Skocz do zawartości

Obezwładnianie dronów przez służby bezpieczeństwa

813gan

Pomocna odpowiedź

Witam.

Na stronie http://www.pap.pl/aktualnosci/news,559041,bor-o-zabezpieczeniu-szczytu-nato.html czytamy;

Wcześniej szef MON Antoni Macierewicz poinformował, że odnotowano w sumie cztery incydenty z dronami. "Były to próby wejścia w przestrzeń chronioną przez drony, które zostały wyeliminowane, obezwładnione - nie poczyniły żadnych szkód. Te kwestie są jeszcze analizowane i badane" - powiedział.

Czy ktoś z Was wie jak wygląda "obezwładnienie drona" ?

Są przeróżne sposoby i firmy trudniące się tym. Widziałem już wiele rzeczy, tresowane orły, inne kotpery z siatkami wystrzeliwanymi w stronę nieproszonego koptera. Są jeszcze inne metody, np porywanie przez przejęcie łącza radiowego. Nie wiem czy to w nowych Phantomach działa jeszcze, ale znając życie to tak.

Najprostszym i dodatkowo bardzo skutecznym sposobem jest zakłócenie linku RC 😋

W "maszynie" włącza się tryb failsafe, i copter sam prowadzi do operatora 😅

Tylko gorzej jeżeli operator lata na sterowniku nie do końca skonfigurowanym lub kontrolerze własnej roboty chociażby bez gps - wtedy przeważnie dron leci całkowicie poza kontrolą i może stanowić poważne niebezpieczeństwo dla ludzi - przerabiałem to ostatnio niestety 😐

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Tylko gorzej jeżeli operator lata na sterowniku nie do końca skonfigurowanym lub kontrolerze własnej roboty chociażby bez gps - wtedy przeważnie dron leci całkowicie poza kontrolą i może stanowić poważne niebezpieczeństwo dla ludzi

Takie modele, jeśli ich masa startowa przekracza 500g nie powinny w ogóle latać 😤

Dziękuje za odpowiedzi 😉

Ktoś może jakimś cudem widział te konkretne sytuacje nad narodowym?

[ Dodano: 12-07-2016, 21:21 ]

Są przeróżne sposoby i firmy trudniące się tym. Widziałem już wiele rzeczy, tresowane orły, inne kotpery z siatkami wystrzeliwanymi w stronę nieproszonego koptera. Są jeszcze inne metody, np porywanie przez przejęcie łącza radiowego. Nie wiem czy to w nowych Phantomach działa jeszcze, ale znając życie to tak.

Znasz może jakąś konkretną firmę?

Nad jakim Narodowym? Nasi nadgorliwcy ustalili strefę o promieniu 100km. Pewnie dzielnicowy zabrał zabawkowego drona chłopaczkowi na działce w Sochaczewie i już +1 do listy tak przecież potrzebnych sukcesów... Wystarczy wydać idiotyczne zarządzenie a ludzie sami się podłożą i więzienia będą pełne. Przecież trzeba czymś się wykazać a tu proszę: aż cztery "incydenty". Podejrzewam, że "na gorącym uczynku" wpadł też dron TVN filmujący np. amatorski wyścig kolarski w lesie gdzieś pod Otwockiem. Widzicie, jak jesteśmy bardzo potrzebni a nasze śmieszne zadęcie nie jest bez sensu? Oczywiście (żałosnych) szczegółów nigdy się nie dowiesz. W obecnej sytuacji jest pewne, że to tajemnica państwowa zagrażająca naszemu bezpieczeństwu.

EDIT:

Co Ci chodzi po głowie? Dwa tygodnie temu nasz MON ogłosił kretyński przetarg na usługi zwalczania małych dronów. Termin nadsyłania zgłoszeń: słownie dwa dni. Na przygotowanie porządnej oferty dla wojska dwa miesiące to zwykle mało. Albo tak strasznie się spóźnili, zaspali i robią w gacie po obudzeniu się, że nic nie mają albo jest tam większy bałagan niż komukolwiek się wydaje...

http://www.nowastrategia.org.pl/niekinetyczne-obezwladnianie-dronow-przyspieszony-przetarg-na-szczyt-nato-i-sdm/

813gan, w Polsce nie znam, nie interesuję się tym. To o czym napisałem to wiedza pochodząca z newsów różnych portali (część o łapaniu kopterów z pomocą orła). Informacje o łapaniu siatką i firmie, która zrobiła takie urządzenie i się tym trudni widziałem na youtube'ie, ale to w USA.

Albo tak strasznie się spóźnili, zaspali i robią w gacie po obudzeniu się, że nic nie mają albo jest tam większy bałagan niż komukolwiek się wydaje...

Albo przetarg na wygrać konkretna firma i nie ma sensu robić dłużej, bo ofertę już mieli przygotowaną -- w końcu z niej wymagania do przetargu powstały...

Bądź aktywny - zaloguj się lub utwórz konto!

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto w ~20 sekund!

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj się »

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się »
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.