Skocz do zawartości

Robotic Arena - 12.12.2015, Wrocław


Komentator

Pomocna odpowiedź

html_mig_img
Koło Naukowe Robotyków KoNaR ma zaszczyt zaprosić na kolejną edycję Międzynarodowych Zawodów Robotów Robotic Arena 2015!W tym roku konstrukcje z całej Polski (i nie tylko) spotkają się 12 grudnia 2015 w Zintegrowanym Centrum Studenckim Politechniki Wrocławskiej.

UWAGA, to tylko wstęp! Dalsza część artykułu dostępna jest na blogu.

Przeczytaj całość »

Poniżej znajdują się komentarze powiązane z tym wpisem.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Chumanista, to nie jest pytanie do mnie 🙂 Jeżdżąc przez ostatnie 2 lata na większość zawodów w głowie utkwił mi obraz (może błędny) konkurencji sumo, gdy wystarczyło "być", aby zająć miejsce na podium.

Link do komentarza
Share on other sites

Według mnie zawody bardzo dobrze zorganizowane. Organizatorzy bardzo trzymali się terminów, ale czasami zawodnicy źle to wykorzystywali. Mówię tu min. o sytuacji z walk minisumo, podczas których na zawodników było trzeba czekać bardzo długo, by zakończyć walki w swojej grupie. Następnym razem dobrze by było dostosować czas rozgrywek grupowych do ilości robotów w grupie, tak by szło to szybciej. Można by je nawet przesunąć w czasie do przodu, bo za zwyczaj osoby które nie stawiały się na ring miały problem z robotem/modułem itp. Na pewno gdyby walki trwały ciągle widzowie zobaczyliby więcej, i nie musieliby czekać by ujrzeć walkę.

Poza tym nie mam chyba zastrzeżeń. Były to moje pierwsze zawody we Wrocławiu, więc nie mam odniesienia z poprzednich lat. Jednak wydaje mi się, że w organizację zostało złożone sporo wysiłku i zawody wyszły naprawdę fajnie 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Mi też się podobało jednak jest jedna rzecz, która była nieco irytująca:

Regulamin Minisumo enhanced:

6.9 W trakcie rozgrywek obszar zewnętrzny pozostaje wolny od jakichkolwiek przeszkód.

6.6 Obszar zewnętrzny dohyo rozciąga się na co najmniej 70 cm od linii bocznej.

Pomimo tego około 40 cm od końca ringu były umieszczone deski jasnego koloru, które miały zabezpieczać roboty przed wjechaniem w widownię tymczasem ogłupiały czujniki. 70 cm od ringu był obszar wyznaczony taśmą i tam moim zdaniem powinny być te deski.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.