Skocz do zawartości

Code and Solder - Youtubowy kanał Chumanisty


Chumanista

Co chcecie zobaczyć następne?  

31 użytkowników zagłosowało

Wyniki głosowania są ukryte!

Ankieta jest już zamknięta!


Pomocna odpowiedź

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Masz 51 stopni w pokoju? Grot nagrzewał się nie od temperatury pokojowej a od 51 stopni 😉.

Osobiście używam ostatnio TS100, ale cena grotów trochę dyskwalifikuje ją na dłuższą metę. No i jakoś przez to, że jest taka surowa obudowa bez żadnej gumy to źle leży mi w dłoni, używam jej jak szybko muszę coś przylutować. I osobiście nie mogę się przyzwyczaić do grota, który przez to, że ciągle jest gorący to się utlenia i nie przywiera do niego "cyna", jak dla mnie to strasznie ciężko się przez to lutuje elementy smd jeśli nie używa się pasty a zwykłego drutu. W przypadku pasty nie ma to aż takiego znaczenia.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

(edytowany)

@Sabre no technicznie tak, ale to jest jakieś .1s różnicy bo to PID i prawie ~80W mocy, te 10s to i tak było spore przeszacowanie xD

Zobacz link z opisu, mają też uchwyty z gumą jak ten niebieski który się gdzieś tam przez chwilę pojawił.

Z utlenianiem nie mam problemu a groty to ich klony T12 które kosztują jakieś 15zł sztuka.

Z tego co widzę to jest dokładnie ta sama technologia grota co TS100, włącznie z podłączeniem.

Also: brak USB-C PD na TS100 to zmarnowana szansa.

Edytowano przez Chumanista
aaa
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.