Skocz do zawartości

[Kurs] Autodesk Inventor - część 1


Nawyk

Pomocna odpowiedź

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

@Hudyvolt: na laptopie Pentium M 1.6GHz, 512MB RAM idzie pracować, ale długo się uruchamia i przy bardziej skomplikowanych mechanizmach poruszanie bywa kłopotliwe. Do projektowania jak najbardziej. Ze względu na zintegrowaną grafikę możliwe, że będziesz musiał wyłączyć większość efektów graficznych, albo ustawić na minimum.

Mam pytanie związane z Inventorem: czy mając rysunek złożeniowy można robić otwory, np pod śruby? Przykładowo projektujemy coś, częśćelementów ma otwory, część nie ma, chcemy je potem poskręcać, ale chcemy na rysunku złożeniowym wykonać otwory, aby był one również w pozostałych rysunkach. Jak możnazrobić cos takiego?

Link do komentarza
Share on other sites

Mam takie pytanko, czy kolega Nawyk sam rysował ten element?

Jeżeli tak to ile czasu to zajeło i jak długo uczyłeś się tego programu?

Element jest wymyślony na poczekaniu 🙂 Ot, taki wieszak na ręczniki. Skończyłem kursy AutoCAD'a na uczelni, także podstawy Inventora opanowałem dość szybko robiąc ćwiczenia z help'a (kilka dni).

jakie ten inventor ma wymagania?

Dodałem informacje na ten temat w treści artykułu.

Mam pytanie związane z Inventorem: czy mając rysunek złożeniowy można robić otwory, np pod śruby?

Można. Postaram się poruszyć ten temat w części o złożeniówce, póki co polecam e-booka "Introducing Autodesk Inventor 2009 and Autodesk Inventor LT 2009" (Thom Tremblay) - służę pomocą przy szukaniu 😉 Jest tam rozdział "Putting It All Together with Assemblies" i gdzieś tam był taki problem opisany.

Link do komentarza
Share on other sites

Zrzuty ekranu robiłem na monitorze o rozdzielczości 1024x768, więc widocznie chodzi o komfort pracy. Podane wymagania to tylko optimum, te minimalne są dużo niższe (nie udało mi się znaleźć informacji jakie konkretnie)

Link do komentarza
Share on other sites

@up: uwierzę jak zobaczę jakikolwiek filmik, skan lub notatkę z wiarygodnego źródła. To jest akurat mit, że tak powiedział. Wszyscy tak twierdzą, nikt nie zna szczegółów.

Inventor działa na 512MB RAMu znośnie, pewnie nawet mniejsza ilość by mu starczyła. Wiadomo jednak, że czym więcej, tym komfort pracy będzie rósł, tak samo możliwości.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.