Skocz do zawartości

Sumo Challenge - 21.11.2015, Łódź


Pomocna odpowiedź

html_mig_img
Listopad to już tradycyjnie czas zawodów Sumo Challenge - zapraszamy na VIII edycję imprezy, która odbędzie się 21 listopada b.r - jak zawsze w Manufakturze.W tym roku odbędzie się 15 konkurencji. W tym trzy, które zadebiutowały rok temu. Wierzymy, że przyciągną one jeszcze więcej zawodników!

UWAGA, to tylko wstęp! Dalsza część artykułu dostępna jest na blogu.

Przeczytaj całość »

Poniżej znajdują się komentarze powiązane z tym wpisem.

Link do komentarza
Share on other sites

Cześć, jak co roku organizuje Sumo Challenge i jak co roku jestem tu po to, żeby odpowiadać na Wasze pytania, prośby, pochwały i hejt. 😃 Śmiało! 🙂

hob_bit, jako organizatorzy chcemy zeby jak najwiecej zawodników przybyło i było zadowolonych, wiec pomowimy w Twojej sprawie z Kontrolą Ruchu Lotniczego itp i załatwimy coś w pobliży. Wszystko do załatwienia, z tym ze powinniśmy zweryfikować nr licencji pilota i model śmigłowca... dodatkowo należy pamiętać o ważnym OC i przeglądzie rejestracyjnym, a jeżeli przerabiałeś smigłowiec na instalację LPG, to musisz mieć to potwierdzone odpowiednią pieczątką. 😋 I uwaga na fotoradary po drodze do Łodzi. 😃

Link do komentarza
Share on other sites

@bulibulibu - Naprawdę dziękuję ale właśnie tej pieczątki od LPG,mi brak. Więc postaram się dotrzeć (choć to jest bardziej niebezpieczne niż lot śmigłem) pociągiem. I wam wszystkim polecam wraz z organizatorem tej imprezy, aby tam być 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

hob_bit, zapraszamy! 🙂

Na chwilę obecną zarejestrowane są 34 roboty, z czego najliczniejsze (bez niespodzianek) są roboty MiniSumo+, Lego Sumo oraz Line Follower (po 5). Do końca tygodnia na stronie www powinna być widoczna lista zarejestrowanych robotów. Jeszcze raz zapraszamy!

Link do komentarza
Share on other sites

Mam prośbę do organizatorów o odgrodzenie ringów do Sumo od publiczności - Zrobienie jakiegoś zabudowania na poziomie podłogi wokół ringów + barierki tak jak to było wcześniej.

Chodzi mi o coś takiego jak w Wiedniu:

Źródło obrazka:

Link do komentarza
Share on other sites

Przed chwilą zaktualizowałem liste zawodników - jest już ok 90 robotów.

ps19, a czemu o tym piszesz? Na SC co roku są barierki - zarówno drewniane na ziemi, jak tzw. "barierki prezydenckie" (czyli te taśmy na wysokości ~1m odgradzające od publiczności). Te drewniane na ziemi bedą nowe, ale mniej wiecej podobne. Myślisz ze powinno to być jeszcze bardziej odgrodzone?

Link do komentarza
Share on other sites

bulibulibu, faktycznie było ogrodzenie na eliminacjach.

OFFTOP: Kupię silnik Pololu 30:1 HP *2 - odbiór osobisty na zawodach. Przed zawodami kontakt na PW, aby nie zaśmiecać tematu.

Link do komentarza
Share on other sites

ps19, jak zwykle niezawodny, przygotował i wrzucił na YT sporo walk i ciekawych momentów. Dzięki! 🙂 Zapraszamy innych zawodników do dzielenia się swoimi materiałami, w pozniejszym czasie postaram się to pogrupować na koncie YT SC.

Cisza, więc ja się wypowiem. Po pierwsze - choć pisałem to już w mailu, który rozesłałem po zawodach - po raz kolejny dziekuje za udział i dobrą zabawę.

Choć się nie spodziewałem, była to największa edycja Sumo Challenge. Począwszy od zawodów w 2008 roku, gdzie była jedna konkurencja i ok. 20 robotów, impreza z roku na rok się poszerzała, a w 2014 wystąpiło na SC 120 robotów, co wydawało mi się ciężkie do przeskoczenia. Tymczasem... na SC2015 zarejestrowane zostało ponad 160 robotów, z czego w imprezie udział wzieło ok 140 (z częścią był problem, gdyż z niewiadomch mi względów część konstruktorów nie była swiadoma ze przed zawodami jest rejestracja internetowa). Miejsce strefy serwisowej było na maksa wypchane ławkami, a i tak nie mogliśmy się pomieścić. Nastepne Sumo Challenge powinno być chyba na Atlas Arenie albo na jakimś stadionie. 🙂

Poziom jak zwykle był wysoki, choć zaskoczeniem mogły być zmagania Line Follower Turbo w którym wiekszość stanowiły roboty.. bez turbin - i to właśnie one zajmowały najwyższe miejsca. Wbrew opiniom o slabej frekwencji w Sumo 3kg, w zawodach wzięło udział 9 (jak najbardziej działających) konstrukcji.

Z ciekawych pomysłów, które myślę ze sie sprawdziły, były powiadomienia SMS o starcie konkurencji (choć musimy to dopracować oraz w jakimś stopniu zbierać numery nie tylko kapitanów drużyn).

Co do wad: było ich kilka i większości z nich jestem jak najbardziej świadom, bo od zawsze wśród największych krytków organizacji SC... jestem ja sam - czyli organizator. 🙂

Myślę jednak, ze jak zawsze Sumo Challenge było fajnym wydarzeniem - i wiele z Was będzie gościć w Łodzi również za rok - a wedle wszelkich prawideł kolejne edycje SC odbywają się w listopadzie. 🙂 Let's get ready to rumble! 🙂

Zachęcam też do kontaktu - czy to przez forbota, czy mailowo czy facebookowo.

Wiele zdjęć z zawodów jest na naszym fanpejdżu https://www.facebook.com/SumoChallenge/photos_stream?tab=photos_albums

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.