Skocz do zawartości

OLO - Drukarka 3D za 99$ wykorzystująca Twój telefon


Komentator

Pomocna odpowiedź

html_mig_img
Technologia druku 3D przyspiesza, staje się coraz tańsza i dostępna dla każdego. W niedalekiej przyszłości zapewne obok drukarki atramentowej postawimy nowoczesną drukarkę 3D.Potwierdzeniem tej tezy jest nowy projekt OLO, którego kampania trwa właśnie na Kickstarterze. Po raz pierwszy drukarkę 3D zrobiono z telefonu!

UWAGA, to tylko wstęp! Dalsza część artykułu dostępna jest na blogu.

Przeczytaj całość »

Poniżej znajdują się komentarze powiązane z tym wpisem.

Link do komentarza
Share on other sites

1. Diabelnie droga żywica.

2. Albo ograniczenie do telefonów emitujących UV albo do małej części żywic na światło widzialne.

3. Telefon zajęty na czas drukowania, czyli 0 drukowania jak się jest poza domem.

4. Ostatnim takim projektem było Peachy Printer. Są lata za deadline i robią PCB w zmodyfikowanym piekarniku.

5. Dłuugie czasy druku.

Link do komentarza
Share on other sites

3. Telefon zajęty na czas drukowania, czyli 0 drukowania jak się jest poza domem.

Z założenie ma to być urządzenie, które używa się np.: podczas ładowania telefonu w nocy. Mnie takie wykorzystywanie by przekonywało. Warto jednak pamiętać, że to nie jest produkt dla majsterkowiczów tylko raczej dla "Kowalskiego", który chce sobie wydrukować coś dla zabawy.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Treker, no nie wiem, podawali dentystów i złotników jako potencjalnych nabywców.

A taki raczej nie może pracować bez dostępu do telefonu, a kupienie nowego oznacza że to drukarka za $400 nagle.

Ten produkt i tak nie powstanie na czas, więc o czym my tu?

Link do komentarza
Share on other sites

Chumanista, nie muszę się o nic zakładać. Po prostu nie znasz firmy, ani ludzi, którzy za tym stoją, a jesteś przekonany na 100%, że projekt padnie (przynajmniej taki jest ton Twoich wypowiedzi). Projekt nie powstał nagle, otrzymywał wcześniej jakieś nagrody, więc nie przekreślałbym ich w ciemno.

Link do komentarza
Share on other sites

Treker, nie mówiłem że musisz, pytałem czy chcesz. Po prostu Kickstarter to miejsce gdzie znacząca część drukarek 3D wychodzi znacznie po terminie, jeśli w ogóle.

Ale jak fundowane są takie projekty:

https://www.indiegogo.com/projects/batteriser-extend-battery-life-by-up-to-8x

https://www.indiegogo.com/projects/solar-roadways

https://www.indiegogo.com/projects/triton-world-s-first-artificial-gills-re-breather

(fakt, większość IndieGoGo bo oni nie wymagają prototypu) to ja nie mam więcej pytań.

EDIT: Przykłady.

2 lata po czasie, wysłane tylko 40% drukarek, więcej tego modelu nie powstanie, może kiedyś coś.

Osiem miesięcy opóźnienia.

Podobny, ale sporo mniejszy projekt, trzy razy wyższa cena. I tak 4 miesiące poślizgu.

Rok opóźnienia.

Wspomniana Peachy. $100, sporo prostsza konstrukcja mechaniczna, już 2 lata do tyłu, aktualnie pieką płytki drukowane w piekarniku.

Tylko 2 miesiące. Ale kosztowała ponad $4000.

Pół roku.

To są kolejne które otwarłem po wyszukaniu "3D printer".

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.