tranzystory (albo sprytniej sterowane) i jeśli zależy Ci na pracy przy np. 5 czy 6V to mimo iż oba mostki się tu mieszczą, wybrałbym DRV. Po prostu w przypadku TB jest to prawie na granicy a dla DRV to optimum zakresu. Z kolei w drugą stronę TB ma troszkę wyższe napięcie max. Niebezpiecznie jest tam pracować, ale gdybyś miał np. równo 12V, to DRV już wymięka a TB nie. Płytka z DRV jest mniejsza, bo sam scalak jest mniejszy - to także świadczy o nowszej technologii: lepsze klucze MOSFET i lepsze odprowadzanie ciepła. Ma to jednak i wadę: z powodu mniejszej masy czyli pojemności cieplnej mniejsza obudowa jest słabiej przeciążalna. TB jest w stanie przekroczyć swój prąd nominalny (na chwilę) prawie 3-krotnie a DRV już nie, bo może akumulować mniej ciepła w sytuacji, gdy radiator (lub samo PCB) chwilowo nie starcza na jego rozproszenie.

To teraz odwracamy pytanie: co wybierasz? 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Marek właśnie przy takim napięciu chciałbym pracować, max ok 7v. Miałem l293 ale za duży jest tam spadek napięcia no i trochę się grzeje. Chyba jednak DRV wybiore tylko muszę poszukać jak wygląda podłączenie bo w L293 było banalne. Tu w DRV pojawia się nowy pin mode. Pod moduł będą podłączone dwa silniczki ze starego auta zdalnie sterowanego wiec chyba DRV spokojnie sobie poradzi co ? Czy będzie się grzać ?

Link do komentarza
Share on other sites

Prąd który masz podawany jest właśnie ograniczony grzaniem się struktury. Przy prądach 50 czy 100mA obudowa będzie zimna, ale przy 1A może parzyć. To normalne, tak są liczone elementy mocy. Zwykle to nie przeszkadza pod warunkiem, że zadbasz o odprowadzanie ciepła i nie zapakujesz mostka w gąbkę upchniętą w jakiejś szczelinie. Maksymalne osiągi wynikają wprost z bilansu ciepła generowanego i oddawanego na zewnątrz. W tych modułach nie ma wielkich radiatorów (powierzchni miedzi na PCB) więc mostek chłodzi się poprzez to co jest plus piny plus promieniowanie plus konwekcja. Każda z tych dróg jest ważna. Jeżeli boisz się gorąca i chcesz, by dla 1A moduł był chłodny, weź taki który wytrzymuje np. 3 lub 5A. Jego konstrukcja będzie przewidywała grzanie się do ponad 100°C dopiero przy takim właśnie prądzie, więc przy 1A będzie ledwo ciepły.

Nie wiem co to jest "stare auto zdalnie sterowane" więc tym bardziej nie wyobrażam sobie jego silniczków. Widziałem samochodziki RC wielkości paczki papierosów i takie co łamią nogi widzom w trakcie zderzenia. Bądź bardziej konkretny - przyłóż się i zanim coś podobnego napiszesz, zmierz prądy, napięcia, oszacuj moce itd. Przecież to Ty masz te silniczki a nie ja. Piszesz banały a oczekujesz odpowiedzi tak/nie?

Link do komentarza
Share on other sites

Już tłumaczę co miałem na myśli. Silniczki które chce podłączyć to dokładnie takie jak na załączonym zdjęciu (silniki szczotkowe 3V), nie ma na nich żadnych oznaczeń. W obecnej chwili nie mogę nic zmierzyć gdyż nie ma mnie w domu.

Czy jeżeli podłącze dwa takie silniczki do tego zasilanie silników 7V to grzanie się modułu będzie normalne i nic się nie uszkodzi ? Moduł będzie odkryty

Link do komentarza
Share on other sites

OK, trzeba było tak od razu. Jeżeli dobrze widzę i rozumiem skalę, to rzeczywiście są to maluchy pobierające 150mA każdy. W zatrzymaniu może 0.3A. Jelłi podłączysz jeden taki silniczek na kanał, każdy z tych mostków pociągnie go bez problemu.

Musisz uważać, te silniczki są naprawdę delikatne. Przeciążanie ich bardzo szybko prowadzi do wypalenia komutatora i/lub szczotek co w zasadzie jest nieodwracalnym zniszczeniem. O ile w przypadku starego mostka bipolarnego napięcie 7V było jeszcze do przyjęcia bo na samym mostku spadało 2-3V, o tyle teraz silnik zobaczy praktycznie wszystko co daje źródło. Będziesz musiał zrobić od razu dobrze działające ograniczenie programowe PWM np. do 50% przynajmniej do czasu aż będziesz pewien, że kontrolujesz sytuację. Jeżeli silniki będą zmuszone do pracy przy małych obrotach i dużych prądach (mała przekładnia np. 1:20) to być może nigdy nie będziesz mógł sobie pozwolić na odpalenie pełnych 100%.

Skąd bierzesz to zasilanie 7V? Trochę to nietypowe. Lipol 2S?

Link do komentarza
Share on other sites

No to na starcie masz tam ponad 8V. To już jest prawie 3 razy więcej niż napięcie znamionowe silniczków. Tym bardziej uważaj na PWM i prąd. Może na dzień dobry zrób eksperyment: najpierw podłącz silniczek do czegoś w okolicach 3V (np. do jednego ogniwa LiPol) i zmierz prąd w biegu luzem i w zatrzymaniu (tylko przez chwilę) a potem podłącz silnik przez mostek do aku 2S i wolno zmieniając PWM od 0 z krokiem np. 5% mierz prąd pod obciążeniem (znaczy w czasie jazdy). W połowie prądu zatrzymania (tego zmierzonego dla 3V) dostaniesz największą moc a 70% tego prądu raczej bym już nie przekraczał. Zapamiętaj te punkty na PWM a w szczególności ten graniczny i tak napisz program by nie wychodził dalej, a raczej celował w ten maksymalnej mocy. Bo największa sprawność energetyczna będzie gdzieś w okolicach 10-15% prądu zatrzymania, ale to zwykle jest bardzo mało momentu. W każdym razie zakres między 10 a 60% prądu zatrzymania jest najsensowniejszy.

Link do komentarza
Share on other sites

Marek słuchaj. Poszukałem w piwnicy taki silnik, jest on z wkrętarki(wkrętarka 7,2-12V). Możesz mi powiedzieć czy mostek DRV lub tb6612fng da rade z tym silniczkiem ?? Nie muszę go zasilać 12 V, mniej wystarczy i tak silnik ma dużą moc. (może on będzie lepszym rozwiązaniem do samochodu zdalnie sterowanego wykorzystując połowę jego mocy). Jak poszukam podam więcej parametrów tego silnika.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.